Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vs. Linux Mint  (Přečteno 66305 krát)

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #25 kdy: 19 Května 2008, 17:39:49 »
Dík za odpověď, právě se chystám Mint vyzkoušet. Honza
« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:48:41 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #26 kdy: 19 Května 2008, 17:48:16 »
Zdravím, existuje mint forum v češtině? díkes Honza

Fórum LinuxMint - anglicky (dále sekce španělsky, francouzsky, německy, italsky)

Fórum LinuxMint - ostatní jazyky (řečtina, turečtina, holandština, polština, portugalština, bosenština - chorvatština - srbština, švédština, dánština, ruština, čínština, finština)

Bylo by určitě užitečné, založit českou sekci LinuxMint fóra ... :-) Podobně Bohužel neexistuje český web distribuce LinuxMint.
« Poslední změna: 19 Května 2008, 21:02:37 od Anna Taliánová »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #27 kdy: 19 Května 2008, 17:54:14 »
Jo vypada to tak. V kazdem pripade mint-team pustil do sveta dobre nastavene a odladene distro. Nikdy se mi nestalo, ze by to hlasilo nejakej error u stahovani, nikdy jsem nemusel cokoliv menit v konfigurakach a nikdy nebylo potreba napsat dpkg --rec.... At je puvod Mintu jakykoli, jeho provoz je jednoznacne spolehlivejsi jako s klasikou! To je proste pravda a ja nevim, jestli je to tou michanici KDE a Gnome...Proste je to fajn.     
Nechci vůbec tvrdit, že Mint je špatný - jenom se tak nějak bráním tomu říkat distro. Přijde mi to takový jako že "počkáme, až vyjde nové Ubuntu, až se trochu properou jeho vady, bugy, až se najdou jejich řešení, tak k tomu přidáme pár ubuntích klikátek, jedno dvě vlastní, přilepíme k tomu nesvobodné ovladače, programy a kodeky (které v Ubuntu chybí z licenčních důvodů a nevěřím, že minťáci obšlápli Adobe, Microsoft a další, aby jim povolili jejich uzavžený software připlácnout k jejich distribuci), a protože není 64bit flash a java, omezíme to jen na 32bit."
Hele Eugenio, tak to bys musel zpochybnit jako distro i Zenwalk, klikit, Greenii, vector, Elive, PUD, ...a ja nevim co jeste. Snad 90% dnesnich dister jsou pouze upravene anebo necim obohacene jine distra...Jen se koukni sem tam do distrowatch, co toho vznika - snad kazdy den! A vetsina se taky ani tolik neodlisuje od jejich zakladu, jako mint od Ubuntu...a vetsina jich stoji taky za h.vno. Mint zaradil do distra vlastni reseni - ne nejake obecne klikatko. To bych byl jen zvedavej, jak se Ubuntu v pocatcich odlisovalo od sveho tatinka Debianu - dyt dodneska jsou slyset hlasy, ktere Ubuntu jako distro zpochybnuji a obvinuji s plagiatorstvi.
Mintaci  skutecne zlepili dobrou skladbu aplikaci a super stabilni - a pak to nazvali final. Pokud takovy final pusti do sveta Canonical, tak budu asi mezi prvnimi, ktery to bude verejne vychvalovat. Zatim vsak se to nedeje a od dob Feisty zadne stable jaksi nebyla pravda. anebo mi chces rict, ze 8.04 je stable odladena verze? Dyt je to ostuda vydat takovou LTS...a mne to stve, jenze uz nemam chut se s tim drbat a neco si namlouvat - tak pouzivam neco lepciho!
A samozrejme to muze byt za chvili jinak a ja budu nadsenej zas necim jinym - takovej je zivot a ja si myslim, ze je to tak fajn  ;D     
« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:58:21 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #28 kdy: 19 Května 2008, 17:57:25 »
Téměř všechny distra vycházejí z Debianu, RedHatu nebo Slackware. Takže, co kdyby jsme hodili všechny do jednoho koše? ;)

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #29 kdy: 19 Května 2008, 18:07:03 »
Není logické, že někdo přejde na něco, co jemu osobně víc vyhovuje, není to "svobodný" software? Honza 

