Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pravidelné aktualizace Ubuntu 7.10 - poškození systému  (Přečteno 2936 krát)

tichy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Zdravím všechny,
dnes (29.1.07) jsem si stáhnul aktualizace (protože jako správný uživatel udržuji svůj systém aktualizován), ale bohužel se mi jako už dříve smazali veškeré NTFS disky (disky nejsou připojené, musím vše nastavovat znovu). Tento problém ale není ojedinělý, během roku se to stalo již 4x. Prosil bych tedy o radu jak se danému problému vyhnout a mít systém aktualizován.
Za všechny rady předem děkuji.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 11:43:19 od Anna Taliánová »

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Pravidelné aktuaůizace Ubuntu 7.10 - poškození systému
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2008, 16:10:22 »
Hledal bych problém právě v té dnešní aktualizaci. Mě se dnes žádná aktualizace neobjevila a tak předpokládám že se jedná o nějakou nestandartní část systému.
« Poslední změna: 01 Února 2008, 11:43:48 od Anna Taliánová »
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

gargy2002

  • Host
Re: Pravidelné aktuaůizace Ubuntu 7.10 - poškození systému
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2008, 03:40:33 »
Hmm, Ubuntu jako spravny system se stara o vcasnou aktualizaci sam, tudiz je zbytecne aktualizovat rucne, kdyz to jde krasne automaticky a bez nasili. ;D Disky se pouze odmountovaly, coz je daleko prijatelnejsi, nez se smazaly a abych pravdu rekl, tak nemam poneti, ale jak pise kolega, aktualizace ted uz chvili nebyla, tak buhvi, co se aktualizovalo. Radu mam ale spolehlivou, nechte aktualizace na systemu a nemel byste mit problemy. Ubuntu nejsou widle, kde se musi aktualizovat kazdej tyden a pokud uz aktualizace bude, system to jiste zjisti sam... ;)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pravidelné aktuaůizace Ubuntu 7.10 - poškození systému
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2008, 09:07:31 »
Poslete vypis souboru /etc/apt/sources.list - podivame se, co a odkud vlastne aktualizujete. Pokud mate NTFS oddily uvedene v /etc/fstab tak by se mely pripojit automaticky pri startu systemu nebo se alespon vypise chyba s popisem duvodu, proc se pripojeni nepodarilo.

qUAKER

  • Host
Re: Pravidelné aktuaůizace Ubuntu 7.10 - poškození systému
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2008, 13:52:59 »
napadá mě sice ne dobrý, ale fungující způsob -
Nepřidávat NTFS disky do /etc/fstab
a
přidat řádky
mount -t ntfs-3g /dev/hdd1 /media/mountpoint1
mount -t ntfs-3g /dev/hdd2 /media/mountpoint2
do /etc/rc.local a restartovat PC..
já takto připojoval sdílené adresáře ve virtualizovaném systému pod winXP - přes fstab to nefungovalo a připojilo se to vždycky v pořádku
« Poslední změna: 01 Února 2008, 11:52:52 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Pravidelné aktuaůizace Ubuntu 7.10 - poškození systému
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2008, 11:28:20 »
to opravdu neni dobry zpusob...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.