Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: internet na notes  (Přečteno 1491 krát)

jahja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
internet na notes
« kdy: 16 Ledna 2008, 12:06:55 »
Přeji hezký den,
chci se zeptat, zda mi pofrčí net, když vytáhnu kabel ze stolního kompu a zasunu do notesu, všichni mě ubezpečují, že ano. Jde o ADSL od O2. Ubuntu by si net mělo najít samo, ne? Pokud ne, popsal by mi někdo co v takovém případě dělat? Moc díky za odpovědi. Mám totiž ubuntu, ale nehrají mi mp3, videa atd. Prostě kvůli tahání kodeků a software. Ještě jednou díky.

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: internet na notes
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2008, 12:29:34 »
Pokud vas ADSL router prideluje nastaveni pomoci DHCP (predpokladam ze ano), pak skutecne staci pripojit kabel a v Ubuntu dojde k automatickemu nastaveni site.

Pavlinaxx

  • Host
Re: internet na notes
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2008, 13:11:56 »
Mám stejné připojení ...... potvrzuji, že ubuntu s ním nemá jediný problém.....ani jsem nezaregistrovala, že by něco hledal. Po připojení kabelu jsem byla okamžitě na netu :-)

jahja

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: internet na notes
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2008, 22:21:52 »
Uff, to se mi ulevilo...rozhodl jsem se pro linux, páč ani doporučované Visty se nějak nechtěly nakopnout, a taky protože mě to vcelku lákalo a věřím, že tento systém bude ok...ale bez mp3 a videí(avi, divx, dvd) jsem jako ryba na vodě, přesněji poušti:-) takže ADSL od telefonici-O2 bude ok??? ještě se ubezpečuji, zjistím to sám v pátek:-) díky za odpovědi

Pavlinaxx

  • Host
Re: internet na notes
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2008, 01:38:47 »
bude.....neboj :-) a co se týká toho přehrávání tak zatím neznám formát, který bych v linuxu nepřehrála :-D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.