Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu vs. Linux Mint  (Přečteno 67116 krát)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #125 kdy: 07 Února 2010, 11:20:56 »
Díky :). Sic mě příjde, že tohle v ubuntu vyřešeno přehledněji Aplikace-Mista-Systém. Ale třeba příjdu na to, jak dostat Poslední dokumenty někam na panel.  ;)

a proč si na panel nepřidáš ono Aplikace-Mista-Systém, když ti víc vyhovuje? pravý talčítko na panel-přidat na panel a v nabídce klikneš na "Panel Nabídky"

Mint je to samé jako ubuntu, je tam jen víc věcí a je nastavený. Jediné co tam chybí je ubuntí Software centrum který se dá lehce doinstalovat.
Fire's in my soul, steel is on my side

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #126 kdy: 07 Února 2010, 18:43:29 »
Nezkoušel jste někdo Fluxbox Community Edition? To by mohlo být zajímavé na starší kompy. Vypadá to aktuálněji a zajímavěji než Fluxbuntu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #127 kdy: 07 Února 2010, 20:03:28 »
Nezkoušel jste někdo Fluxbox Community Edition? To by mohlo být zajímavé na starší kompy. Vypadá to aktuálněji a zajímavěji než Fluxbuntu.

Fluxboxová mint verze zatím vyšla jen RC zkušební.
Fire's in my soul, steel is on my side

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #128 kdy: 07 Února 2010, 20:19:45 »
Já umím číst (i anglicky), já se ptal na zkušenosti.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #129 kdy: 07 Února 2010, 21:44:50 »
Chtěl jsem to zkusit, ale po spuštění live CD mi naskočilo na ntb nesmyslné rozlišení a písmo mělo velikost asi 4 pixely a bylo v podstatě nečitelný. O protože fluxbox neznám, tak jsem vůbec netušil jak to změnit. Takže jsem to zas vypnul.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #130 kdy: 08 Února 2010, 11:43:52 »
a proč si na panel nepřidáš ono Aplikace-Mista-Systém, když ti víc vyhovuje? pravý talčítko na panel-přidat na panel a v nabídce klikneš na "Panel Nabídky"
Mint je to samé jako ubuntu, je tam jen víc věcí a je nastavený. Jediné co tam chybí je ubuntí Software centrum který se dá lehce doinstalovat.

Myslel tím přehlednější zobrazení posledních dokumentů. O přidání Aplikace-Místa-Systém vím, ale snahou bylo spíše upravit nějak zobrazení při zachování  MintMenu ;).

garmada

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
  • A.I.
    • Môj blog o IT
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #131 kdy: 26 Února 2010, 14:40:59 »
Mal som nainštalovaný Linux Mint iba chvíľu ale príliš ma neoslovil. Je rozhodne fajn pre začiatočníkov, ktorý sa nevyznajú (hlavne kvôli lokalizácií). V podstate si ale každý skúsenejší užívateľ dokáže upraviť ubuntu, tak aby mu vyhovovalo. 
Os: Ubuntu 9.10 Desktop i686 | Linux User #480898 | Ubuntu User #24615

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #132 kdy: 28 Února 2010, 12:34:22 »
Zdravím, já Linux Mint používám už od verze 7, a byl a jsem spokojený.
Co mi přináší oproti Ubuntu ? Ušetření poinstalačního klikání. (Multimediální věci, java atp. ...)
Takové věci jako vzhled jsou maličkosti, nicméně příjemné a potěší, když to člověk nemusí měnit a dostane to tak jak mu to vyhovuje. Třeba gtk2 vzhled Shiki Colors jsem začal používat už dávno v Ubuntu, takže mi to udělalo radost, že mi Mint ušetřil 25 sekund  ;)

Co nechápu, tak je zášť, kterou často oplývají někteří jedinci vůči Mintu. Mluví o vykrádání, a štítí se radit někomu, kdo v patičce uvádí, že používá Mint (objektivně, pokud někdo nechce radit s programem MintDesktopTool, ale třeba s instalací jádra, proč je jeho dotaz zavrhován ?!). Snad je všem jasné, že v současné době nejde postavit co možná nejfunkčnější distro na otevřených základech a snad je všem jasné, že Mint má jinou filozofii, než Ubuntu (něco na způsob funkčnost nad "svobodu").
A hlavně Mint dělá Ubuntu dobrou reklamu. Co více ubunťáka může potěšit, než že si jeho oblíbené distro vybírá spousty nadšenců a vytváří si vlastní kompilaci softwaru, která se snaží zacelit mezery u uživatelů, kam Ubuntu nechce nebo nemůže.
« Poslední změna: 07 Dubna 2010, 10:10:08 od Anna Taliánová »
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

pivik

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #133 kdy: 28 Února 2010, 15:52:34 »
Já osobně proti Mintu nic nemám a pokud by chtěl nějakej ubunťák mluvit o vykrádání, tak co bych pak měl říkat já jako Debianista o Ubuntu?

