Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé  (Přečteno 13630 krát)

Jan Rippl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • Jsme tu stále s Vámi...
    • JanRippl.eu
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #25 kdy: 13 Března 2008, 05:11:35 »
;) Tak se koukni na autorovy stránky, kde ta slečna je i zepředu a pochopíš  ;D ;D ;D

No to je zase jiná slečna kterou jsem fotil už dříve :-)
Řekni, jaký software používáš, a já ti povím, jaký jsi...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #26 kdy: 13 Března 2008, 07:21:35 »
Nedalo mi to - připojím se k diskuzi... Slečna je příliš světlá vzhledem k tomu, jaké je pozadí (wallpaperu samozřejmě :) ), takže by to chtělo trošku upravit barvy tak, aby to sedělo... dále bych si troufl tvrdit, že nemůžete míchat černou barvu vlasů s černým pozadím, protože jakmile odstraníte ty bílé pozůstatky původního pozadí, které bylo očividně světlé, tak ty vlasy prostě nebudou vidět (resp. budou, ale špatně)...
co se týče použitého aktu - Při sklonu slečny to vypadá, jako by se vznášela a to nepůsobí dobře - to je ten "nepatřící efekt", o kterém se tu mluví... Osobně bych doporučil fotografovat ne z vrchu, ale z boku (což jde ale jen zepředu) a nebo sklonit pozadí tak, aby působilo přirozeně - jako podložka, na které leží...
Pozadí nebo vlasy budete muset vyměnit, pokud chcete, aby to působilo dobře... Pokud dáte světlejší pozadí, ušetříte i čas s úpravou fotky tak, aby slečna nebyla přesvícená... Ale pokud chcete tmavé pozadí, tak potřebujete slečnu s jakýmakoliv vlasama, kromě černých...
Ale nevzdávejte to, ve finále by to mohlo být docela dobré :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jan Rippl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • Jsme tu stále s Vámi...
    • JanRippl.eu
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #27 kdy: 13 Března 2008, 14:44:24 »
No moc děkuji za ohlasy  :) Možná by jste mě mohli pomoci s výběrem správné fotografie.
Zde je ještě url s náhledy http://area-51.cz/
Bohužel, nepodařilo se mě s ohledem na můj region nalézt vhodnějších prostorů, takže se fotografovalo v tělocvičně :-D
Skusím asi klasické pozadí pro Ubuntu (viz background tohoto fóra) :)
Až bude lepší počasí (v Aši dnes sněžilo jak 1. ledna), plánujeme fotografování v exteriéru.
« Poslední změna: 14 Března 2008, 15:47:49 od Jan Rippl »
Řekni, jaký software používáš, a já ti povím, jaký jsi...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #28 kdy: 13 Března 2008, 15:22:50 »
Už je stahuju komplet... příště to zabalte, uštříte spoustu času těm, kteří zrovna nemají download manager s funkcí stahování všech odkazů :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #29 kdy: 13 Března 2008, 15:59:50 »
Můj příspěvek prosím ber naprosto bez urážky, ale na tvém místě bych se nejdříve vrhl na nějakou knížku o fotografování, ty fotky dost hrozný. Předně bych se začal zajímat o nasvícení, poté o postproces, protože to jak je ta slečna vystřihnutá není zrovna košér. Znovu opakuji, je to jen můj názor a nemyslím to jako urážku. Můžu se zeptat čím jsi to fotil?
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #30 kdy: 13 Března 2008, 17:34:34 »
Zjistil jsem, že obyčejný vystřihnutí fotky je na prd, neudělá měkký přechody... Lepší je vzít to štětcem (moje zkouška : http://disk.jabbim.cz/schmaker@jabber.cz/00051-edit.jpg - o useknuté noze a díře do zadečku vím, ale už se mi to nechtělo opravovat)...
Jinak co se týče focení -> Máš co zlepšovat... Sice bych osobně asi o moc lepší nenafotil, navíc v takových podmínkách, ale zlepšit se to dá ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #31 kdy: 13 Března 2008, 17:52:57 »
hehe  :) taky dělám z grafikou - i když doma v teplíčku a jen tak sám pro sebe (někdy)..  Nechci shazovat práci (vim jaký to je, když se člověk s něčím se*e a ostatní ho pak za jeho práci akorát vy*akujou...), ale návrh má celkem závažné chyby: 1. modelka se pro téma Ubuntu - Linux pro lidi prostě nehodí --> není obyčejný typ člověka, navíc má tetování a její pohled nemusí každému připadat přátelský --> vsadil bych na fousatýho strejdu co zepředu nemá moc vlasů v objetí se svou dcerou  :) 2. jakékoli osoby bych nefotil nahé... to je prostě něco nevídaného - lidi to spíš vyděsí.. 3. když "vykrajujete" lidi z fotky, dělejte to pomocí vrstev - kouzelná hůlka, zvětšit výběr o 3px, zbytek vygumovat pak zmenšit výběr zpět a opatrně gumou se sprejovou stopou udělat hladký obrys.. 4. kontrast a světlost - máte černé pozadí - to je nejtěžší.. proto to chce u fotky snížit jas a přitvrdit na kontrastu - dodá to přirozenost.. 5. nakonec lidé by měli být oblečeni do teplých barev nejlépe v odstínech červenooranžové  :)
Snad jsem vás příliš neztraumatizoval.. chce to jen trochu vše uhladit, není na škodu použít perspektivu či netradiční portrét (třeba zespodu..)  ;) Určitě se to povede.. držím palečky.  :)
« Poslední změna: 14 Března 2008, 01:11:22 od Anna Taliánová »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Jan Rippl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • Jsme tu stále s Vámi...
    • JanRippl.eu
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #32 kdy: 13 Března 2008, 18:49:21 »
Pokud se jedná o fotoaparát, fotografuju s FujiFine S5700
Při výběru modelky je to koneckonců vždy sázka do loterie, jelikož člověk nikdy neví dopředu, jak bude vypadat výslednýobraz, ať už má v plánu cokoliv (třeba koláž) :)
Co se týče samotného záměru, jak jsem již psal na začátku, tak inspiraci jsem hledal právě v jednom splash, který byl ve verzi 5.04. Tušil jsem, že tělocvična nebude to pravé ořechové, ale doufal jsem, že se mě podaří přizpůsobit to svým požadavkům. Samotné focení zabralo téměř dvě hodiny. Nechtěl jsem se pouštět do nějakých "megapříprav", jelikož výsledek by stejně asi nepřinesl požadovaný efekt.  :-\
Řekni, jaký software používáš, a já ti povím, jaký jsi...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #33 kdy: 13 Března 2008, 18:59:27 »
Samotné focení zabralo téměř dvě hodiny. Nechtěl jsem se pouštět do nějakých "megapříprav", jelikož výsledek by stejně asi nepřinesl požadovaný efekt.  :-\
no, osobně bych řekl, že by to focení chtělo právě mnohem více příprav a klidně to foťte ve více domácím prostředí - ta tělocvična to blbě nasvěcuje a výsledný obrázek se stejně musí upravit stejně složitě, jako by byl focený kdekoliv jinde...
2. jakékoli osoby bych nefotil nahé... to je prostě něco nevídaného - lidi to spíš vyděsí..
Při vybrání správného sloganu si myslím, že to nikoho děsit nebude... Například něco jako "Linux je jako žena - krásný napohled a vždy je co objevovat" :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jan Rippl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • Jsme tu stále s Vámi...
    • JanRippl.eu
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #34 kdy: 13 Března 2008, 20:50:09 »
zde je návrh číslo 2:
http://area-51.cz/x_navrh_3.png
Slogan nechám na Vás :-)
Řekni, jaký software používáš, a já ti povím, jaký jsi...

