Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gnome vs. Kde?  (Přečteno 14368 krát)

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Gnome vs. Kde?
« kdy: 30 Ledna 2008, 21:50:43 »
Dá se při velmi zjednodušeném pohledu říci, že Gnome je lepší pro domácnost zatímco Kde je lepší pro kancelář, nebo práci obecně?
« Poslední změna: 15 Února 2008, 19:32:01 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2008, 21:53:14 »
Spor Gnome vs. KDE je starý "jak lidstvo samo".

Nedá se říci co lepší a to ani v zjednodušeném ani jiném pohledu - lepší je prostě to, co danému uživateli více vyhovuje, více se mu líbí atd.

Edit: Možná by se dalo říci, že pro uživatele, který začíná s *buntu je lepší Gnome (tedy Ubuntu), protože pro něj je lepší podpora a více návodů (stačí si projít wiki).
« Poslední změna: 30 Ledna 2008, 21:55:14 od Vojtěch Trefný »

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2008, 21:57:03 »
:) Ajo, a je někde pokec o rozdílech? Chviku sem měl Kubuntu a musim říct, že mi víc vyhovuje gnome, Ale všimnul sem si že v Kde např. šli videa přes nějaké xine, takže tam běželi přehrávače který v gnomu nešli.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2008, 22:02:11 »
Tohle - http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=2607.0 - je dost obsáhlá diskuse...

Jinak programy pro KDE je možné používat i v Gnome a naopak ;).
Také není problém KDE doinstalovat a prostě se sám přesvědčit, vyzkoušet atd. (já takhle vyzkoušel přes deset prostředí).

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2008, 22:05:58 »
Jinak programy pro KDE je možné používat i v Gnome a naopak ;).

Jojo , za Krusadera sem moc rád :)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2008, 22:12:20 »
Dá se při velmi zjednodušeném pohledu říci, že Gnome je lepší pro domácnost zatímco Kde je lepší pro kancelář, nebo práci obecně?

Zjednodušeně lze konstatovat, že Gnome je pro BFU alespoň ZPOČÁTKU přívětivější než KDE... Někdo pak u Gnome zůstane a velmi si na něj zvykne, někdo zkusí KDE a přijde mu lepší a zůstane u KDE...
Jak píše Vojta: je to spor "od nepaměti"... Záleží na individualitě - co kdo chce, jak se s tím kterým prostředím sžije, které programy mu vyhovují atd. Tak platí, že lze v KDE doinstalovat programy pro Gnome a naopak - v Gnome doinstalovat programy pro KDE...
Máme vícero GUI prostředí, ne jenom Gnome nebo KDE a tak je to fajn, že si KAŽDÝ může nezávazně a bezplatně vyzkoušet všechny a co mu prostě sedne, to mu sedne.

P.S.: Vyzkoušel jsem nyní i nové KDE 4, ale pro MĚ OSOBNĚ je prioritou Gnome pro mnoho výborných vlastností... KDE mi nesedlo, ztrácím se v něm...
« Poslední změna: 30 Ledna 2008, 22:15:24 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Pavlinaxx

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #6 kdy: 30 Ledna 2008, 22:25:38 »
Nevím jestli to sem patří, ale nainstalovala jsem Ubuntu (Gnome) a díky rúznému doinstalovávání dopňků, programů a pod si myslím že dnes by už nikdo nebyl pomalu schopen říci zda mám v kompíku Gnome či KDE. Zkrátka podle mne má každé to prostředí své klady i zápory :-)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #7 kdy: 30 Ledna 2008, 22:37:51 »
Nevím jestli to sem patří, ale nainstalovala jsem Ubuntu (Gnome) a díky rúznému doinstalovávání dopňků, programů a pod si myslím že dnes by už nikdo nebyl pomalu schopen říci zda mám v kompíku Gnome či KDE. Zkrátka podle mne má každé to prostředí své klady i zápory :-)

No...nevím...ale když jsem zkoušel ke Gnome instalovat nějaké aplikace KDE, tak se to někdy (upozorňuji že ne vždy, ale opravdu jen někdy) docela "hádalo"... až jsem měl nakonec systém naprosto "neschopný", že jsem musel komplet přinstalovat - přece jenom jsou ty knihovny "psané jinak" a pak to může kolidovat.
Prostě - a to mluvím jen sám za sebe - si už do Ubuntu s Gnome neinstaluji jakýkoliv program pro KDE - alternativy jsou a jsou i docela zástupné, resp. lze najít adekvátní náhradu/náhrady (ano, někdy je nutné v Gnome použít třeba dvě aplikace, které nahradí jednu v KDE)...Vše to je o tom, jak si člověk to SVÉ prostředí upraví a sžije se s ním (to už jsem psal výše).
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #8 kdy: 31 Ledna 2008, 11:56:04 »
podle jistych celebrit oss sveta je Gnome pro idioty :D .. o KDE se v tomto smeru nemluvi, nicmene opravdovi chlapi po startu gdm|kdm zacinaji zasadne
ctrl+alt+F2 << 'LOL'

zdravi ntz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #9 kdy: 31 Ledna 2008, 11:58:08 »
podle jistych celebrit oss sveta je Gnome pro idioty :D ..
Jo o tom jsem taky něco slyšel...
o KDE se v tomto smeru nemluvi, nicmene opravdovi chlapi po startu gdm|kdm zacinaji zasadne
ctrl+alt+F2 << 'LOL'

zdravi ntz
A k čemu pak to gdm/kdm mají :D.