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #30 kdy: 19 Května 2008, 19:44:56 »
Linux Mint jsem na konci loňského roku recenzoval, tak jsem ho měl docela prolezlý. Podle mně je to víc jak z 90 % Ubuntu. Pro nováčky je dobré, že už jim jde hned po instalaci flash, videa atd., ale to je pro zkušenějšího uživatele v Ubuntu otázka pár minut. Jinak se mi nezdálo, že by byl Mint nějak stabilnější než Ubuntu. On ani nemá víceméně jak, když používá stejné balíčky. Spíš je to tím, že vychází až měsíc po Ubuntu. Stačí počkat a nainstalovat si Ubuntu měsíc po vydání a máte stabilitu stejnou.
Osobně jsem zvědav na Linux Mint postavený na Debianu, až vyjde ve finální verzi. Taková pohodlnost Ubuntu v kombinaci s rolling updates z Debian Testing nemusí být špatná věc.
« Poslední změna: 19 Května 2008, 21:10:19 od Anna Taliánová »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #31 kdy: 19 Května 2008, 19:56:29 »
Hele Hase, nic proti Mintu nemám. Jenom se mi zdá, že má k Ubuntu blíže, než třeba Kubuntu ;D A nikdo mi nenamluví, že Kubuntu je "jiné distro" než Ubuntu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #32 kdy: 19 Května 2008, 20:06:02 »
a vis ze mne je to uplne jedno, jestli ma bliz, nebo dal....:D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #33 kdy: 09 Června 2008, 07:26:33 »
Dnes vysla final Elyssa a spekuloval som, ci nebudem upgradovat (mam Darynu). V popise a navode som vsak nasiel jasnu vystrahu pred upgrade. Potvrdzuje mi to davnu skusenost, ze upgrade (u vsetkeho) je nespolahlive a taktiez mi to prinasa zadostucinenie v mojej mienke na vysoku serioznost tvorcov Mintu - takto otvorene o uskaliach upgrade este nikto nepisal. Prikladam:

Upgrade Instructions
Warning

We strongly recommend fresh installs (downloading the CD and installing from it), for the following reasons:

    * Upgrading your system to Elyssa won't make your system the same as Elyssa. Your system is your system. Artwork, configuration changes and a lot of other things will not be changed on your system.
    * Upgrading your system will trigger conflicts on files maintained by both Mint and Ubuntu. You will be asked questions on whether to overwrite these files. Also, some settings will be reverted to their Ubuntu default (so you might see some orange here and there :)). It takes time to reapply these settings and it isn't the scope of these notes.
    * Downloading the CD is faster than upgrading the entire system. The reason for this is that the bare system (not including all the packages you might have installed) is 2.5GB. On the CD it's compressed to a size of 700MB.
    * Releases are well tested. Upgrade paths aren't. By upgrading and reporting errors you will act as the Guinea pig. By installing from the CD you will benefit from the hard work of all the community members who helped us test and debug prior to the final release.
    * You might just break something you're not able to fix. Unless you're experienced with APT and until an upgrade tool is developed (planned for Mint 6), you should perform only fresh installs.
« Poslední změna: 12 Června 2008, 10:00:58 od Anna Taliánová »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

OvjV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
  • V každé číselné soustavě je vždy 10 číslic
    • Hackles
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #34 kdy: 04 Července 2008, 21:21:26 »
Uprimne receno pred asi ctyrmi mesici jsem kompletne presel z XP na Mint a uplne mi staci.. Je privetivej k uplnym zacatecnikum, ale neznamena to, ze bych ho pouzival jen dokud trosku neprohlednu do linuxu.. S Ubuntu zkusenost nemam, ale Mintovy pridavky me pridou hodne pouzitelny. Taky silnej argument pro Mint je srovnani ofic. stranek obou distribuci- Mint ma vyrazne prehlednejsi a najdete na ni vsechno (sotware portal, odkaz na forum, ke stazeni vsechny verze- nejen posledni a taky vic informaci o tom, co stahujete..).. Proste bych rek', ze Mint ma lepsi zazemi..
Jaktu taky byla rec o prekladech- Elyssu sem instaloval dvakrat a fakt sem uvazoval o tom, ze si dam anglictinu, protoze preklad uz je trochu prehnanej..

