Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D Akceleracia a monitor  (Přečteno 3286 krát)

burinkaax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
3D Akceleracia a monitor
« kdy: 20 Ledna 2008, 12:00:50 »
Cafte potrebujem pomoc uz som precital hadam mozne aj nemozne a mozno sa len neviem spravne pytat.Potrebujem poradit mam ubuntu 7.10 a zakladnu dosku asus m2a-vm HDMI a na nenj integrovanu graficku ati X1250 akonahle zapnem 3D akceleraciu vsetko prebehne v poho nataha si balicky nainstaluje a chce restart dam reset ale po resete mi uz monitor nenabehne ostane vypnuty co dalej? Jedine rady co som dostal bolo naformatuj a nainstaluj nanovo a to je chore musi to ist aj neako inak.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: 3D Akceleracia a monitor
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 17:23:58 »
?? Vypnuty? Alebo len cierny. Predsa ovladac v os nemoze sposobovat nefunkcnost gr. karty pocas nabehu biosu, alebo sa mylim? Skus to upresnit. Alebo pocas startu biosu ide a vypne az potom?
Pripadne neviem ci by to mohlo byt mozne ale nemoze instalacia v biose(na karte) prepnut vystupy na monitor?(dvi, vga)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: 3D Akceleracia a monitor
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2008, 17:33:29 »
Proste ti nenabehli Xka. Ja som s tým mal taktiež problém na mojej atine.
V recovery mode zadaj

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

A skúšaj dalej :) Asi ti monitor nezvláda frekvenciu uvedenú v xorg.conf

burinkaax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 3D Akceleracia a monitor
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2008, 12:48:49 »
?? Vypnuty? Alebo len cierny. Predsa ovladac v os nemoze sposobovat nefunkcnost gr. karty pocas nabehu biosu, alebo sa mylim? Skus to upresnit. Alebo pocas startu biosu ide a vypne az potom?
Pripadne neviem ci by to mohlo byt mozne ale nemoze instalacia v biose(na karte) prepnut vystupy na monitor?(dvi, vga)

Presne tak vypnuty zapne sa komp normalne naskoci logo maticnej dosky dostanem sa bo multiboot obrazovku kde si vyberat ubuntu ubuntu recorvery mode mem test a windows vsetko ide ale ked dam enter pre vstup do ubuntu preblikne obrazovka zapne sa vypne neostane cierna ale sa normalne vypne ledka na monitore indikuje vypnuty monitor neni zelena ale oranzova asi tak

burinkaax

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 3D Akceleracia a monitor
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2008, 12:50:39 »
Proste ti nenabehli Xka. Ja som s tým mal taktiež problém na mojej atine.
V recovery mode zadaj

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

A skúšaj dalej :) Asi ti monitor nezvláda frekvenciu uvedenú v xorg.conf
frekvenciu mam na 65Hz a ked dam
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg vyhodi bash/ permission denied, ma z teho poraza, jedine mozne riesenie som sa dostal na nakofigurovanie x servera ale ked to robim cez to grafka mi ostane na 640x480 ikony mam jak pre slepcov a ine rozlisenie si nemozem ani dat
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 14:11:45 od Anna Taliánová »

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: 3D Akceleracia a monitor
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2008, 16:59:49 »
Nainštalujte iné ovladače na graf. kartu. Pravdepodobne tie čo ste nainštalovali nie sú vhodne pre vašu kartu :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.