Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome [vyřešeno]  (Přečteno 12597 krát)

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Dobrý den. Používám Ubuntu 7.10 Gutsy, na něm mám dva účty jeden moje sestra (skupina users), druhý já (admin). Pokud se přihlásím já, pracuje rozhraní normálně, pokud se však přihlásí sestra vše jde velmi pomalu a objeví se jí hláška:
Citace
The panel encountered a problem while loading "OAFIID:Deskbar_Applet". Do you want to delete the applet from your configuration?
pod ní jsou tlačítka cancel a delete, zkoušel jsem obě volby, ale pokaždé je chování stejné, programy se spouští velmi pomalu a vždy chybí vrchní panel okna s křížkem, minimalizací, maximalizací a ukazatel myši má tvar křížku.
« Poslední změna: 04 Února 2008, 15:47:37 od Anna Taliánová »

6205

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2008, 18:46:58 »
to vyzera blbo...nie som moc velky odbornik, ale ak tam sestra nema este nejaky velky objem dat a osobnych nastaveni rozneho software, skusil by som kompletne vymazat cely obsah jej home foldera, vratane skrytych suborov a potom restartovat pocitac...

pikoHK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2008, 19:01:24 »
no mám podobný problém - všechny programy nabíhají děsně dlouho, někdy se po naběhnutí systému nezobrazí celej horní panel....

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2008, 19:03:17 »
Malo by stačiť odobrať z panelu applet Deskbar. na jednom z panelov (defaultne hornom) je spustený a robí problémy.
Odoberieš ho tak, že klikneš na takú žltú ikonku čo vyzerá ako lupa s bleskom pravým tlačidlom myši a klikneš na odstrániť z panelu.
« Poslední změna: 31 Ledna 2008, 19:05:13 od menganito »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2008, 19:42:45 »
Nemoze to byt napriklad aj nieco co ty spustas po starte a jej si to nenastavil? A pritom to potrebuje k svojnu chodu iny program. Nieco na sposob compiz a emerald (len ako priklad).
« Poslední změna: 01 Února 2008, 12:07:16 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2008, 07:57:38 »
občas sa mi taká istá (alebo veľmi podobná) hláška objaví, spravidla stačí reštartovať X server. prípadne v domovskom priečinku zmazať skryté súbory programov, ktoré majú dané veci na starosti - v tomto prípade ide o applet na gnome paneli, takže niečo ako .gconf alebo .config. len pozor, ak máte nastavené klávesové skratky alebo špecifické správanie (iné ako predvolené), prídete oňho. preto pred odstránením zálohujte. celý domovský priečinok by som mazal iba v krajnom prípade.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2008, 12:14:24 »
Jak přinutím nautila aby ukázal skryté soubory?

anicka

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s gnome
« Odpověď #7 kdy: 01 Února 2008, 12:19:32 »
Jak přinutím nautila aby ukázal skryté soubory?

Klávesami Ctrl + h ("hidden files") je zobrazíte a pokud je budete chtít zase schovat, dejte znovu Ctrl + h ... :-)
« Poslední změna: 01 Února 2008, 12:21:23 od Anna Taliánová »

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2008, 14:17:58 »
Skryté složky se mi sice objeví, ale nemám práva se do nich podívat natož je mazat. ls je samozřejmě neukáže, sudo cd .gconfd hlásí permission denied, sudo cd .gconf hlásí command not found. Nic ve zlém, ale už mi s touhle distribucí dochází trpělivost, obzvlášť poté co systém naprosto svévolně mění rozložení klávesnice v sestřině účtu.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 15:16:52 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #9 kdy: 01 Února 2008, 15:11:39 »
Skryté složky se mi sice objeví, ale nemám práva se do nich podívat natož je mazat. ls je samozřejmě neukáže, sudo cd .gconfd hlásí permission denied, sudo cd .gconf hlásí command not found. Nic ve zlém, ale už mi s touhle distribucí dochází trpělivost, obzvlášť poté co systém naprosto svévolně mění rozložení klávesnice v sestřině účtu.

