Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fedora vs. Ubuntu  (Přečteno 27460 krát)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 25 Února 2008, 22:36:09 »
já jsem začal na mandrivě, pak jsem si přečet něco o filosofii distribucí a jejich klonů, zkusil další a přesvědčila mě svoboda debianu (a jeho klonů).
prostý user
...selským rozumem...

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 25 Února 2008, 22:36:38 »
ps. a ja se mimo jine vazne tesim na nove ubuntu ii s LTS.. po apt a dpkg se mi fakt docela stejska..
pps. sak si sam zkus semo-tamo i jiny distro.. ono to neskodi .. ja uz u sebe nemuzu rict, ze jsem zamerenej na debian-like distra a nebo rpmkovy. me to je jedno. napriklad rpmkovy distra pouzivaj defaultne sysconfig (nahrada napr. za /etc/network/interfaces, prehledny udev rules ..) a to treba tedka u me prevazuje jako klad i nad seredne pomalym spravci baliku .. ps. sysconfig je jednoduse hustej ;)

Zkoušel jsem Slax, Danix, Mandrake, Mandrivu, Suse, nakonec jsem vyzkoušel Ubuntu a u toho jsem zůstal. Věčinou se mi nepodařilo rozjet avi, MP3 mpg1 ... nebo zase Skpe. U Ubuntu mi to jede všechno a já potřebuji stabilní systém, i když se v něm občas pohrabu.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 25 Února 2008, 23:05:01 »
abych se vrátil k původní otázce jsem všemi 20-ti pro debian-like distra. :)
prostý user
...selským rozumem...

averton

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 26 Února 2008, 14:46:35 »
No mne fidorka pride narocnejsia ako je ubuntu; u buntu sa mi paci ze po instalacii netreba moc veci riesit ale pri fidorke to bol problem..a co sa tyka sviznosti; oboje su dost rychle...takze osobne by som sa priklonil k buntu  ;D A co sa tyka OpenSUSE (niekto to tu spominal) tak len tolko; neviem ako u ostatnych ale mna ten Yast dvihal zo stolicky preto som so Suse dlho nevydrzal.  :-\
« Poslední změna: 26 Února 2008, 14:48:46 od averton »

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 26 Února 2008, 15:00:08 »
No mne fidorka pride narocnejsia ako je ubuntu; u buntu sa mi paci ze po instalacii netreba moc veci riesit ale pri fidorke to bol problem..a co sa tyka sviznosti; oboje su dost rychle...takze osobne by som sa priklonil k buntu  ;D A co sa tyka OpenSUSE (niekto to tu spominal) tak len tolko; neviem ako u ostatnych ale mna ten Yast dvihal zo stolicky preto som so Suse dlho nevydrzal.  :-\
presne tak! Aj mne ten Yast neskutocne vadil
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 26 Února 2008, 15:53:11 »
No mne fidorka pride narocnejsia ako je ubuntu; u buntu sa mi paci ze po instalacii netreba moc veci riesit ale pri fidorke to bol problem..a co sa tyka sviznosti; oboje su dost rychle...takze osobne by som sa priklonil k buntu  ;D A co sa tyka OpenSUSE (niekto to tu spominal) tak len tolko; neviem ako u ostatnych ale mna ten Yast dvihal zo stolicky preto som so Suse dlho nevydrzal.  :-\
presne tak! Aj mne ten Yast neskutocne vadil

presne ten samy nazor ... + dovolil bych si modifikovat jeden vyrok z 'Jachyme, hod ho do stroje': "Yast nebrat !"  ;D
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 26 Února 2008, 16:45:02 »
Asi sa moj prispevok tu stratil, tak maly refresh. :) Ako sa da do ubuntu implementovat KDE, prip. ine (Xfce) prostredie? A aky velky je rozdiel, hlavne v ovladani?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 26 Února 2008, 16:51:47 »
/sudo apt-get install kubuntu desktop/  ...to je KDE
                           xubuntu desktop/   Xfce

Bud jeden alebo 2. prikaz zadas do terminalu a je to.
KDE je oproti Gnome snad rychlejsie, chova sa inak a podla mna je trosku neprehladnejsie. Xfce je odlahcene, pojde ti na slabej grafike, je rychle..., ale postrada urcite funkcie Gnome - napr. pridanie ikonky na plochu alebo do panelu mysou. Inac sa v tom da pracovat dobre.

AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #33 kdy: 26 Února 2008, 17:03:18 »
Take jednoduche?  :o Cakal som odkaz na nekonecne dlhy zoznam instrukcii. :D Skvele, diki moc. ;)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 26 Února 2008, 17:06:17 »
akurat ten prikaz napis bez tych lomitok na zac. a konci. Po instalacii si vyberies v prihl. obrazovke v moznostiach, ktore prostredie chces spustit.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #35 kdy: 26 Února 2008, 17:12:28 »
Jasne a s pomlckou (-) ;) Zase az taky noob nie som, ale dik ;)

EDIT: Pri niektorych balikoch mi pri instalacii napisalo "The generated cache was invalid", co to znamena a aky to ma dopad?
« Poslední změna: 26 Února 2008, 17:19:00 od peanut »
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 26 Února 2008, 17:45:39 »
No ale toto :o Nevedel som, ze to KDE je take agresivne.  :-\ Okrem toho, ze mi nainstalovalo kopu svojich programov, tak upload screen sa zmenil z ubuntu na kubuntu a Totem mi nechce prehravat mp3. :( To mi bol cert dlzen. Asi zacnem s cistkami.

