Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s jasem monitoru  (Přečteno 1567 krát)

Sitto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Problém s jasem monitoru
« kdy: 16 Října 2009, 10:04:28 »
Zdravím.
Mám problém s monitorem na ntb Acer Espire 5720. Samovolně se mi mění jas monitoru. Když ho chci nastavit zpátky pomocí klávesové zkratky "fn + šipka" tak mi jas skáče náhodně tmavý / světlý. Nevíte čím by to mohlo být a jak to zpravit?
Mám Ubuntu 9.04, nainstalované předevčírem, žádné zásahy do systému nebo čehokoliv jiného.
Děkuji za odpověď.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2009, 10:53:53 »
mozna studeny spoj, nebo prehrivani nejakych blizkych soucastek? Dela to same pod windows? Nebo pod jinym linuxem (napr. ve virtualboxu)?
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Sitto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2009, 11:05:58 »
Pod window XP to nedělalo. Jiný linux jsem nezkoušel, jsem naprostý amatér a jsem rád za Ubuntu. ;)
Dá se to nějak zjistit jestli to někde dělá chyby?

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2009, 11:10:55 »
md5 vam asi rikat nic nebude, zkuste tedy doinstalovat jine graficke prostredi, treba KDE, nebo fluxbox, a po restartu spustit v jinem graf. prostredi. Prip. stahnout ovladac ke grafice, ale ten si system instaluje sam, takze tam by problem byt nemel... co forum na strance vyrobce, jestli je vas vic se stejnym problemem? Zrejme to nebude herdwaroveho puvodu, pokud pod windows jas nekolisa. (za podminky, ze vam segra neprastila s NB, k cemuz se samozrejme neprizna :-)
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Sitto

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2009, 11:14:43 »
Aha. Tak dějuji za informaci, zkusím co zvládnu.  ;)

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2009, 19:37:52 »
Bych se zaměřil na ovladače grafiky hlavně a správněho nastavení monitoru. Taky bych projel nastavení správce pro šetření energii...pro jistotu.

Známímu to dělalo něco podobnýho, monitor si vybíral jakej jas chtěl. nakonec se to vyřešilo právě jiným ovladačem grafiky.
Fire's in my soul, steel is on my side

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2009, 11:42:37 »
Je nutné zjistit jestli to dělá i pod Windows. Pokud ano, tak je to HW závada v regulační elektronice výbojky která podsvětluje LCD display u notebooku. Tady už šťourání v ovladačích nepomůže. Šup s tím do servisu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2009, 12:07:48 »
Je nutné zjistit jestli to dělá i pod Windows. Pokud ano, tak je to HW závada v regulační elektronice výbojky která podsvětluje LCD display u notebooku. Tady už šťourání v ovladačích nepomůže. Šup s tím do servisu.

Pod window XP to nedělalo. Jiný linux jsem nezkoušel, jsem naprostý amatér a jsem rád za Ubuntu. ;)
Dá se to nějak zjistit jestli to někde dělá chyby?

vycházime-li z toho že ve win to nedělá.
Taky bych doporučil vypnout compiz-efekty prostředí předtín než začít všechno zkoušet.
Fire's in my soul, steel is on my side

Mousty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Re: Problém s jasem monitoru
« Odpověď #8 kdy: 13 Listopadu 2009, 09:22:13 »
Tenhle problém jsem měl na Acer Aspire 5715Z, vyřešil jsem to tím, že jsem přešel z Ubuntu 9.10 na Ubuntu 9.10 Karmic Koala, teď je to v naprostém pořádku a nic mi nezlobí, můžu říct že novější edice je o některé funkce lepší a zvládne toho mnohem víc... Ve WinXP a Win7 mi to nikdy nedělalo... Hold bude mít Acer slabší podporu pro Intela do distribuce 9.10.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.