Neztrácejte trpělivost, prosím.

Díval jste se sem na českou Ubuntu Wiki Nautilus?

Změna přístupových práv k souborům
Pokud kliknete pravým tlačítkem na libovolný váš adresář či soubor a zvolíte Vlastnosti, máte možnost si v panelu Oprávnění nastavit přístupová práva k těmto souborům. Definovat je můžete pro sebe, svoji skupinu (v té jste většinou jen vy, takže žádný rozdíl) a všechny ostatní. Můžete tudíž například ostatním uživatelům zrušit právo číst soubory ve vašem adresáři, nebo je naopak zpřístupnit i pro zápis. Při stisknutí tlačítka Aplikovat oprávnění na obsažené soubory se stejná oprávnění jako jste nastavili na adresář, nastaví i na všechny soubory uvnitř tohoto adresáře.


Česká Ubuntu Wiki Skryté soubory
Zobrazení skrytých souborů
TERMINÁL
V Terminálu si zobrazíte seznam skrytých souborů v daném adresáři příkazem: sudo ls -a

Jako první dvě položky budou uvedeny "." (tečka) a ".." (dvě tečky). Tečka je odkaz na aktuální adresář, dvě tečky je odkaz na nadřazený adresář. Tyto položky má každý adresář. Pokud chcete zobrazit seznam skrytých souborů, ale bez těchto dvou položek, tak můžete příkazem: sudo ls -A.


Jinak k té klávesnici Vaší sestry by se hodilo víc podrobností ...

6205

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #10 kdy: 01 Února 2008, 15:13:46 »
z tvojho admin uctu urcite pojde zmazat cely obsah sestrinho home foldera...

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2008, 15:14:59 »
Nakonec sem spustil sudo nautilus promazal všechny skryté složky, na které jsem narazil přihlásil se k ní, ale stejně to nejde, navíc dlouhou dobu trvá než začne reagovat červené tlačítko aby bylo možné se odlogovat, jednoduše řečeno je to naprosto nepoužitelné. Aby nešlo minimalizovat/maximalizovat okna nebo je zavřít to se nestávalo ani v longhornech. A to nepočítám že dnes mi po načtení stránek O2 přestal reagovat počítač, kontrolka harddisku svítila 15min. i po odpojení utp kabelu, nezbylo nic jiného než reset. Chápu že ten systém je zadarmo a ve vývoji a tudíž obsahuje chyby, ale tohle už sou opravdu velké mouchy, a to chtěj za 2 měsíce vydat 8.04 když pořádně nefunguje ani 7.10.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 15:18:46 od Anna Taliánová »

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2008, 15:34:34 »
teď sem smazal úplně všechno ve složce, ale okna vypadají stále jako oškubaná slepice a misto ukazatele je křížek. Co se tyče klávesnice tak mám v systém/nastavení/klávesnice karta layouts /layout Anglické (US) a Czechia jako default, ale v programech to místo písmen s háčky píše čísla, takže si to používá Aj klavesnici jako by se neska nechumelilo, ale ono se chumelí. Ale tohle je opravdu prkotina, oproti tomu, když nejde pořádně spouštět a zavírat programy a člověk se musí pomodlit aby se z toho pekla alespoň odlogoval.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #13 kdy: 01 Února 2008, 16:08:56 »
A ako si vytvaral ten sestrin ucet. Nebude problem tam ked mal problem s pravami?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

6205

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2008, 17:17:55 »
Nakonec sem spustil sudo nautilus promazal všechny skryté složky, na které jsem narazil přihlásil se k ní, ale stejně to nejde, navíc dlouhou dobu trvá než začne reagovat červené tlačítko aby bylo možné se odlogovat, jednoduše řečeno je to naprosto nepoužitelné. Aby nešlo minimalizovat/maximalizovat okna nebo je zavřít to se nestávalo ani v longhornech. A to nepočítám že dnes mi po načtení stránek O2 přestal reagovat počítač, kontrolka harddisku svítila 15min. i po odpojení utp kabelu, nezbylo nic jiného než reset. Chápu že ten systém je zadarmo a ve vývoji a tudíž obsahuje chyby, ale tohle už sou opravdu velké mouchy, a to chtěj za 2 měsíce vydat 8.04 když pořádně nefunguje ani 7.10.