nettezzaumana

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #10 kdy: 31 Ledna 2008, 12:03:29 »
A k čemu pak to gdm/kdm mají :D.
No to je jasne: pro sve zeny, deti, starsiny, domaci zvirata a sousedy.

qUAKER

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #11 kdy: 31 Ledna 2008, 13:03:03 »
na co konzole? GUI je prece k tomu, aby mohlo bezet vic terminalu naraz ;)

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #12 kdy: 31 Ledna 2008, 17:57:25 »
já jako člověk, co má měsíc a něco doma konečně fungující linux, jsem si při krátké návštěvě na kubuntu všimnul jenom toho, že v oknech se nedá hledat psanim řetezce ale jenom prvního písmena, že nenačítá náhledy na soubory v oknech a o jinejch vymoženostech, který BFUWINIFSBF (bloody fcking user who is not in fact so bloody fcking) celkem ocení ani nemluvě, ale fakt je ten že sem kubu prolejzal jen chvilinku, takže možná plkam a dá se tam taky všechno nastavit...

Skeletonix

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #13 kdy: 31 Ledna 2008, 19:15:33 »
Gnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome GnomeGnome Gnome

qUAKER

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #14 kdy: 31 Ledna 2008, 19:20:37 »
LOL :D ja preferuju Xfce z tech user-friendly prostredi, openbox z window manageru :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #15 kdy: 31 Ledna 2008, 19:46:56 »
podle jistych celebrit oss sveta je Gnome pro idioty :D .. o KDE se v tomto smeru nemluvi, nicmene opravdovi chlapi po startu gdm|kdm zacinaji zasadne
ctrl+alt+F2 << 'LOL'

zdravi ntz

No ja tu svou chlapskost radsi ukazuju jinak - za ctrl+alt+F2, by me zena asi nepochvalila...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #16 kdy: 31 Ledna 2008, 20:14:20 »
Zcela jistě GNOME, i když používám spoustu KDE aplikací. ;)
prostý user
...selským rozumem...

Pavel Půlpán

Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #17 kdy: 31 Ledna 2008, 20:20:21 »
No ja tu svou chlapskost radsi ukazuju jinak - za ctrl+alt+F2, by me zena asi nepochvalila...

Sem tam se šikne i Alt+SysRQ+l... 8)

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #18 kdy: 31 Ledna 2008, 20:40:56 »
Taky jsem se před nedávnem rozhodoval zda Gnome či KDE. No a v Gnome jsem se prostě našel (cítím se jako doma :) KDE vypadá sice o trochu líp, ale já jsem v něm bloudil a nemůžu si odpustit, vypadá jako okopírovaný WinXP.
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2008, 20:56:30 »
Mě to vyhovuje půl na půl. Na Gnome se mi líbí přehlednost a jednoduchost (moc si s compem nehraju). Na druhou stranu používám aplikace KDE - např. Digikam a K3b (na Gnome nemájí bohužel rovnocenou náhradu). Naopak mi Nautilus vyhovuje mnohem více než Dolphin.
Uvidíme, až přijde ubuntu 8.04 s KDE4. Zatím mám Gnome s některými KDE aplikacemi.
« Poslední změna: 31 Ledna 2008, 21:04:49 od Luban »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #20 kdy: 31 Ledna 2008, 20:59:05 »
Tak, Digikam nepouzivam a k3b mi jede v Gnome bez problemu...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Skeletonix

  • Host
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #21 kdy: 02 Února 2008, 14:20:54 »
já myslím že K3B šlape na paty Brasero ;)

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #22 kdy: 02 Února 2008, 14:58:59 »
Já nějak dobře nechápu to rozlišovaní na Ubuntu-Xubuntu-Kubuntu-...
dám si
sudo apt-get install kubuntu-desktop a za 10 minut mám z Ubuntu Kubuntu vč. startovací obrazovky.
Pak
sudo apt-get install xubuntu-desktop
a je z toho Xubuntu.
sudo apt-get install icewm*
nebo jak to má být- to také není špatný- naběhne to za pár sekund po přihlášení.
Kdyby bylo jedno Ubuntu, bylo by to možná lepší.
A po nějaké době používání KUbuntu stejně končím kde jsem začal:
že nejlepší je  XFce :-)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #23 kdy: 02 Února 2008, 17:56:48 »
Já nějak dobře nechápu to rozlišovaní na Ubuntu-Xubuntu-Kubuntu-...
protože ubuntu je systém a X windows je okení manager, oni jsou ty systémy trochu skládačka, třeba debian se instaluje bez xka a doinstaluješ si co chceš... to rozlišení je vlastně zjednodušení, udává ti to který xka budeš mít, nvm, ale v alternate je snad i volba neinstalovat je vůbec.. :)
prostý user
...selským rozumem...

Pavel Půlpán

Re: Gnome vs Kde?
« Odpověď #24 kdy: 02 Února 2008, 18:17:05 »
Já nějak dobře nechápu to rozlišovaní na Ubuntu-Xubuntu-Kubuntu-...
protože ubuntu je systém a X windows je okení manager, oni jsou ty systémy trochu skládačka, třeba debian se instaluje bez xka a doinstaluješ si co chceš... to rozlišení je vlastně zjednodušení, udává ti to který xka budeš mít, nvm, ale v alternate je snad i volba neinstalovat je vůbec.. :)

Ono je to ješte trošičku složitější... ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.