Proste: Mint ma taky svuj styl a nekomu to vyhovuje...
Acer Aspire 4820TG TimelineX
Intel Core i5 | 6GB DDR3 | 640GB HDD | ATI Mobility Radeon HD 5650 | Intel HD Graphics
Linux Mint 9 Isadora XFCE 64bit      (Win 7) jsem twitter-curious

hawker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #35 kdy: 24 Července 2008, 11:11:39 »
Jedu na Mintu od doby co vyšla verze 5 Elyssa, naprostá spokojenost, rozdíl mezi ním a Ubuntu HH se mi zdá největší v tom, že Mint je super odladěný a HH je tak trošku "dodělej doma". Už jsem jej instaloval na tři další počítače a zatím žádný zádrhel. Samozřejmě velkou výhodou je, že v případě jakýchkoliv potíží mohu použít návody z wiki ubuntu, nebo tady z fóra.
Ještě mě hodně láká Dreamlinux, který vychází přímo z Debianu. Mám ho stažený, ale zatím není čas jej otestovat nebo se s ním něco naučit. Pokud jde o počítače zákazníků nebo pro známé, které spravuji a kde musím okamžitě reagovat na výskyt nějakého problému, pak v současné době u mně jednoznačně vede Linux Mint v poslední verzi.
Ještě bych chtěl dodat, že výsledkem kampaně zhasnutých Windows bylo u mně to, že jsem prodal čtyři legální windowsy a ostatní se ohlížejí po alternativě "skoro" zadarmo. Zejména starší lidi, kteří nejsou závislí na hrách a zažraní do windowsů, nemají s Mintem nebo Ubuntu kupodivu žádné zásadní problémy. Když jim systém nainstaluji a nastavím a ukážu jak si pustit film, jak dělat s Firefoxem a Thunderbirdem a pár dalších věcí, jsou vesměs maximálně spokojení, zavolají jenom sem tam, aby se na něco zeptali. Je to stokrát lepší, než odpovídat na telefonáty typu: Kdy budeš mít čas mi přeinstalovat windows, se mi to seká a jede to už strašně pomalu. Jo a ty ovladače, cos mi k tomu dal, nějak nemůžu najít.
« Poslední změna: 25 Července 2008, 14:45:41 od Anna Taliánová »
Acer Extensa 5430 - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit Asus EEE-1005HA - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit
www.qblog.cz

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #36 kdy: 08 Srpna 2008, 15:22:30 »
Mint jsem zkusil, vcelku dobré distro, ale někdo tady psal, že ihned po instalaci jde flash. Mně nešel, Youtube to nepřehrávalo.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #37 kdy: 13 Listopadu 2008, 10:30:20 »
... ja nejsem placenej reklamni agent Mintu... :D

Tak jsem prolézal tohle fórum a nejsem si tím tvým tvrzením tak jistej  ;D  ;D  ;D.
Ale je fakt , že se Mint teď budu snažit vyzkoušet. Připravují prý vycházet přímo z debianu a ne z ubuntu.

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #38 kdy: 13 Listopadu 2008, 11:22:40 »
... ja nejsem placenej reklamni agent Mintu... :D

Tak jsem prolézal tohle fórum a nejsem si tím tvým tvrzením tak jistej  ;D  ;D  ;D.
Ale je fakt , že se Mint teď budu snažit vyzkoušet. Připravují prý vycházet přímo z debianu a ne z ubuntu.
<< a to se do me to vemeno onehda navazelo, ze lobuju prilis za suse ..

@hase .. jdi si na mintacky forum jestli nejaky mate !!! .. ty ..ty .. takovy slovo jeste nevymysleli .. ;D

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #39 kdy: 13 Listopadu 2008, 11:36:30 »
Dej mu čas, on to SUSE ještě nevyzkoušel. Třeba pak změní "lobing" :).