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #134 kdy: 28 Února 2010, 23:05:07 »
V minulosti se psalo, že Mint chce být do budoucna postaven přímo na Debianu. Nevím, zda z toho sešlo, nebo je ve vývoji.

Belly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #135 kdy: 02 Března 2010, 11:33:04 »
Já osobně proti Mintu nic nemám a pokud by chtěl nějakej ubunťák mluvit o vykrádání, tak co bych pak měl říkat já jako Debianista o Ubuntu?

No to mě taky napadlo, ale mluvit o vykrádání ve světě distribucí je hloupost. Jednou je to pod otevřenou licencí, takže nářky typu mi to napsali, ale oni slízli smetanu jsou uplně mimo. Chyba je vždy na straně "ukřivděného", že neumí čerpat benefity ze své dobře vykonané práce, či dát dohromady distro, které by oslovilo uživatele tak, jak to distro od "vykradačů". To teď narážím na nářky, že Ubuntu/Canonical skoro nic "nekódí", ale je nejpopulárnejší. Chyba Redhatu. Produkt je potřeba prodat. A když to někdo neumí, tak by měl držet hubu. Akorát se ztrapňuje.
Nebo vy si snad vybíráte distro od nejpilnějších přispěvovatelů do kódu linuxového jádra, Gnome nebo KDE ?  :D

V minulosti se psalo, že Mint chce být do budoucna postaven přímo na Debianu. Nevím, zda z toho sešlo, nebo je ve vývoji.

Vím, že nějaká netbooková distribuce přechází/přešla na Debian.
« Poslední změna: 07 Dubna 2010, 10:11:48 od Anna Taliánová »
Ubuntu 10.10, AMD Athlon II X2 240, Gigabyte MA785GMT-UD2H, DDR3 2x 1GB 1333  CL9 , Seagate Barracuda 500 GB, Samsung 2443BW 24" 1920x1200

oyankee

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #136 kdy: 03 Března 2010, 21:27:59 »
Souhlas k+

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #137 kdy: 04 Března 2010, 00:06:59 »
Eeebuntu preslo na debian....zatial beta ale zda sa mi ze je to rychlejsie akurat zdroje nemaju doriesene a vela bugov a chyba tam taka vec ako centrum softveru...nie ze by som sa bez toho nezaobisiel ale pre vela ludi/zaciatocnikov ktory nevedia robit so synapticom je to skoda
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

OvjV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
  • V každé číselné soustavě je vždy 10 číslic
    • Hackles
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #138 kdy: 31 Března 2010, 20:35:50 »
S odstupem času se můžu vyjádřit jen takto:
Mint používám už třetí rok (stejně jako linux celkově) a stále jsem nadšen. Dostal jsem se k němu jednoduše tak, že mě *censored* windows a dostal jsem chuť na změnu. Ambicí projektu Mintu je vytvořit distro konkurenceschopné Windows, a podle mě je to tak. Zkoušel jsem ho aplikovat na několik blbců linuxu neznalých (na sobě prvně, na své bývalé přítelkyni, na sestře a na spolužákovi) a nikdo z nich neměl problém (ani s hardwarem ani s užíváním. Teď budu zkoušet zátěžový test nejhoršího kalibru, totiž matku, tak uvidíme ;)
Co se jiných dister týče, zkoušel jsem ještě Ubuntu, Debian, Slax, OpenSuse a Puppylinux, prostředí Gnome, KDE a Xfce (zkoušel = aspoň měsíc používal) a ustálil jsem se na Mint Elysse s Xfce. Teď se akorát těším na Mint 9 a zvažuju i návrat ke Gnome. Ne nadarmo má Mint dívčí jména, oproti jiným distrům je prostě přítulnější.. Sečteno a podtrženo je to systém pro začátek a každodení použití.
« Poslední změna: 07 Dubna 2010, 10:13:13 od Anna Taliánová »
Acer Aspire 4820TG TimelineX
Intel Core i5 | 6GB DDR3 | 640GB HDD | ATI Mobility Radeon HD 5650 | Intel HD Graphics
Linux Mint 9 Isadora XFCE 64bit      (Win 7) jsem twitter-curious

q66

Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #139 kdy: 31 Března 2010, 21:04:46 »
Eeebuntu preslo na debian....zatial beta ale zda sa mi ze je to rychlejsie akurat zdroje nemaju doriesene a vela bugov a chyba tam taka vec ako centrum softveru...nie ze by som sa bez toho nezaobisiel ale pre vela ludi/zaciatocnikov ktory nevedia robit so synapticom je to skoda

apt-get install gnome-app-install
sw engineer @ samsung research UK, efl developer
octaforge developer (https://octaforge.org)
freebsd user

