Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Šum ve zvuku při zátěži PC  (Přečteno 4782 krát)

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Šum ve zvuku při zátěži PC
« kdy: 15 Června 2006, 00:33:47 »
Ahoj jsme tu zase s pikatnim otazkou. Kdyz jse mi hashovalo .iso do filelistu na dc. Harddisk jel jako hodinky a vydaval jemne slysitelne bzuceni. To by nebylo nic neobvykleho ale koukal jsem jak tele kdyz jsem vypnul hudbu zesilil repro a ten zvuk se ozyval i z nich :). Zajimave. Vytizeni cpu procesem dcpp dosahovalo 55 - 65 %. mate podobne zkusenosti. Zvukovku mam standartni AC97 5.1.

matezz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2006, 00:56:56 »
Když je dost ticho a repráky sou nahlas, slyším i jemné bzučení když pohybuju kurzorem po obrazovce. A pozoroval sem to u více počítačů, bude to asi normální.
FS amilo V3405 T5500

Luke

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2006, 02:07:56 »
doporucuju obratit se na odborniky na foru www.electrozone.cz, jsou tam zvukari, tento problem uz se tam xkrat resil, staci hledat...
Jak strasi deti Billa Gatese? Bubububuntu! Jak mu nadava manzelka? Ty debiane! Jakou pohadku nema rad? O princezne a desetihlavem mandrakovi. (Update: Cim topi? Mandrivim.) Kdo bydli ve vedlejsim vchode? Zly sused. Co Bill neni? Gentooleman. Kdo mu vozi postu? Fedorex. Kam se chodi opalovat? Do solariska. Kdo ho sleduje? CIA, FBI a BSD. A jak nakonec chudak Bill dopadne? Trefi ho slax.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2006, 08:01:32 »
No pokud si dobre pamatuji, tak jeste v dobach 286 a 386 na frekvencich do 133 MHz se to dal "datovy sum" CPU naladit i na radiu v dostatecne blizkosti :) Myslim, ze tady se jedna o neco podobneho, akorat bych rekl, ze rozdil je v tom, ze dany kmitocet se neprenasi na zvuk primo, ale pres tzv. harmonicke vlneni, ktere vznika na nasobku (tj. i na nasobku mensim nez 1) dane frekvence. Obycejne mi staci na zvukovce vypnout CD vstup (a pouzivat digitalni prehravani CD).
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2006, 08:36:52 »
Ja jsem musel na starym Athlonu posunout zvukovku o 2 sloty dal od grafiky, jinak se do nahravanyho zvuku primichaval sum a praskani.
Kdyz jsme dali ve skole tisk (na nejake sunce, uz nevym - Pentium 200MhZ?), tak se to nejdriv 'vypipalo'  na zvukovce a pak teprve vytislo na tiskarne. :)
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Newkiller

  • Host
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2006, 17:18:02 »
Citace: matezz
Když je dost ticho a repráky sou nahlas, slyším i jemné bzučení když pohybuju kurzorem po obrazovce. A pozoroval sem to u více počítačů, bude to asi normální.
to je normální u bezdrátové myši
teda aspoň myslím :)

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2006, 19:35:27 »
Mne pod Xp-čkami "chrapčala muzika", ked som zaťažil procesor. To som mal integrovanú zvukovku. Ale ked som tam bachol zvukovku na PCI slot a muziku som si pustil cez ňu, tak žiadny problém. Čistá muzička ako z CD prehrávača. Môj názor? Ak máš integrovanú zvukovku v matičnej doske, určiťe využíva pre svoj chod procesor a pri záťaži majú prednosť iné veci a nie mizička.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Šum ve zvuku při zátěži PC
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2006, 21:52:18 »
Citace: Newkiller
to je normální u bezdrátové myši
Není :-) Já mám bezdrátovou myš i klávesnici umístěny hned vedle repráčků a je ticho (od té doby, co jsem si koupil novou zvukovku).
Pokud při práci (pohyb myši, práce disku...) bručí zvukovka, je to většinou problém nekvalitního nebo nevhodně umístěného kodeku integrovaného na desce.
Já jsem měl stejný problém a vyřešil jsem to zakoupením nové zvukovky - SB Audigi SE.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.