Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu krásnejší  (Přečteno 4315 krát)

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Ubuntu krásnejší
« kdy: 05 Února 2008, 16:26:02 »
Dobré odpoledne.

Potreboval by som poradit v nekolika veciach, ktoré moje funkcne Ubuntu urobia krásnejším, ale neviem si rady:

1: Na panelu mám zásuvku, v nej niekolko ikoniek, ale velmi rád by som u nich mal aj text. Dá sa to spravit, Greenie to tak má, ale neviem ako na to.

2. Použil som gnome main menu. Krásna hračka, ibaže neviem, ako do nej pridám oblíbené aplikace a prípadne ako si ju poslovenštím.

Prosím o radu alebo nakopnutie, kde mám hladat. Je mi jasné, že to budú nejaké nastavenia.

Dakujem.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2008, 00:53:04 »
Gnome main menu: doufám, že je to to, co se na panelu objeví po přidání "hlavní nabídka" - pak stačí pravý klik a "upravit nabídky", nebo najet nabídka -> Syslém -> Volby -> Hlavní nabídka
Pokud myslíte něco jiného, upřesněte to. Jo a co se týče toho, že to nemáte slovensky, to může být chybným stažením jazykových balíčků při instalaci - myslim, že je na wiki návod k opravě ;) (je potřeba doinstalovat je přes Synaptic, na wiki najdete konkrétní jména balíčků ;))
« Poslední změna: 06 Února 2008, 00:55:18 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2008, 08:00:48 »
Neviem, či sa rozumieme - dám na panel pridat, vyberiem hlavné menu, objaví sa mi ikonka s textom pocitac. Po kliku sa mi otvori menu, kde hore su tlacidla "Applications, Documents, Places", pod nimi "Favorite Applications" a pod tym tlacidlo "More Applications". Od nich napravo su volby Help, Centrum ovladania, Logout". Po kliku pravým neurobi nic. A nepredpokladam, ze by to bolo zlou volbou jazykovych balickov - Ubuntu pouzivam od verzie 6, vse ostatne mam slovensky. Takze tolko na upresnenie.

System-Predvolby-Hlavne menu mi v podstate nastartuje Alacarte, ale to mi upravuje ine menu, do tohto nezasahuje. To, co mi treba upravovat, mi po kliku na About ukaze "slab 0.9.8 The GNOME main menu", ktore si podla copyright vymyslel niekto od novell.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

qUAKER

  • Host
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2008, 14:02:27 »
to se musi editovat konfigurak..ten najdes pres Synaptic a zobrazeni souboru v balicku gnome main menu

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2008, 14:40:53 »
Prvu cast rozumiem, druhu nie celkom. Je mozne polopaticky?
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

qUAKER

  • Host
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2008, 14:53:00 »
spustis synaptic, najdes balicek gnome-main-menu, kliknes na nej pravym, vlastnosti, tab obsazene soubory..je to myslim /usr/share/gnome-main-menu/favorites.neco

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2008, 16:19:02 »
A nie je to nahodou tak, ze do favorites sa to da pridavat drag-and-drop stylom? Alebo este lepsie, stlacit More applications, prave tlacitko mysi na aplikaciu a mozno vylezie menu s moznostou dat ju do favorites.
Ale to len tak hadam, ja by som takto skusil postupovat.  ;D
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2008, 16:46:29 »
Dakujem všetkým. qUAKER mi pomohl nájsť správny súbor a poslovenčiť menu.
To henrichg - si geniálny. To najjednoduchšie riešenie - pravý klik - pridať do oblúbených bolo to správne.
A keby si ešte vedel, ako k ikonkám v zásuvke pridať text, bol by si najsamgeniálnejší.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

qUAKER

  • Host
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2008, 22:03:55 »
fakt to funguje.. a ja jak absolutni blb editoval konfigurak a pridaval rucne do oblibenych :D

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2008, 09:39:54 »
Ja tomu vravim profesionalna deformacia  ;D
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

qUAKER

  • Host
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #10 kdy: 07 Února 2008, 13:45:10 »
hm :D ja jsem proste z Ubuntu zvykly editovat ve vsem konfiguraky.. :D

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Ubuntu krásnejší
« Odpověď #11 kdy: 07 Února 2008, 17:51:11 »
Tak mi to nedalo a hladal som kde sa dalo, ako do zásuvky k ikonkam dostat text. Nakoniec som zo zúfalstva do virtualboxu nainstaloval Greenie a k svojmu prekvapeniu som zistil, že som zmiatol sám seba. Napriek tomu, že to v Greenie vyzerá ako zásuvka, je to vlastne časť menu. Takže som nelenil, pridal na panel spúšťač programu a vše funguje. Dík všetkým za snahu, dalej už to neriešte. ;D
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.