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #140 kdy: 01 Dubna 2010, 00:27:00 »
Eeebuntu preslo na debian....zatial beta ale zda sa mi ze je to rychlejsie akurat zdroje nemaju doriesene a vela bugov a chyba tam taka vec ako centrum softveru...nie ze by som sa bez toho nezaobisiel ale pre vela ludi/zaciatocnikov ktory nevedia robit so synapticom je to skoda

apt-get install gnome-app-install

ide o to ze to tam nie je hned zo zaciatku....ako som spominal pre tyh ktory linux nepoznaju
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #141 kdy: 24 Dubna 2010, 23:36:14 »
Nedá mě to a taky něco napíšu.  :P

Pročetl jsem asi jen 4 stánky. Koukám že často zaznělo něco jako že Mint má v sobě přeinstalovaný balast.
Nechápu proč to někomu vadí, stejně každý po instanci čistého Ubuntu hned sype na disk další věci jako jsou kodeky, Java, … V Mintu je to vše připravené, a když vemu v potaz i to, že u Ubuntu po instalaci přidávám hned X zdrojů softwaru třetích stran a strávím tím asi tak hodinu. A v Mintu nic takového dělat nemusím, jen napíši jméno programu a už stahuji, no prostě krása. Prostě je lepší a přeplácanější, každopádně nic nebraní v tom ten nepořebný balast po instlaci smazat.

Závěrem bych chtěl podotknout, že Mint nepoužívám, pouze ho instaluji přeběhlíkům z Windows. Sám mám prostě raději nápis UBUNTU! Ale uvažuji opravdu o přechodu na Mint

Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #142 kdy: 25 Dubna 2010, 00:08:49 »
No tak vono i ubuntu má hromadu balastu a naco mít v systemu hromadu věcí navíc.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #143 kdy: 25 Dubna 2010, 01:59:42 »
Ale ten balast můžeš smazat ne? A hlavně Mint má spoustu programů ve svém repositáři  ;D
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #144 kdy: 25 Dubna 2010, 08:52:48 »
Jo smazat můžu, ale je o hodně jednoduší doinstalovat pár programů, než odinstalovávat hromadu balastu.
Jinak ale souhlas jako první distro je Mint vhodnější než Ubu no a pak dál radši Debian.

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #145 kdy: 25 Dubna 2010, 09:26:48 »
Důvod? V Debianu některé věci nefunguje out-of-box, narozdíl od Ubuntu... pokud je uživatel schopný si je nastavit, proč ne, ale když je líný nebo neschopný (si je nastavit = nemyšleno jako urážka), tak je Ubuntu právě pro něj. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #146 kdy: 25 Dubna 2010, 09:55:24 »
Důvod? V Debianu některé věci nefunguje out-of-box, narozdíl od Ubuntu... pokud je uživatel schopný si je nastavit, proč ne, ale když je líný nebo neschopný (si je nastavit = nemyšleno jako urážka), tak je Ubuntu právě pro něj. ;)
Cloveka to musi nejspis hodne bavit - se s tim srat a nastavovat to - jak za svych zlatych casu propagoval Ntz. Mne to treba az tak moc nebere, tak volim prednastaveny system (i kdyz uz za ty leta neco malo umim). Ubuntu sebere o 30 minut vic jako Mint, pac se do toho musi jeste neco doflaknout - pak je to zhruba stejny. Mint je vsak vzhledove trosku modernejsi.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Frantisek Uzivatelu

  • Host
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #147 kdy: 25 Dubna 2010, 10:27:05 »
Důvod:
Ono v Ubuntu je taky co nastavovat a kolikrát je to zmatenější než v Debianu, třeba hokus pokusy s beta grub2,
Uživatel líný a neschopný si ani nedoinstaluje podporu nesvobodných formátů.
A složitost Debianu je fáma, jediný kde se může neznalý uživatel zaseknout je rozdělení disku, ale to i v Ubuntu.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #148 kdy: 25 Dubna 2010, 11:23:02 »
Cloveka to musi nejspis hodne bavit - se s tim srat a nastavovat to - jak za svych zlatych casu propagoval Ntz. Mne to treba az tak moc nebere, tak volim prednastaveny system (i kdyz uz za ty leta neco malo umim). Ubuntu sebere o 30 minut vic jako Mint, pac se do toho musi jeste neco doflaknout - pak je to zhruba stejny. Mint je vsak vzhledove trosku modernejsi.

Souhlas, Mint je na pohled víc sexy. Nedivím se že na distrowatch.com je na 3 místě :)
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Enigma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 137
Re: Ubuntu vs. Linux Mint
« Odpověď #149 kdy: 25 Dubna 2010, 12:01:25 »
Dám zde více méně za pravdu tomu, že pro začátečníka bude asi lepší Mint než *Ubuntu díky tomu, že ty nezbytné nesvobodné věci již v Mintu jsou. Debian bude opravdu pro pokročilejší uživatele, které již nerozhází, že si ty nesvobodné věci musí povolit a dolít z repozitářů. Na druhé straně co hovoří pro Debian je, že se jedná o "dospělé" distro, které lze průběžně bez problémů upgradovat bez reinstalu, pokud nedojde třeba k přechodu na verzi grafického prostředí o generaci vyšší (např. z KDE 3.x na KDE 4.x).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.