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #40 kdy: 13 Listopadu 2008, 14:30:54 »
Hele Lubane!
Jestli si to jeste nevypozoroval, tak mame s Ntz hodne spolecnych rysu a forem manipulace :D i kdyz on je v linuxu jednoznacne zdatnejsi nez ja ...presto ja z neho udelam vemeno lehce v jinych vecech ;D Bratrstvo kocici pracky se dycky marne snazilo nejak vychcat s Rychlymi sipy a ani Jeremiaskin cajicek jim onehda nepomohl. Tak i dnes Ntz - jsa telem i dusi clen bratrstva (jak sam tvrdil), narazi na tvrde mantinely cestnosti a spravedlnosti klubu RS, ktery tadyk uspesne zastupuju zase ja (Mirek uz je vedle...). Proto je Ntz cely bez sebe a snazi se hnusnymi tahy prelit tu chimravou pravdu na svou stranu...   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #41 kdy: 13 Listopadu 2008, 14:37:17 »
Já čekal, že se ozve a nezklamal  ;D.

Na druhou stranu vím, že potřebuji pohled prostého usera, vemena nebo jak to chceš nazvat.
Ptám se tady porad na srovnání dister proto, že zvažuju zda přejít a vrazit prašule do mac OSX.
No a to je docela drahá sranda   :-[, takže bych chtěl mít jistotu, zda se to vyplatí  :).

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #42 kdy: 13 Listopadu 2008, 14:51:56 »
...presto ja z neho udelam vemeno lehce v jinych vecech ;D Bratrstvo kocici pracky se dycky marne snazilo nejak vychcat s Rychlymi sipy a ani Jeremiaskin cajicek jim onehda nepomohl. Tak i dnes Ntz - jsa telem i dusi clen bratrstva (jak sam tvrdil), narazi na tvrde mantinely cestnosti a spravedlnosti klubu RS, ktery tadyk uspesne zastupuju zase ja (Mirek uz je vedle...). Proto je Ntz cely bez sebe a snazi se hnusnymi tahy prelit tu chimravou pravdu na svou stranu...  
.. roflicek ;D .. jj. v cajicku bylo malo houbicek tenkrat .. co babovku tentokrat, nedal by sis..? mam skvelou ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #43 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:00:39 »
Já čekal, že se ozve a nezklamal  ;D.

Na druhou stranu vím, že potřebuji pohled prostého usera, vemena nebo jak to chceš nazvat.
Ptám se tady porad na srovnání dister proto, že zvažuju zda přejít a vrazit prašule do mac OSX.
No a to je docela drahá sranda   :-[, takže bych chtěl mít jistotu, zda se to vyplatí  :).
Vsak prostej user ses preci aj ty, ne? Ja osobne nesnasim to slovo "user" pac mi pripomina neco uplne jineho, jak uzivatele operacniho systemu ;D
Ted vazne! Pohled na tu celou vec ohledne dister, si musis nejspis udelat ty sam. Ja to delal stejne a uzivam distro, ktere MNE nejvic vyhovuje. Tudiz je nejspis potreba zjistit pravdu o sobe a bezelstne si priznat, co se mne nevic libi - bez ohledu na to, co si mysli vsichni kolem. Ja ti muzu prozradit jakej jsem (ohledne pouzivani OS) a pokud zjistis, ze si na tom stejne, tak bez obav poslouchej mych rad...Pokud vsak zjistis, ze mame jakesi odlisnosti, tak raci se na me vy.ser a bez zbirat rozumy treba k zminovanemu bratrstvu a slavnemu Ntz ;D
JSEM OHROMNE LINEJ, VSECKO CHCU HNED a NERAD SE UCIM! Tudiz mi nejvic vyhovuje Linux, kterej posloucha jak hodinky a nenuti mne lezt do terminalu, furt neco studovat a spekulovat, jakou lajnu bych do te konzole napsal... Ulinuxu mi vyhovuje to, ze se za: 1. na nej nechytaji viry 2. neni komercny 3. muzu si to vzhledove upravit jak se mi libi 4. nemusim krast 5. bezi mi vsechno co potrebuju a hodne rychle (krome masteringu - studio) naucil jsem se par tahu v terminalu, jak si pomoct, kdyz to nejde grafickymi nastroji, jak vlezt do konfiguraku kdyz je to potreba a jak treba nainstalit nejakej balicek, kterej neni zrovna .deb. Nikdy jsem netouzil kompilovat jadro, nebo neco podobnyho a ani mi ta znalost nejak vnitrne nechybi. To je asi tak vsechno o mne a OS. Ted je na tobe, jak se s tim srovnas