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #35 kdy: 13 Března 2008, 21:08:17 »
zde je návrh číslo 2:
http://area-51.cz/x_navrh_3.png
Slogan nechám na Vás :-)
Rozhodně je to lepší, ale ty fotografické chyby se už zachránit nedaj.. Obávám se, že z těch fotek cos nafotil se moc vytěžit nedá. :( Zase čistě jen můj názor, ale podle mě bude mít wallpaper v takovém podání hodnotu jen pro tebe, tu slečnu a pár nadšenců..  :-X
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #36 kdy: 13 Března 2008, 22:49:29 »
Chcelo by to skôr niečo čo by tématicky pripomínalo ubuntu.cz a jeho ducha. U nás využíva P.C. celá rodina takže aj keby bol wallpaper so slečnou veľmi pekne umelecký spracovaný tak si ho na plochu jednoducho nedám.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

Jan Rippl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
  • Jsme tu stále s Vámi...
    • JanRippl.eu
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #37 kdy: 14 Března 2008, 00:14:10 »
Chcelo by to skôr niečo čo by tématicky pripomínalo ubuntu.cz a jeho ducha. U nás využíva P.C. celá rodina takže aj keby bol wallpaper so slečnou veľmi pekne umelecký spracovaný tak si ho na plochu jednoducho nedám.
No plánuji Wallpery Ubuntu i s jinými motivy  :)
http://www.area-51.cz/2008/03/14/mokriny-u-ase/
Řekni, jaký software používáš, a já ti povím, jaký jsi...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #38 kdy: 14 Března 2008, 13:53:44 »
2. návrh vypadá o hooodně líp  :)  hlavně je good, že modelka se dívá jakoby na nápis Ubuntu - to mi tam přímo pasuje.  ještě by to možná chtělo odfiltrovat šum z fotky vaší modelky.
fandim  ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

monty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Tvorba Wallperu(ů) na téma Ubuntu lidé
« Odpověď #39 kdy: 18 Března 2008, 12:57:20 »
Ač nerad, musím říct, že co se týče kvality, jsou ty fotky nic moc.
Foťte v prostředí, kde budete moct využít nejnižší hodnotu ISO u foťáku - ten šum je dobře viditelný i na zmenšeném náhledu a opravdu je nekoukatelný. Tělocvična se pro takové focení absolutně nehodí - pro foťák je tam velmi málo světla a ať se snažíte sebevíc, tak se bez blesku neobejdete (při ISO 100 určitě ne). A interní blesky zase ničí detaily a stíny...
Focení - zejména aktů - je věda, budu vám držet palce, ať to příště nafotíte líp  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.