Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)  (Přečteno 31876 krát)

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #75 kdy: 09 Února 2008, 23:38:24 »
díky, instaluju...

jo a když už jsem měl včera to ubuntu, tak mi nejel zvuk z repráků notebooku ale jenom ze sluchátek. Drivery Aceru instalovat nejdou (sou to exe). nevíte čím to je?
jsem začátečník, ale snažím se :)

gargy2002

  • Host
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #76 kdy: 09 Února 2008, 23:43:49 »
díky, instaluju...

jo a když už jsem měl včera to ubuntu, tak mi nejel zvuk z repráků notebooku ale jenom ze sluchátek. Drivery Aceru instalovat nejdou (sou to exe). nevíte čím to je?
Linux nepouziva exe soubory, takze drivery pro widle jsou v linuxu k nicemu. Vyrobci ale delaji vesmes drivery i pro linux, takze to pujde. Pokud sel zvuk ze sluchatek a nesel z reprobeden, tak bude nekde neco jenom v nastaveni, zvukovka by mela byt funkcni..

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #77 kdy: 10 Února 2008, 00:02:58 »
Super, tak už mám nainstalovaný Linux i Windows, tak jak jsem chtěl.
Jak se budu seznamovat s linuxem budu mít časem asi ještě nějaký dotazy, ale VŠEM MOC DĚKUJU ZA POMOC.

VYŘEŠENO
jsem začátečník, ale snažím se :)

gargy2002

  • Host
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #78 kdy: 10 Února 2008, 00:03:58 »
Super, tak už mám nainstalovaný Linux i Windows, tak jak jsem chtěl.
Jak se budu seznamovat s linuxem budu mít časem asi ještě nějaký dotazy, ale VŠEM MOC DĚKUJU ZA POMOC.

VYŘEŠENO
Dobra prace!! :)

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #79 kdy: 10 Února 2008, 00:14:15 »
teď jsem zjistil ještě jednu nepříjemnou věc: v Ubuntu mám něco česky a něco anglicky, konkrétně když dám System/Správa/Jazyková podpora, tak je Language: English a Default Language: Czech a přitom jsem to instaloval stejně jak minule a to bylo všechno česky. V Language nemám Czech. Dá se s tím něco dělat?
jsem začátečník, ale snažím se :)

gargy2002

  • Host
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #80 kdy: 10 Února 2008, 00:21:04 »
teď jsem zjistil ještě jednu nepříjemnou věc: v Ubuntu mám něco česky a něco anglicky, konkrétně když dám System/Správa/Jazyková podpora, tak je Language: English a Default Language: Czech a přitom jsem to instaloval stejně jak minule a to bylo všechno česky. V Language nemám Czech. Dá se s tím něco dělat?
Zrusil bych uplne anglictinu a nechal cestinu, urcite to pujde. Ja ale pouzivam uz nejakej patek pouze anglickej system, i vistu, navic jsem v Anglii, takze jezykovou podporu ani nemam nainstalovanou.. ;)

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #81 kdy: 10 Února 2008, 00:27:32 »
já používám odjakživa češtinu a sem na moravě, takže to budu muset nějak stáhnout  :D přišel jsem na to že je to tím že sem nebyl při instalaci online, tak se mi nestáhly nějaký balíčky, ale Ubuntu ná slušný návody na tyhle věci, tak si snad nějak poradím, díky
jsem začátečník, ale snažím se :)

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #83 kdy: 10 Února 2008, 12:35:48 »
jo, to sem už četl, ale ono mě to nevyzve k instalaci dodatečných balků a nevim kde je najdu ručně
jsem začátečník, ale snažím se :)

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #84 kdy: 10 Února 2008, 13:38:10 »
Zkus:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install language-pack-cs
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #85 kdy: 10 Února 2008, 17:56:28 »
Citace
hrosikk@hrosikk-notebook:~$ sudo apt-get install language-pack-cs
[sudo] password for hrosikk:
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Reading state information... Hotovo
E: Nemohu najít balík language-pack-cs
hrosikk@hrosikk-notebook:~$

jsem začátečník, ale snažím se :)

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #86 kdy: 10 Února 2008, 18:26:23 »
zkus nejdřív zadat
Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get updatepak nainstaluješ tyhle balíky (to jsou doufám všecky cs metabalíky)
Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get install language-support-cs language-pack-cs language-pack-gnome-cs, případně je zkus nainstalovat přes Synaptic, jinak nevim :-\
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Pavelp

  • Host
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #87 kdy: 10 Února 2008, 18:29:58 »
Zakladni balik je i2-18-cs. Zkontrolujte, jestli ho mate.