No aj ja mam rozne vyhrady k Linuxu celkovo a aj k Ubuntu 7.10, neni to dost dobry software ale z nejakeho dovodu mam Ubuntu a Linux celkovo rad a fandim mu, aj ked Windows XP je najlepsi...
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:39:52 od Anna Taliánová »

Pavlinaxx

  • Host
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #15 kdy: 01 Února 2008, 17:29:09 »
Chápu že ten systém je zadarmo a ve vývoji a tudíž obsahuje chyby, ale tohle už sou opravdu velké mouchy, a to chtěj za 2 měsíce vydat 8.04 když pořádně nefunguje ani 7.10.

Nechci být nějak impertinentní či ošklivá, ale domnívám se, že zde je největší problém v oblasti mezi klávesnicí a židlí. Já jsem lama - úplný začátečník, nicméně jsem instalovala Ubuntu na čistý komp ..... ve správci účtů vytvořila profil a vše funguje tak jak má. Držela jsem se pokynů na wiki. Zamysli se nad tím než začneš globálně hanět obrovské úsilí lidí, kteří tento systém vytvořili, zda jsi něco neudělal blbě sám.

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #16 kdy: 01 Února 2008, 18:51:34 »
po založení to pár týdnů šlapalo dobře, pak sem udělal jednu velkou chybu, nainstaloval jsem compiz, jelikož mi zlikvidoval přístup k opengl, tudíž si nezahraju žádnou novou hru, tak šel pryč, můj učet už se z té agónie trochu vzpamatoval, ale ostatní účty (původně byly 3, do jednoho se bootovalo, aby si rodiče nemuseli pamatovat žádné přihlašovací údaje, jeden sestry a ten můj adminskej). Bootovací dělal to samé jako ten sestry takže sem ho smazal abych se při startu neokrádal o cca 5min. než se mi podaří odlogovat. Ten můj účet nikdy tolik nezlobil, o sestřin sem se nestaral dokud nepřijela dom a nezačala mi nadávat ... že sem tam nainstaloval ten ... Linux. To se potom Linux opravdu špatně obhajuje, když se počítač chová hůř než kdyby tu byly nejzavirovanější xp. Proč zůstávám u Linuxu? mám pravděpodobně podobný názor na věc jako vy. Linux je dobrý operační systém až po příkazovou řádku, ale grafická rozhraní imho trpí tím že nejsou pořádně standardizována a práce programátorů se tříští mezi mnoho projektů. Docela by mě zajímalo proč Ubuntu nativně podporuje Gnome, to je snad největší omyl který udělali. Mělo to být opačně nativní podpora KDE a pár nadšenců ať (si) trpí s Gubuntu.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:45:49 od Anna Taliánová »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #17 kdy: 01 Února 2008, 19:23:41 »
Citace
Docela by mě zajímalo proč Ubuntu nativně podporuje Gnome, to je snad největší omyl který udělali. Mělo to být opačně nativní podpora KDE a pár nadšenců ať (si) trpí s Gubuntu.

