Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz x přehrávání videa  (Přečteno 2110 krát)

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Compiz x přehrávání videa
« kdy: 28 Února 2008, 17:59:05 »
Ahoj, mám menší problém a chtěl bych vás požádat o pomoc.  Mám ubuntu 7.10 GG, zprovoznil jsem si compiz a od té doby mi nejede video tak jako před tím. Při rychlejších scénách dochází k mírnému horizontálnímu "sekání" videa a celé video je jakoby složené z kostiček. Pokud si to stejné video pustím v live cd třeba mandriva, video je tak jak má být. Poradíte mi někdo? Už jsem zkoušel veškerá nastavení v přehrávačích a pořád nic. Předem děkuju.
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

koFolik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
Re: Compiz x přehrávání videa
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2008, 19:27:33 »
Na filmy vypínat compiz. Jiné řešení neznám.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Compiz x přehrávání videa
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2008, 19:32:42 »
Ahoj, mám menší problém a chtěl bych vás požádat o pomoc.  Mám ubuntu 7.10 GG, zprovoznil jsem si compiz a od té doby mi nejede video tak jako před tím. Při rychlejších scénách dochází k mírnému horizontálnímu "sekání" videa a celé video je jakoby složené z kostiček. Pokud si to stejné video pustím v live cd třeba mandriva, video je tak jak má být. Poradíte mi někdo? Už jsem zkoušel veškerá nastavení v přehrávačích a pořád nic. Předem děkuju.

Pravděpodobně máte malou paměť na grafice. Píšte, že vám nešel i před nainstaloávním CF. Připište jaký máte počítač, hlavně grafiku.

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Compiz x přehrávání videa
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2008, 20:55:54 »
Dobrý den, mám nb Acer Aspire 3103 WLMi AMD Sempron 3400+ (1,8 GHz), 1GB DDR2, ATI Radeon Xpress 1100 (128mb sdílené paměti), 100GB HDD. To "sekání" mi to nedělalo v takové míře, ale obraz rozložený na malé kostičky byl i před tím.
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Compiz x přehrávání videa
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2008, 21:55:25 »
A jsme u kořene věci. Ntb moc neznám, navíc máte grafiku ATI a tu já taky nemám. Snad pomůže někdo jiný.

Doporučuji, jak to bylo již zmiňováno, vypínat CF při přehrávání filmů.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.