Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus WL 169gE USB Wi-Fi  (Přečteno 4994 krát)

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« kdy: 06 Června 2007, 20:43:52 »
Dobrý den,

existuje pro tuto usb wifi ovladač? Zkoušel jsem v Ubuntu 6.10 i 7.04, ale nic.

Děkuji
Digitální pracovník ve WrongWare

gargy2002

  • Host
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2007, 02:20:38 »
Citace: patrik.sima
Dobrý den,

existuje pro tuto usb wifi ovladač? Zkoušel jsem v Ubuntu 6.10 i 7.04, ale nic.

Děkuji
Ta vase wifi ma chipset Broadcom bcm43xx. Takze optimalni postup vidim ve stazeni driveru pro Windows a instalaci pres ndiswrapper. Vlaken je tady prehrsel, staci si vybrat jedno....

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2007, 16:11:24 »
Stáhnul jsem si ndiswrapper přes apt-get a zkoušel jsem nainstalovat ovladače, ale nepovedlo se.

ndiswrapper -l vypíše invalid driver

Zkusil jsem si stáhnout nejnovější stabilní verzi ndiswrapperu a zkompilovat, ale kompilace skončí chybou.
Digitální pracovník ve WrongWare

gargy2002

  • Host
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2007, 02:35:02 »
Citace: patrik.sima
Stáhnul jsem si ndiswrapper přes apt-get a zkoušel jsem nainstalovat ovladače, ale nepovedlo se.

ndiswrapper -l vypíše invalid driver

Zkusil jsem si stáhnout nejnovější stabilní verzi ndiswrapperu a zkompilovat, ale kompilace skončí chybou.
Pokud pise invalid driver, tak je spatne nainstalovany. Mate stazene origos ovladace na ten asus od vyrobce??? Co vim, tak to obcas dela, ten invalid driver. Ted doporucuju odebrat driver a zopakovat celou proceduru znova. Pokud to bude delat stale, tak odinstalovat ndiswrapper a nainstalovat taktez znova. Nekdo tady psal, ze je ndiswrapper z repozitaru snad nejaky chybny. Doporucuju pres automatix, me na Aceru fungoval....

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2007, 11:47:40 »
Na mém notebooku, kde mám 6.10 to zkompiluji, na PC, kde je 7.04 ne, protože tam něco chybí (stdlib.h, stdio.h ...), nějaké základní hlavičkové soubory. Podotýkám, že linux-headers tam mám.

Drivery jsem stáhnul odsud
http://support.asus.com/download/download_item.aspx?product=11&model=WL-169gE

a zkoušel jsem to na tom notebooku a stejně to vypíše invalid driver.
Digitální pracovník ve WrongWare

gargy2002

  • Host
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2007, 22:00:56 »
Zdar, tak to nemam paru. Zkusil bych pohledat jinej driver, mozna nekde na forech. Je mozne ale, ze je spatne nainstalovany ndiswrapper. Pokud je driver na wifi ve widlich funkcni, nevidim duvod, proc by byl invalid, takze je mozna problem v tom ndiswrapperu. Doporucuju prohledat forum....:)

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2007, 13:28:46 »
Zkoušel jsem všechny možnosti. Různé verze ndiswrapperu, dokonce jsem zkoušel i bcm43xx-fwcutter, různé verze driverů a nic. Jedině napsat přímo Broadcomu :)
Digitální pracovník ve WrongWare

gargy2002

  • Host
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2007, 14:00:55 »
Citace: patrik.sima
Zkoušel jsem všechny možnosti. Různé verze ndiswrapperu, dokonce jsem zkoušel i bcm43xx-fwcutter, různé verze driverů a nic. Jedině napsat přímo Broadcomu :)
Jeste bych to prozkoumal znovu. Ja taky postupoval podle navodu, ale neslo to a invalid driver jsem mel taky furt. Pak jsem si sednul a udelal polopaticky znova a fungovalo to, mozna staci nejaka malickost. Jeste bych se chtel zeptat, kdyz jste instaloval ubuntu, mel jste tu usb wifi uz pripojenou, nebo jste dokoupil pozdeji. Nejlepsi je totiz instalovat se vsema budoucima komponentama...
Jeste bych dodal, ze nejlepsi je to vratit a poridit neco s chipsetem Intel....:)

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2007, 15:30:05 »
Určitě zkusím, ale jsem skeptický. Co se týče chipsetu, tak jsem průměrný uživatel a kupoval jsem Asus, protože mám Asus notebook i wifi router, nenapadlo mě, že pro tohle ještě nebude podpora :)
Digitální pracovník ve WrongWare

gargy2002

  • Host
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #9 kdy: 10 Června 2007, 16:13:21 »
Citace: patrik.sima
Určitě zkusím, ale jsem skeptický. Co se týče chipsetu, tak jsem průměrný uživatel a kupoval jsem Asus, protože mám Asus notebook i wifi router, nenapadlo mě, že pro tohle ještě nebude podpora :)
V tom je prave problem. Muzes mit znackovou vec a stejne nebude fungovat. Hodne lidi si tady na Asusy stezuje, takze bych to jako kvalitni znacku nebral, ale uplnej *censored* to zase taky neni...:)

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2007, 10:47:41 »
Takže napsal jsem Broadcomu a ti mě odkázali na linuxant.com, tam jsem napsal taky a ti si vyžádali debug dump z jejich aplikace. Snad to vyřeší :)
Digitální pracovník ve WrongWare

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Asus WL 169gE USB Wi-Fi
« Odpověď #11 kdy: 31 Července 2007, 07:44:34 »
Takže doteď se mi to nepodařilo rozchodit a neví si s tím rady ani developeři DriverLoaderu. Ndiswrapper je mi na prd, protože je nutný mikrokód pro bcm43xx usb a ten zatím není podporovaný. Pokud máte nějaký tip budu vděčný.
Digitální pracovník ve WrongWare

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.