Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu + ATI Mobility M6  (Přečteno 2634 krát)

Jaroslav Merxbauer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Ubuntu + ATI Mobility M6
« kdy: 09 Června 2006, 22:16:22 »
Zdravim linuxare,
    Nechal sem se zlakat instalaci fglrx driveru pro ati, ale po rebootu jsem zjistil ze tyto drivery nejsou pravdepone podporovany mou M6. Xserver vyhodil chybu ze nemuze nic nalezt (adapter, monitor...) a nespustil se. Problem sem resil tak, ze jsem v konzoli fglrx odinstaloval (apt-get remove) a rucne sem upravil v xorg.conf jeden radek, ve kterem se vyskytovalo "fglrx". X nabehl a vse se tvari v poradku. Ale 100% funkcnosti si nejsem jisty.
    Co bych jeste podle vas mel zkontrolovat popripade preinstlaovat.
    Predem diky ;-)

PS: Podle wiki navodu http://wiki.ubuntu.cz/ATI_JakNaTo jsem ale nezadal radek:
 
  sudo apt-get install linux-restricted-modules-(za poslední pomlčku doplňte verzi jádra)

Byla to Chyba? Podporuje fglrx ATI MOBILITY M6? Predem diky za odpoved ;-)

dwori

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Ubuntu + ATI Mobility M6
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2006, 23:12:11 »
Citace: eTeR
Zdravim linuxare,
    Nechal sem se zlakat instalaci fglrx driveru pro ati, ale po rebootu jsem zjistil ze tyto drivery nejsou pravdepone podporovany mou M6. Xserver vyhodil chybu ze nemuze nic nalezt (adapter, monitor...) a nespustil se. Problem sem resil tak, ze jsem v konzoli fglrx odinstaloval (apt-get remove) a rucne sem upravil v xorg.conf jeden radek, ve kterem se vyskytovalo "fglrx". X nabehl a vse se tvari v poradku. Ale 100% funkcnosti si nejsem jisty.
    Co bych jeste podle vas mel zkontrolovat popripade preinstlaovat.
    Predem diky ;-)

PS: Podle wiki navodu http://wiki.ubuntu.cz/ATI_JakNaTo jsem ale nezadal radek:
 
  sudo apt-get install linux-restricted-modules-(za poslední pomlčku doplňte verzi jádra)

Byla to Chyba? Podporuje fglrx ATI MOBILITY M6? Predem diky za odpoved ;-)
nejjednodussi resenim zde zrejme bude ...
nabootovat, po najeti se prepnout na konzoli, zeditovaz xorg.conf na driver vesa ... spustit xka ... stahnout s spustit skript automatix nebo easyubuntu a nainstalovat drivery po ati ...
.buntu 6.10 s kde na hp nx6125

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.