Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klávesové zkratky - problém  (Přečteno 1695 krát)

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Klávesové zkratky - problém
« kdy: 08 Února 2008, 11:56:15 »
Mám nefunkční klávesové zkratky k některým aplikacím. Nejvíc mě zlobí terminál. V klávesových zkratkách i v gconfig-editoru vše jak má být. Nepodařilo se mi zprovoznit ani přes volbu jiných commands v editoru.

Nevím, jestli se to nějak netluče s compizem - po nějakou dobu mi nechodila ani zkratka alt+f2 - po odinstalení screenletů a několikerém přepnutí efektů vzhledu mi začala zase chodit. Ovšem terminál ne a ne a nespustím přes klávesnici...

Nemá někdo přehled, jestli se tam ještě něco nemůže prát s tím?

 :'(

P.S. Obecně mě hodně štve uchovávání a hlavně překrývání nastavení u jednotlivých aplikací. Byl to problém onehdá u xorgu a mojí Nvidie, teď jsou to takovéhle maličkosti. Po posledním vydání nové verze screenletů jsem je musel prostě vypnout a odinstalit. Nová verze se instalovala jinak, bylo nutno ručně odebrat starou verzi. No a pak sice všechno bylo nové a hezčí, ale některá nastavení, jako třeba Lock, mi nefungovala vůbec. Prostě někde něco zůstalo, co už asi nedohledám.
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

Skeletonix

  • Host
Re: Klávesové zkratky - problém
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2008, 12:18:54 »
klávedové zkratky pokud používáte compiz nastavujte ve správci compizu a mělo by vše jít OK

Welblaud

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Klávesové zkratky - problém
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2008, 16:46:36 »
Díky, vyřešeno. Skutečně to přebírá Compiz, General -> Actions -> Commands

 :)
Nu což, linux JE závislost, a ne že ne…

Skeletonix

  • Host
Re: Klávesové zkratky - problém
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2008, 17:34:10 »
:D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.