Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozlišení obrazovky  (Přečteno 3493 krát)

smol_pachol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Rozlišení obrazovky
« kdy: 11 Února 2008, 17:53:18 »
Potřebuju pomoc, nastavil jsem si formát zobrazení monitoru 16:9 ze 4:3 , ale mam širokoúhlý monitor, chtěl jsem jen se podívat, zad se mi nezlepší rozlišení. Bohužel jsem to rozhodil a teď na tom neni nic vidět. Nevíte jak to přes záchranu spravit ? Prosím pomozte. :-[
« Poslední změna: 11 Února 2008, 21:58:40 od Anna Taliánová »

smol_pachol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2008, 18:46:16 »
Tak se mi to podařilo sparavit, ale zůstalo mi nastavení crt, tak jsem tam zaklik nastavení primárního monitoru, je tam nějaká taková možnost. Problém je, že mi to nechce pustit do nastavení monitoru, co s tim. Všem co se ozvou moc děkuji.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6533
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #2 kdy: 11 Února 2008, 19:57:57 »
Bez urazky ale na tvoju otazku by odpoved bola asi takato: Tam sa pozri ci to tam mas a ak ano tak zaklikni to vedla toho ak to nepojde budes to musiet prerobit pripadne nechat tak.

Skus lepsie popisat kde to nastavujes napriklad system->sprava->screen and graphics. Pripadne editujem xorg.conf cez sudo gedit /etc/X11/xorg.conf.

Dalej popis co vlastne mas za hardware (gr. karta, monitor, podporovane rozlisenie)
« Poslední změna: 11 Února 2008, 22:00:05 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

smol_pachol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2008, 20:42:50 »
Omlouvám se. Správa systému -> Monitor a display -> hlásí nelze načíst modul monitor a display. Diagnostika je : Možné příčiny : Nastala chyba během poslední aktualizace KDE, což zanechalo opuštěný ovládací modul nebo máte někde staré moduly třetích stran. I když se přihlásim jako administrátor, nejde to změnit, teda nevim jak. A že to chce oprávnění uživatele root pro změny. Hardware : AMD Athlon 64 X2 4800+, Grafika : ATI X1950. Monitor Acer X203W - 20" . Ještě jednou se omlouvám. Jsem holt starýho vola pitomec. Přepínal jsem rozlišení z 4:3 na 16:9 a pak po chybě zpět. + jsem se snažil dostat na LCD, což se povedlo, ale s tímto výsledkem.
« Poslední změna: 11 Února 2008, 22:46:04 od Anna Taliánová »

smol_pachol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2008, 13:16:23 »
Též mam problém s tim, že se mi sekají aplikace typu Celestia. Myslim si, že je to ovladačema. Pokud mi pomůžete vyřešit tento problém, tak snad se mi podaří sehnat ovladače na grafiku.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6533
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2008, 17:26:51 »
Skusal si uz v system-sprava-spravca neslobodnych ovladacov odobrat ovladac na gr. restartovat a znova ho nainstalovat?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

smol_pachol

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Rozlišení obrazovky
« Odpověď #6 kdy: 16 Února 2008, 15:21:24 »
Problém vyřešen, pomohli mi na jiném fóru, ale i tak dík.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.