EDIT: Upload splash vyrieseny. Aspon nieco. Ale ten Totem... (a ktovie co este)
« Poslední změna: 26 Února 2008, 17:51:10 od peanut »
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

nettezzaumana

  • Host
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 26 Února 2008, 17:51:13 »
netreba pouzivat yast. ja se mu vyhybam jak cert krizi. SuSE je Linux jako kazdej jinej, editace konfiguraku je klidne mozna..

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #38 kdy: 26 Února 2008, 17:53:18 »
A teda je nejake riesenie?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #39 kdy: 26 Února 2008, 18:57:51 »
peanut
Proste si v Kubuntu musis vyladit system - prehravace atd. Predsa tu nemozme vediet, co vsetko ti nejde. Myslim, ze na wiki je o tom dost rad - rovnako ako aj na to, co som ti musel poradit ja. A na ostatne problemy urcite najdes odpovede i tu na fore, ked si ten problem das vyhladat. Vsetko sa uz vela krat riesilo.

Ntz
No tak na to, aby som si musel kazdu k... robit v konzoli by som sa mohol vy... To uz fakt clovek moze rovno na  Gentoo alebo BSD...
« Poslední změna: 26 Února 2008, 19:00:42 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #40 kdy: 26 Února 2008, 19:04:52 »
OK, ja som sa len cudoval, preco mi po nainstalovani KDE nejdu veci, ktore mi sli, ako napr. Totem prehraval mp3 bez problemov a odrazu uz neprehrava. A nie som v KDE, ale v GNOME, takze to KDE mi rozhodilo nejake veci. Myslel som, ze budu oddelene, ale asi som sa mylil. Tak smola, budem musiet teraz riesit aj to, co bolo v poriadku. To je cena za skusanie.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #41 kdy: 26 Února 2008, 19:07:03 »
tak to byva :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #42 kdy: 26 Února 2008, 19:15:02 »
4 hase >>
nemam nic proti Tvemu odporu vuci konzoli, v suse muzes klidne pouzivat yast pokud ti vyhovuje.
Spis mi jde o to, ze je tady spousta 'militaristu', kteri veri tomu, ze nejlepsi a jedine pouzitelne je pouze Ubuntu. Bohuzel to tak nejni a naopak ja mam za to (jako profesional co dela s Linuxem) ze Ubuntu je dle meho soudu vic 'rozsypane' nez jine distribuce ..

Je to neco jako masova oblibenost firefoxu a jeho dominace treba nad operou, ktera je dle meho soudu jednoznacne lepsi prohlizec po vsech smerech, stejne jako microsofti os ma 90+% trhu, ac je to system deravy a smatlavy ..

Vetsina velkych distribuci s tradici je minimalne srovnatelna po kvalitativni strance.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #43 kdy: 26 Února 2008, 19:25:31 »
Ntz
Nemam odpor voci konzoli a je fakt, ze sa bez nej clovek niekedy nezaobide. Ale rad vyuzivam tiez dobre a prakticke nastroje v graf. prostredi .- to uz sme si povedali. Ubuntu si ziskalo tu oblubenost prave koli nim.

Operu som zatial neskusal - Firefox mi na vsetky moje potreby staci. Tak porovnavat nemozem.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #44 kdy: 26 Února 2008, 19:29:47 »
Len btw, mp3 uz idu tak uvidim, co bude este zle. Nakoniec pomohol paradoxne Amarok, lebo stiahol podporu automaticky a ide aj pre Totem. Sry za zbytocny poplach. :)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #45 kdy: 26 Února 2008, 19:39:50 »
Ntz
Teraz sa na 2. disku drbem zo Slackware 12. no a trocha ma vytocilo, ze uz aj pos... ethernet som si musel konfigurovat az po instalacii...Tiez ma hodne prekvapilo, ze ma to po instalacii nehodilo do desktopu, ale som si v lajne musel hodit adduser a vytvorit uzivatela. Mam za to, ze tieto zakladne veci by uz fakt mali prebehnut v instalacnom procese. Na margo Suse - ten ma instalator snad najlepsi, co som videl...ale ten Yast je fakt k Hounu. To uz asi fakt je lepsia ta lajna...Takze Suse -
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #46 kdy: 26 Února 2008, 19:45:09 »
ja mam od vydani gg suse a jsem naprosto spokojenej ..

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #47 kdy: 26 Února 2008, 19:47:45 »
jasne Ty ano - tomu verim :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #48 kdy: 26 Února 2008, 19:53:44 »
Ntz
Este by ma zaujimalo: Kde beres tie obrovske lajny, co sem castokrat hadzes? Nechce sa mi verit, ze ich vzdy v momente zosmolis...To mas niekde ulozene - to na to - to na ono...a len si to okopcis a pastnes?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Fedora vs. Ubuntu
« Odpověď #49 kdy: 26 Února 2008, 19:57:45 »
hase, ja se zivym jako programator, me se o tom v noci zda. to vis, ze je smolim na miste ..
jsem uplne posahanej ;) .. v bashi a perlu jsem schopen napsat program o 500 radcich bez jedineho overeni funkcnosti, pac mi to z 90% chodi tak jak to napoprve napisu ..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.