Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozliseni a klavesnice  (Přečteno 1139 krát)

Lynx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Rozliseni a klavesnice
« kdy: 24 Února 2008, 13:28:52 »
Dobry den. Mam problem... Pred par dnama sem si nainstalovat Ubuntu. Vsechno bylo v pohode, rozliseni jak ma byt a klavesnice ceska... Zkousel sem se hrabat v nastaveni protoze mi nesly nastavit efekty obrazovky. Asi sem neco zmenil a ted pri kazdem startu systemu mi to vypysuje ze se neco nepodarilo spustit a ze se to musi spustit v "low detail modu". I kdyz nastavim rozliseni, tak se to zase vrati. Taky prestala fungovat klavesnice (prepla se na anglickou). Prosim poradte jak vratit rozliseni na mem 19" lcd monitoru (1280*1024) a Radeon X1300 s 256 MB pameti. Taky jak zapnout efekty a jak nastavit klavesnici. Ve Windows se dost vyznam, ale Ubuntu je pro me Spanelska vesnice. Diky!

xRiCky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Linux RULEZ!
Re: Rozliseni a klavesnice
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2008, 13:35:53 »
Odporucal by som ti preinstalovat ovladace ak chces pouzivat compiz pomocou programu envy. Najdej ho v synapticu alebo na http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html. Ked ho naistalujes tak najprv do terminalu napis prikaz  sudo envy --uninstall-all  a potom resetni comp. Potom spust envy a vyber si ovladace ktore potrebujes a naistaluj, potom reset a vsetko by malo byt ok. Aspon mne to tak pomohlo po velmi nezdarnych pokusoch rozbehat compiz.
Intel Pentium D 915@2.8 GHz, MB ASRock 775Dual-VSTA, 2x1 GB RAM (DualChannel) Kingston DDR2-667 MHz, GeForce FX 5500 128 MB, HDD Maxtor 250 GB (IDE), TV Card Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe, Webcam Genius LooK 313 Media, 19"CRT Hansol 930D, Repro Creative SBS 350 (2.1), Mys Genius NetScrool+ Superior, LG DVD-RW, LG DVD-ROM, Dualboot - Ubuntu 7.10 GG (EN) / Vista Ultimate 32Bit (EN)

Lynx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Rozliseni a klavesnice
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2008, 17:34:21 »
Dekuju za snahu, ale ted mi system ani nenabehne :D Je cerna obrazovka a nic se nedeje... Ted asi pomuze jenom reinstal... :(

premet

  • Host
Re: Rozliseni a klavesnice
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2008, 17:48:04 »
Zkus zadat příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg a tam jsi zvolíš ovladač pro grafickou kartu a rozliseni a vse. Ovladac pro ATI je myslím fglrx nebo nějak tak  :) . Třeba to pomůže a pak systém naběhne pokud je problém v tomhle.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.