co to tu blábolíš...dyť máš  možnost mít KDE... stáhni si Kubuntu a máš to...možnost na výběr máš, dokonce si můžeš do Ubuntu KDE doinstalovat.... já dřív na Mandrake (teď Mandriva) používal taky KDE, přešel jsem na Ubuntu a používám Gnome a jsem spokojen....je to jen o zvyku a o tom, co se každému z nás zamlouvá....možnost volby máš....
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:46:47 od Anna Taliánová »
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #18 kdy: 01 Února 2008, 19:42:41 »
Ano vybrat si můžu, kamarád si Kubuntu nainstaloval, ale prej to mělo ještě víc chyb něž Ubuntu s Gnome, čistě můj názor na důvod proč je, že na verzi s Gnome pracuje a ladí chyby víc lidí, protože je to nosný projekt na rozdíl od Kubuntu, proto mi nezbývá než mít Gnome a doufat že už zítřejší aktualizace můj problém odstraní. S těma uživatelskýma skupinama máte asi pravdu, protože oba účty byly ve stejné skupině (users) a můj je (admin) otázka je co tedy brání startu metacity či jak se tomu hornímu panelu okna říká.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:48:06 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #19 kdy: 01 Února 2008, 20:07:59 »
Čo vlastne chceš? Kubuntu sa ti nepáči, lebo nie je doladené, Ubuntu ti nesedí, lebo je na Gnome. Linux všeobecne má na teba príliš chýb, GUI je nezjdenotené.
Mal by si asi porozmýšľať čo vlastne od svojho OS očakávaš, a potom za tým ísť,keď ti vyhovuje Windows (myslím že si chválil 2000) mal by si ho používať, tým že máš nainštalovaný Linux kvôli sympatiám a nie si spokojný s výkonom a funkčnosťou, si tie sympatie čoskoro zničíš...
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:49:31 od Anna Taliánová »

LordAli

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #20 kdy: 01 Února 2008, 20:13:37 »
kamarád si Kubuntu nainstaloval, ale prej to mělo ještě víc chyb něž Ubuntu s Gnome

Hmm, tak na takový kecy, že někdo něco povídal se nedá nijak spolehnout. Zkoušel jsi Kubuntu? Jak víš, že to není odladěné? Že to někdo povídal? A jaká verze?
Když ti nevyhovuje verze 7.10, tak si tam dej 7.04. Mě 7.10 taky neběžela podle přání a nevyřešil jsem tam určité problémy, tak jsem si zase nainstaloval zpátky Feisty Fawn a jsem zase spokojený. :P
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:50:54 od Anna Taliánová »
Intel Core i5-750
Gigabyte P55-UD3A
NVidia GTX260  ASUS F2J-5D003, ATI Mobility X1400 Debian Lenny (byvavalo)

zmije

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #21 kdy: 01 Února 2008, 20:22:54 »
Takže vydáním nové verze nekončí ladění předešlých verzí?

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #22 kdy: 01 Února 2008, 20:26:21 »
Podľa toho čo myslíš ladením :) na staršie verzie vychádzajú balíky ďalších 18 mesiacov, ak je  to dokonca LTS verzia, čo je teraz 6.06, tak 3 roky. Napríklad celkom nedávno vyšla aktualizácia 6.06.1. LTS verzia bude aj 8.04 (už len 3 mesiace do vydania :) )
« Poslední změna: 01 Února 2008, 20:51:31 od Anna Taliánová »

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #23 kdy: 01 Února 2008, 21:05:38 »
Podľa toho čo myslíš ladením :) na staršie verzie vychádzajú balíky ďalších 18 mesiacov, ak je  to dokonca LTS verzia, čo je teraz 6.06, tak 3 roky. Napríklad celkom nedávno vyšla aktualizácia 6.06.1. LTS verzia bude aj 8.04 (už len 3 mesiace do vydania :) )

snad bych jen doplnil, ze LTS by ted mela byt jen verze Ubuntu... Kubuntu (kvuli zarazeni KDE4 bude mit podporu "pouze" beznych 18 mesicu)
« Poslední změna: 02 Února 2008, 01:29:12 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Obyčejní uživatelé mají problémy s Gnome
« Odpověď #24 kdy: 01 Února 2008, 21:26:50 »
Ďakujem za doplnenie.
BTW Kubuntu 8.10 bude LTS?
« Poslední změna: 02 Února 2008, 01:29:33 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.