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #88 kdy: 10 Února 2008, 18:47:40 »
pořád píše že nemůže najít ten balík... ale nevim jestli to dělám dobře, jen sem to tam zadal a odentroval, nic víc
ale s instalací sem se ještě nepopral, snažil sem se nainstalovat flashplayer do mozily a taky nezdárně... :(
jsem začátečník, ale snažím se :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #89 kdy: 10 Února 2008, 18:58:59 »
Hele. tak na to najed odznova. Na hlavni strance Ubuntu, jsou vpravo nahore navody. Stlac instalace a vyber pak navod jak postupovat po instalaci. Zkontroluj, jestli mas v seznamu zdroju SW vse zaskrtnute a taky si pridej zdroj medibuntu podle tohoto navodu http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_zdroj%C5%AF. Pak vlez do aplikace pridat/odstranit - vpravo nahore zvol vsechny dostupne aplikace - v seznamu klikni na ostatni a vyber Ubuntu restricted extras. Tim nainstalujes Javu, Flash apod. Pak vlez do tech jazyku a pokud mas ty zdroje SW v seznamu zaskrtle, tak se ti ta cestina urcite doinstaluje.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #90 kdy: 10 Února 2008, 19:39:23 »
Hrosikku, hlavně žádnej spěch, mě to třeba trvalo dva měsíce než sem si svoje ubuntu nastavil tak aby mi vyhovovalo...To všechno příde časem, věř mi, že ubuntu plnohodnotně zastane cca 90% všeho co od počítače budeš chtít. Nebo klidně 100%, nebo 10%, záleží co děláš...

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #91 kdy: 10 Února 2008, 20:40:07 »
tak češtinu i flash  se mi podařilo nainstalovat, dokonce sem s tím nainstalil i nějaký základní kodeky, ale
internetový rádio mi nehraje
a nemůžu nikde najít kde by se dalo nastavit aby hrály i notebookový repráky... když sem dělal nějaký testy přehrávání, tak to bylo slyšet zase jen ve sluchátkách (když přepnu na win, tak to hraje normálně)
jsem začátečník, ale snažím se :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #92 kdy: 10 Února 2008, 20:48:35 »
Klikni na ten repracek na liste pr. tlacidlem-vyber nastaveni a zaskrtni PC speaker. Kdyby to nejelo, tak napis do terminalu alsamixer - sipkama vpravo/vlevo najed na pCspeaker a jestli je tam MM, tak tukni klavesu M - musi tam byt 00.
V otazce toho radia: Otevri Firefox - nastroje - dolnky - ziskat doplnky a vypis media player connectivity - nainstaluj ho. Pak te to bude navigovat na nastaveni prehravacu pro ruzne formaty- zaskrtni auto-play a je to. Pred tim by sis vsak mohl nainstalovat pomoci pridat/odstranit VLC media player - je to vyborny univ. prehravac a ma kodeky uz v sobe - tim prehrajes skoro vsechno - tak si ho v tom nastaveni zvol.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #93 kdy: 10 Února 2008, 21:39:17 »
dobrý,  VLC mám, rádio mi hraje a repráčky se mi podařilo rozchodit, ale celkově reagují jen na surround místo na PC speaker, to je divný ne? Normálně by mi to nevadilo, ale takhle ntb nepřestane hrát když tam vrazím slcuhátka a navíc nefunguje regulace hlasitosti kolečkem na boku. Dá se  s tím něco dělat?
jsem začátečník, ale snažím se :)

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #94 kdy: 10 Února 2008, 21:44:25 »
jesli to kolečko je obdoba multimedialních klaves tak kanál pro ovládání nima se nastaví přes Systém>Nastavení>Zvuk a vtej spodní nabídce si vyber co chceš tim kolečkem ovládat.

Hrosikk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: Prosím o pomoc (Linux vs. Windows)
« Odpověď #95 kdy: 10 Února 2008, 21:47:14 »
jo, supr, dík
jsem začátečník, ale snažím se :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.