Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] Merlin, Liborse (autoři) - jak na kompilaci Mail Notification 5.0  (Přečteno 3009 krát)

anicka

  • Host
Mail Notification

Tento návod je dílem dvou autorů, Merlina a Liborseho. Já jsem to jen otestovala podle jejich postupu step-by-step. :-)

Verze 4.0 uvedené aplikace totiž neumí Gmail, a to ani přes POP protokol.

-----------------------------------
KOMPILACE MAIL NOTIFICATION 5.0
-----------------------------------
Merlin:
Nejprve jsou potřeba pro pro kompilaci mít nainstalovaný balík build-essential (je v repozitářích Ubuntu).

Pak stáhnout originální balík Mail Notification 5.0 z home page Mail Notification: http://www.nongnu.org/mailnotify/
Balík můžete přesunout (jako root) do adresáře /usr/src/ kde bývá dobrým zvykem kompilovat zdrojáky. :-)
V terminálu dát cd /usr/src/

Dále jsou potřeba 3 velké balíky gnome-devel, libnotify-dev, libgmime-2.0-2-dev:
terminál zadat sudo apt-get install gnome-devel libnotify-dev libgmime-2.0-2-dev

Liborse:
-- jabber komunikace --
Liborse kompiluje: tak ./configure je ok, ale nedal jsem tam ten poslední příkaz od Merlina (sudo apt-get build-dep mail-notification): ono, ty soubory tam nejsou... tak gconf jsem jako vyčistil pomocí toho skriptu (v tom programu je, vyčištění gconfu)
liborse: Due to a bug in bonobo-activation (http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=151082), your session must be restarted after installing Mail Notification.
hele, před instalací zkusím logout - chviličku
liborse je nyní Odpojen
liborse je nyní Připojen
liborse: já to rozjel :-D ale ne pomocí .deb balíčku
no, použil jsem to: sudo apt-get install gnome-devel libnotify-dev libgmime-2.0-2-dev
a předtím jsem nainstaloval gnome (to ale nepomohlo zřejmě)
no a pak jsem pustil ./configure v adresáři toho programu
pak make
sudo make install myslím že
pak to nefungovalo (anickat1: mně taky ne)
liborse: JENŽE
jsem se odhlásil pěkně
ještě pro jistotu jsem dal ctrl+alt+backspace (restart Xek)
a pak se přihlásil a ejhle...
ono to jde
zkus to taky :-)
a... ještě jednu věc jsem vlastně udělal
mail-notification --unset-obsolete-configuration
Odnastavit zastaralé nastavení GConf (to je ten parametr)
---------------------------------------------------------

takže postup Liborseho který jsem otestovala:
(aa) odinstalovat starou verzi Mail Notification, máte-li ji v systému (sudo apt-get remove mail-notification)
(a) download oficiální balík Mail Notification 5.0 (viz výše domovskou stránku aplikace)
a přesunout se do adresáře kde je uložen oficiální balík a rozbalit ho
(b) v tom adresáři spustit ./configure
(c) pak make
(d) sudo make install
Liborse nedával ten poslední příkaz od Merlina (sudo apt-get build-dep mail-notification): ono, ty soubory tam nejsou... tak gconf vyčistil pomocí toho skriptu (v tom programu je, vyčištění gconfu)
(e) liborse:
!! Due to a bug in bonobo-activation (http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=151082), your session must be restarted after installing Mail Notification. !!
TAKŽE
odhlásit se pěkně (přes grafické rozhraní pomocí nabídky appletu pro ON/OFF)
ještě pro jistotu dát ctrl+alt+backspace (restart Xek)
a pak se přihlásit a ejhle... ono to jde :-)
Případně provést ještě jednu věc mail-notification --unset-obsolete-configuration Odnastavit zastaralé nastavení GConf (to je ten parametr), což Liborse provedl.

Děkuji Merlinovi a Liborsemu za trpělivost a rady jak na kompilaci a nastavení schránek gmail.com a seznam.cz. Mail Notification 5.0 funguje, sice chvilkami bliká ikonka zpráv -> "Obecná chyba gmailu", nicméně funguje. (čas kontroly: 1 minuta)

Edit:
Uvedené blikání je způsobeno chybou GNOME: web Launchpad - Frequent Gmail-Polling (< 2 mins) does not work

Technické údaje:
laptop IBM ThinkPad T30
Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon (GNOME, Metacity)
one-boot system
« Poslední změna: 23 Února 2008, 22:52:40 od Anna Taliánová »

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Asi by bylo dobré, kdyby to někdo vyzkoušel a napsal nám sem nějaké postřehy, protože já i Anička jsme tam zkoušeli i nějaké věci navíc.
« Poslední změna: 23 Února 2008, 20:00:38 od Anna Taliánová »
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Aničko ty jsi ale zákeřný jedinec :)
jj, myslím, že to mail-notification --unset-obsolete-configuration je to důležité - resp. pokud jste se o instalaci (4.x) mail-notification nepokoušeli, nemělo by to být potřeba, pokud ano, bude to vypisovat milion chyb ohledně nenalezených výchozích nastavení tj. je potřeba je vytvořit.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.