Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Diakritika v KDE  (Přečteno 2266 krát)

Paulus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Diakritika v KDE
« kdy: 15 Června 2006, 01:40:38 »
Mám následující dva problémy:
1) Pro celé KDE jsem pomocí kcontrol  Vzhled a motivy -> Písma nastavil všude písmo DejaVu Sans, Diakritika se zobrazuje všude správně, kromě Chybových hlášek, tam jsou místo písmen s diakritikou Jen A s tečkou, A se stříškou atd..
Dalším problémem je Konqueror - tam mám taky nastavené všude písmo DejaVu Sans (a používat znakovou stránku jazyka) , ovšem na této stránce vidím místo ř, ě  jenom čtverečky..

2) Z Mandrivy jsem byl zvyklí pouštět mplayer z konzole a diakritiku u titulků jsem si vynutil pomocí parametru -subcp cp1250 . V KUbuntu to ovšem nepomůže a místo diakritických písmen se zobazuje A se stříškou, A se dvěma tečkama, francouzské uvozovky, atd..

Jak z toho ven? Vím, že se to tu řešilo už hodněkrát, řešení jsem ale nenašel.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Diakritika v KDE
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2006, 10:58:08 »
Citace: Paulus
Dalším problémem je Konqueror - tam mám taky nastavené všude písmo DejaVu Sans (a používat znakovou stránku jazyka) , ovšem na této stránce vidím místo ř, ě  jenom čtverečky..
Je zvlastni, ze je to jenom s tematem fora ubuntu (jde nastavit jine, napr. oxygen nema s diakritikou problem).
Citace: Paulus
2) Z Mandrivy jsem byl zvyklí pouštět mplayer z konzole a diakritiku u titulků jsem si vynutil pomocí parametru -subcp cp1250 . V KUbuntu to ovšem nepomůže a místo diakritických písmen se zobazuje A se stříškou, A se dvěma tečkama, francouzské uvozovky, atd..
Asi je potreba mit nainstalovany a nastaveny i font, ktery obsahuje ceske znaky.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

Paulus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Diakritika v KDE
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2006, 11:54:24 »
Citace: MarrLiss
Je zvlastni, ze je to jenom s tematem fora ubuntu (jde nastavit jine, napr. oxygen nema s diakritikou problem).
Není to jen u tohoto fóra, ale na celém webu ubuntu.cz. Přenastavil jsem tedy písmo v Konqueroru na nějaké hodně šílené, abych viděl rozdíl. Na všech stránkách se používalo toto nově nastavené písmo, kromě tohoto webu...  Už mi došli všechny nápady, nevím co s tím, a jak je to vůbec možné...
BTW: To písmo DejaVu jsem vybral proto, že se všude zobrazuje diakritika tak, jak má (v nabídkách, ve jménech souborů..), takže si myslím, že v použitém fontu by neměl být problém. Navíc se to tu nejednou doporučovalo.

A ještě jedna otázečka - jak nastavím defaultní kódování pro celý systém? Nemohl by být problém tam?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.