Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: YouTube, Firefox, 100% využití CPU  (Přečteno 7895 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« kdy: 14 Ledna 2008, 14:30:38 »
Když chci kouknout na video z YouTube (chtělo to 2 kodeky, které se stáhly a nainstalovaly, streamer a streamer super), začne se stahovat, zobrazí se začátek, výkon CPU stoupne na 100% a konec, okna téměř nereagují na myš a i když vypnu Firefox, trvá cca minutu či dvě, než se Ubuntu vzpamatuje.... jak na to?
« Poslední změna: 25 Července 2010, 01:13:13 od Anna Taliánová »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #1 kdy: 14 Ledna 2008, 14:50:49 »
KDE, nebo Gnome?
Co jiný prohlížeč?

Chtělo by to malinko více informací...
これはなんですか。 Ubuntu です。

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #2 kdy: 14 Ledna 2008, 14:59:07 »
Ubuntu 7.10 GG, Gnome, Firefox 2.0.0.11, jiný prohlížeč nemám...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #3 kdy: 14 Ledna 2008, 15:46:49 »
Ted nevim, pouziva se na to nejaky flashplayer plugin nebo staci mplayer-plugin? Ty videa mi funguji tak bezproblemove, ze si uz ani nevybavuji, v cem se mi to prehrava. Az budu doma, tak kouknu.

Pokud se nepletu, tak bud muzes mit flashplugin-nonfree nebo svobodny gnash. Koukni se, co z toho mas v systemu nainstalovano.
« Poslední změna: 14 Ledna 2008, 15:50:18 od kkaarreell »

lanc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2008, 20:55:33 »
no ja se pridam,firefox mi take vytezuje cpu na 100% take pri videu a pravdepodobne je na vine gnash kdyz kouknu do procesu tak je tam treba 3 proces gtk gnash a 2 z toho bezi a dohromady daj 100% cpu,nevite nekdo co s tim?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2008, 08:16:43 »
Začínám si zvykat na fakt, že jinak skvělé Ubuntu, přehrávání videa v okně prohlížeče nezvládá... YouTube, ČT24, Archiv ČT atd...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2008, 08:21:51 »
youtube, na to potřebuješ mít nainstalovaný flash (nebo případně by to mohlo fungovat i s gnashem), archiv ČT ... na to já používám mplayer-plugin a bezproblémů
Co se týče youtube tak mám problém že když video maximalizuji na celou obrazovku, tak je takov trochu trhané a procesor je na 100%, ale jinak jede
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2008, 08:37:04 »
YouTube už mi taky jede, chtělo to novou verzi FlashPlayeru z http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2008, 16:03:04 »
Já myslím že problém nebude v Ububtu ale ve flashi. Vypadá to že flash pro Linux je dost darebně optimalizovanej, mě se stávalo že 5 otevřených oken s reklamou ve flashi mi zmrazil firefox, přitom v oknech funguje OK. Nakonec to vyřešil flashblock, ale s 100% vytížením při přehrávání videa mám problémy taky.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Skeletonix

  • Host
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2008, 16:37:31 »
také mám občas potíž s flashem, ale spíš bych viděl problém v "nspluginwrapperu" ... ještě že mám 2jádro, jedno mi vezme firefox a druhé zbytek systému ;)

Pavlinaxx

  • Host
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2008, 00:21:50 »
já měla také problémy se streamovanými videi .... odstranila to instalace flash playeru v.9 ze stránek Adobe

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2008, 08:06:39 »
já měla také problémy se streamovanými videi .... odstranila to instalace flash playeru v.9 ze stránek Adobe
Mám to chápat tak, že vám hrajou všechna videa, jako v jiném OS? ČT24 v okně prohlížeče přímo na webové stránce, Uvolněte se, prosím, z archivu, půjčovna ČT a jiné pořady?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #12 kdy: 23 Ledna 2008, 08:14:56 »
já měla také problémy se streamovanými videi .... odstranila to instalace flash playeru v.9 ze stránek Adobe
Mám to chápat tak, že vám hrajou všechna videa, jako v jiném OS? ČT24 v okně prohlížeče přímo na webové stránce, Uvolněte se, prosím, z archivu, půjčovna ČT a jiné pořady?
ČT to (bohužel) nemá vyřešené přes flash, ale přes vložený objekt s přehrávačem... Ale u mě si s tím docela slušně poradil konqui - vložil tam kaffeine plugin a přehrává jako ďas, ale jen do chvíle, než dojde na vlastní pořad - přehrál jen reklamu na eurosong... No, jdu jim napsat proč je to řešený takhle debilně :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

openmajlo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #13 kdy: 07 Února 2008, 12:22:50 »
na vsechny videa se mi nejvíc osvedcila extension do firefoxu "media player connectivity"
...... v ni mam nastavene otevirat vse ve VLC (temer vse) a vse slape paradne (ct24, uvolnete se prosim atd...), navic se videa oteviraji v samostatnem okne prehravace => tzn. ze si je muzu bez problemu zvetsit na celou obrazovku :)))
(sledovani napr. uvolnete se prosim v malem okynku uprostred prohlizece nebylo zrovna to prave orechove :)). takze tak.

pajinek87

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
    • Pavel Studeník | vahoo.cz
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #14 kdy: 04 Března 2009, 10:33:18 »
Přehrávání videa není problém, stačí si nainstalovat jen nějaký plugin do firefoxu jak už bylo zmíněno. Ale problém, který je neřešitelný je ten flash. Zkoušel jsem i starší verze, ale všechny jsou tak mizerné, že na mém jednojádru mi žerou celý procesor. S tímto problémem se hnout asi nedá?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #15 kdy: 04 Března 2009, 11:04:55 »
extension do firefoxu "media player connectivity"
...... v ni mam nastavene otevirat vse ve VLC (temer vse)

Kde to nastavím, v doplňcích Firefoxu to nemám?
Video na webu se mi spouští v okně Firefoxu v MPlayeru...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: YouTube, Firefox, 100% využití CPU
« Odpověď #16 kdy: 04 Března 2009, 21:28:39 »
Stáhnout. Standardně není obsažen. Pokud nemáš Felicii :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.