zdravi Hase :)
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #44 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:09:09 »
...presto ja z neho udelam vemeno lehce v jinych vecech ;D Bratrstvo kocici pracky se dycky marne snazilo nejak vychcat s Rychlymi sipy a ani Jeremiaskin cajicek jim onehda nepomohl. Tak i dnes Ntz - jsa telem i dusi clen bratrstva (jak sam tvrdil), narazi na tvrde mantinely cestnosti a spravedlnosti klubu RS, ktery tadyk uspesne zastupuju zase ja (Mirek uz je vedle...). Proto je Ntz cely bez sebe a snazi se hnusnymi tahy prelit tu chimravou pravdu na svou stranu...  
.. roflicek ;D .. jj. v cajicku bylo malo houbicek tenkrat .. co babovku tentokrat, nedal by sis..? mam skvelou ;)
ted se snazim zhubnout tak az priste. ale slibuji, ze az budu v Brne, tak te tak tak vopiju, ze mi sdelis vsechny sve mindraky...ja te na oplatku vynesu do poschodi a opru o tve dvere.   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #45 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:12:22 »
No......většina dister je očima běžného uživatele na jedno kopyto, stejné aplikace, maximálně jiné defaultní ikony a vzhled, možná jinak řešené ovládání systému, ale to je tak všechno... Jojo...vím že je to zjednodušené... :) ale jak se v tom pak chudák, který chce přejít z Win má vyznat  ;D
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #46 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:12:49 »
...ale slibuji, ze az budu v Brne, tak te tak tak vopiju, ze mi sdelis vsechny sve mindraky...

Na mindráky ser... řekni si o hesla! ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #47 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:15:55 »
...ale slibuji, ze az budu v Brne, tak te tak tak vopiju, ze mi sdelis vsechny sve mindraky...

Na mindráky ser... řekni si o hesla! ;D
muzes prijet taky - zvladnu i prase - a hesla si klidne nech - nevim co bych delal s heslem k servru v akvariu v nejake zabetonovane vodarne ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #48 kdy: 13 Listopadu 2008, 15:26:20 »
...ale slibuji, ze az budu v Brne, tak te tak tak vopiju, ze mi sdelis vsechny sve mindraky...

Na mindráky ser... řekni si o hesla! ;D
;D

reknu vam vtip ::

říká ajťák kolegovi v práci :: "..jsem přijel včera domů ze služební cesty o den dřív, u dveří sbalené kufry a moje kytka .. vejdu do pokoje a vidím tam manželku s cizím chlapem v posteli .. koukala na vzpupně a drze mrcha jedna a povídá .. <dneska se stěhuješ, máš sbaleno u dveří ..> "
.. "najednou mi to došlo, skočil jsem ke kompu a má nejhorší obava se potvrdila !! Ty kuv*y mi změnili heslo .."
« Poslední změna: 13 Listopadu 2008, 15:38:23 od nettezzaumana »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #49 kdy: 19 Listopadu 2008, 09:38:42 »
Tak mám Mint Ellyssa na pc. A nevím, zda zůstane. Asi jsem čekal víc.
Nesvobodný ovladač nešel hned stáhnout. Než jsem našel nastavení zdrojů atd.
Vím, že většina problémů důsledkem chyby mezi klávesnicí a židlí, ale
Ubuntu mám v základu nastavené za pár minut (s pomocí návodu na wiki).
Rychlost systému je srovnatelná (rozdíly jsem zatím nepozoroval). Z mého pohledu je menu nepřehlednější než v ubuntu, ale to je možná tím, že se s Mintem teprve seznamuji.
Sumasumárum: přidané hodnoty Mintu mě zatím nepřesvědčily, že bych ho měl nainstalovat na počítače namísto ubuntu.

2 Nzt: vtípek byl dobrý  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.