Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide  (Přečteno 3453 krát)

lipown

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Takze muj problem je nasledujici:
Instalace se me povedla po pripsani do command line pri instalaci Noapic nolapic, kde ubuntu nabootuje do nejakeho rozliseni 1280x1024.
Ale pote po instalaci nabootuje do neznameho rozliseni a obraz blika a jakoby se prekryva a absolutne nevim na co klikam.. tak jsem zkousel bohuzel ted nevim podle jakeho prikazu zmenit v konzoli vyrobce grafike...
Ubuntu pote nastartuje ve snizenem grafickem rezimu.
Kdyz vsak potrebuji nainstalovat ati ovladace, po restartu vidim klasicky boot :) no a pak cerna obrazovka, prihlasovaci zvuk normalne jede takze se dostanu do prostredi ale nic nevidim. Potreboval bych pomoct...
Hlavni problem jsou ty ovladace a rozliseni monitoru - potrebuju 1680x1050
Diky :)

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2008, 12:15:31 »
Mám stejnou GK a stejný problém, zkusím teda uvedené parametry. Wide monitor kupuju v úterý, tak se mám asi na co těšit.
Měl jsem s grafikou problémy i předtím na testovacím PC a pomohla ruční editace /etc/xorg.conf.
Pokud linux najede aspoň do konzoly, tak se dá konfigurák zeditovat a pak restartnout nebo pustit grafické prostředí pomocí startx.

lipown

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2008, 12:19:41 »
Prave to je divne
Zaprve nevim jak v konzoli editovat :( coz je muj problem... :)
a za druhe se me to jednou nejak povedlo :) ale kdyz sem prepsal parametry podle nejakeho navodu .. nabehlo to do snizeneho grafickeho rezimu a ati ovladace byli opet vyple.
Docela me to stve pac predtim jsem mel klasickou 19" a vse jelo bez problemu.

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2008, 16:59:51 »
Ohledně editace, já jsem lama, takže první co v konzole pustím, je mc.
Takže pak jsem s zkopíroval pro sichr ten koinfigurák někam bokem, udělal ještě jeho zálohu a pak vždycky poeditoval a pomocí sudo cp nakopíroval do /etc/x11/xorg.conf. Asi napotřetí to bylo OK pro normální práci, ale stejně mi ještě blbne obrazovka při splashi a login okně. Ale to se dá přežít.

Ohledně toho, že to jednou jelo .. no já jsem napřed zkoušel nastavovat grafiku pmocí system settings (kubuntu) a mám s tím dost špatné zkušenosti - pak mi to selhalo a šlo přímo do konzoly. Takže doporučuju poctivou ruční práci s textem ;).

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2008, 19:52:43 »
Prosím kolegu  lipown-a, aby mi sem napsal přesný postup jak dostal ubuntu na počítač. Já čaruju s noapic a nolapic v textovém modu a nic.
Něco dělám blbě a sám to nevídím, tak prosím o ten návod.

lipown

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2008, 20:25:27 »
Ja sem jeste vetsi lama :) protoze mc me ani nenapadl a sudo cp nevim co je :D
Jinak normalne pri bootu cd das F6 umazes quiet splash a misto toho napises noapic nolapic melo by to jit:)
Tobe to jede s ovladacema od ati?

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2008, 20:50:24 »
tak to přes F6 jsem zkoušel a nic... právěže jsem se nedostal přes splash, chvilku to poblíkává a pak písmena snad 5cm vysoká. Teď pálím alternate CD a zkusim to z toho.

jinak sudo je příkaz, kterým se přepneš do superuživatelského módu (u toho konfiguráku je to potřeba proto, že je myslím vlastněn rootem) a cp je normální příkaz na kopírování.

lipown

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2008, 22:48:51 »
tak nakonec se mi po desetkrate instalaci ovladacu ati pres envy podarilo rozjet :D akcelerovane prostredi a ne jen low-graphic mode :D
ale ted je zas ten problem s tema pruhama kdyz rychle hybete s oknem to me nevadi
ale kdyz pustim video tak tam litaji ty pruhy jako by rozseky obrazovky :) jestli vite co mam na mysli.. nevite jak se toho zbavit?

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Instalace Ubuntu ATI Radeon x1950Pro + 22" monitor wide
« Odpověď #8 kdy: 17 Března 2008, 22:13:29 »
Zkusil jsem verzi 8.04 alfa a jede mi to napoprve, jen musím nainstalovat ATI ovladače pro akceleraci.
(ATI 1950pro + lenovo 220w 1920x1200)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.