Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE4 je tu...  (Přečteno 3921 krát)

Pavel Půlpán

KDE4 je tu...
« kdy: 11 Ledna 2008, 12:46:25 »
Tak a je to tu... platforma KDE4 a první finálová release KDE 4.0.0 dneska spatřila světlo stable světa.

Více... http://www.kde.org/announcements/4.0/

Kdo chce vyzkoušet, zárovoň vyšlo i Kiwi LiveCD: http://home.kde.org/~binner/kde-four-live/

Martin Böhm mě informoval i o Kubuntu LiveCD: http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/gutsy/kde4/

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #1 kdy: 11 Ledna 2008, 13:04:42 »
Díky. Jak je to s lokalizací do češtiny?

Pavel Půlpán

Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2008, 13:10:06 »
Lokalizace KDE4 probíhala už v průběhu vývoje a oficiální čísla říkají 52% aplikací 2,5% dokumentace. Pro porovnání platforma KDE3, aplikace 78%, dokumentace prakticky na 0%.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2008, 13:18:12 »
Díky. Používám zatím gnome a tam se mi zdá,že lokalizace je skoro plná (co se týče základu). Mohlo by to tak být i u KDE 4 :).

Pavel Půlpán

Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2008, 13:27:18 »
Určitě časem bude lokalizace lepší a lepší... překladatelů je hold furt málo. ;D

Pavelp

  • Host
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #5 kdy: 11 Ledna 2008, 13:46:52 »
Hlavne aby bylo rychly. To soucasny je jak lemra. Uz jsem chtel prejit na gnome, ale furt si nemuzu zvyknout.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #6 kdy: 11 Ledna 2008, 13:51:26 »
Ha, a já si vždycky myslel, že gnome je větší žrout a lenoch oproti kde.

Pavel Půlpán

Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #7 kdy: 11 Ledna 2008, 13:52:16 »
Právě jsem odzkoušel LiveCD od Kiwi... rychlost se mi zdá prakticky totožná s KDE3. Akorát bych to trošičku víc sladil grafický prvky a víc šetřil s místem. Konfigurovatelnost ještě nebude na takový úrovni. Ale čas to snad spraví... některý fičury jsou dobrý.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2008, 14:22:04 »
KDE4 ma primälo zamyslieť sa, či by som neopustil gnome... tak uvidíme, aké budú ohlasy.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #9 kdy: 11 Ledna 2008, 17:46:19 »
uz to taham (kiwi live CD)...po ctvrte, ftpcka jsou pretizene nebo nespolehlive, ale ,mozna sem mel jen smulu :P
tak doufam, ze ten 4ty pokus uz vyjde, zbyva poslednich par desitek Mb :D
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #10 kdy: 11 Ledna 2008, 18:35:42 »
KDE4 ma primälo zamyslieť sa, či by som neopustil gnome... tak uvidíme, aké budú ohlasy.
Vyčkej času, jako husa klasu :) Ještě to nějakou dobu (dost dlouhou) dá, až bude v KDE 4 všechno, co tam má být a co je naplánováno. To, co bylo uvolněno, není na běžné užití (a přesvědčení uživatele, že to je super věc) úplně vhodné.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #11 kdy: 11 Ledna 2008, 19:13:35 »
To co vyšlo je na prd... Nic to neumí, je to jen přibližnej obrázek toho, jakým směrem se bude KDE vyvíjet...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

premet

  • Host
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2008, 09:59:26 »
Taky se přkláním k téhož názoru. Vzhled velmi pěkný, ale použitelnost skoro žádná. Bude to chtít ješte čas než se to všechno vyparádí  :)

Pavel Půlpán

Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #13 kdy: 12 Ledna 2008, 10:38:32 »
Taky se přkláním k téhož názoru. Vzhled velmi pěkný, ale použitelnost skoro žádná. Bude to chtít ješte čas než se to všechno vyparádí  :)

S tím se celkem i počítalo ne liž pravda? 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #14 kdy: 12 Ledna 2008, 10:57:07 »
Je to jako se vsim novym. Ted jsem si treba stahl nove Ubuntu Studio alpha 2 a zkusil to nainstalit...Hned od zacatku mi to ukazalo "unable Apt Armorr - pak u instalace me to zastavilo s tim, ze jadro nebylo nalezeno. Zkousku na chyby DVD jsem pritom provedl - a bez zavad...Nez abych sam kompiloval nejake odlehcene jadro, tak jsem se na to radsi vy... Ty novinky je asi potreba ocenit, ale nechat ulezet, pokud se clovek nechce zadrbat do problemu.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #15 kdy: 12 Ledna 2008, 11:08:58 »
...pak u instalace me to zastavilo s tim, ze jadro nebylo nalezeno...

Třeba US přešlo na GNU/Hurd... ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #16 kdy: 12 Ledna 2008, 11:14:57 »
No, musel jsem zagooglit, abych vedel o cem tocis....Ubuntu Studio GG je dobre, ale hodne me prudi MIDI - to jeste kulha jak svina divoka, latinsky diwoczaak
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #17 kdy: 12 Ledna 2008, 18:36:19 »
ale jo mám KDE 4.0.0 nainstalovaný a docela to jde. Jen mě příjde, že prostě počítaj stím, že nebudu mít klasickej panel se startem, ale vyhodim si to jako widget do prostoru, ani ten panel nejde zmenšit, jedině za cenu, že ho vyhodim víc do prostoru, takže nebude dolejhat na strany. Kopete nový mě neukáže při výběru services ani icq, ani msn nic... přitom to vypadá jako nadějnej IM. AmaroK je v pohodě občas spadne, ale jinak už se to vcelku dá. Funkce zmenšování ikon je super. Dolphin se povedl. Akorát, když zapnu compozitní rozšíření, tak se potýkám s problémy v grafice a padání, ale to je možná "zlou ATI a jejím FGLRX". A je málo widgetu :) Ale jinak se mi KDE 4.0.0 líbí a řekl bych subjektivně, že běhá mnohem svižnějc než KDE 3.5.7 a určitě svižněji jak Gnome.

EDIT: Hezké, objevil jsem bug. Jakmile si zadám obrázek na pozadí z ntfs disku, tak po restartu se obrázek nenačte a kdyžho chci změnit spadne mi configurace desktopu :)

EDIT2: Neví někdo kde je konfigurák stím co má bejt jako wallpaper :D ????

« Poslední změna: 12 Ledna 2008, 19:51:59 od mAXxZ! »
Acer Aspire 5101ANWLMi

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KDE4 je tu...
« Odpověď #18 kdy: 13 Ledna 2008, 12:34:38 »
Bug reportuj na bugs.kde.org, widgetů je bohužel zatím dost málo, spousta jich má ještě bugy, tak nejsou oficiálně uvolněné. Kopete mi normálně nabídlo všechny protokoly a umí posílat soubory do ICQ. Ten panel to je fakt asi jen takové minidemo, protože s ním nejde dělat vůbec nic. Co se týče rychlosti, nebylo to zlé, přesnějšího porovnání budu schopen až to budu chvíli používat.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.