Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zhroucení systému Ubuntu 7.10 - prozatím vyřešeno  (Přečteno 1114 krát)

rambojack

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zhroucení systému Ubuntu 7.10 - prozatím vyřešeno
« kdy: 02 Března 2008, 11:09:58 »
Dobrý den,
Ubuntu mám nainstalované na samostatném rozděleném disku SATA. Na druhé části jsou data-filmy.
Snažil jsem se zpřístupnit filmy pro lokální síť, tím, že jsem dal vlastnosti a v tom nepřeberném množství ikonek zaškrtl public.
To je podezření na problém. Nic se nestalo a systém dál fungoval, navíc jsem přidal do zdrojů server pro debian z kterého se stáhla spousta aktualizací - druhé podezření na problém.
Po restartu už systém nenaběhl. Recovery mode skončí při detekci zařízení sda. A vypíše že mám něco zkontrolovat (to se mi nepodařilo nalézt). V systému windows ve správci disků vidím disk omezený na 128,00GB. Když se na něj chci podívat, tak bych ho musel naformátovat. Když jsem chtěl linux přeinstalovat, tak vidí pouze disk na kterém je windows. Druhý disk SATA vůbec neukáže.
Edit: Recovery mode mi vypíše:
Kód: [Vybrat]
Check root= bootarg cat /proc/cmdline
or missing modules, devices: cat /proc/modules ls /dev
ALERT! /dev/disk/by-uuid/72e2390e-727f-4579-833d-c670a79af771 does not exist. Dropping to a shell.
Poradíte jak by se to dalo napravit?

Edit2: Ještě jsem zkusil v grubu změnit to číslo disku který prý does not exist, na /dev/sda2. Nijak to nepomohlo.
Pojal sem podezření že se disk odporoučel, tak sem se jal ho zkoušet na druhém PC (Bohužel s nForce 2, kde je asi nějaký problém, řadič disk detekoval, ale ve správci disku pro windows nebyl). Nakonec sem to vzdal a vrátil ho zpět k sobě. Po spuštění už mi GRUB nespustil windows, linux, prostě nic. Neviděl na disky. Jako zázrakem jsem si v Biosu všiml že mám přehozenou prioritu bootování z disků, vrátil jsem to jak má být. A najednou začlo vše fungovat, netuším kde byl zakopaný pes.
« Poslední změna: 02 Března 2008, 17:03:37 od rambojack »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.