Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Studnice nápadů  (Přečteno 80981 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #75 kdy: 31 Srpna 2009, 12:34:39 »
začínám si všímat, že když někdo má problém s něčím v ubuntu nebo i v linuxu všeobecně...hodně častá odpověď na to (hlavně co se komunikatorů icq a skypu týká) je typu: "však kčemu ti to je? smaž to, stejně to jen zabírá místo" a pod. To mi nepřipadá jako dostačující pomoc.

To je ale problém dementních odpovídajících, ne Ubuntu... Bohužel také poslední dobou zjišťuji, že už ani toto fórum není co bývalo a lidí schopných dobře a "účinně" poradit stále ubývá.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #76 kdy: 31 Srpna 2009, 13:07:17 »
... A alternativních programů na Linuxu je hromada. Vemte si jen webové prohlížeče ...
A alternativa k Firefoxu na Linux,je...Firefox! ;D

No dobře... :-) Ale opera taky není k zahození a mám ještě Midori a docela jde.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #77 kdy: 31 Srpna 2009, 16:27:26 »
Bohužel také poslední dobou zjišťuji, že už ani toto fórum není co bývalo a lidí schopných dobře a "účinně" poradit stále ubývá.

Neviděl bych to tak zle. Pokud překousneš první dvě tři odpovědi typu

nefunguje mi XY

neotravuj a použij google
neotravuj, mě a kamarádům XY funguje
neotravuj a nepoužívej ten stupidní XY, ale ZZ

tak to nakonec vždy rozchodíš   ;)



Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #78 kdy: 31 Srpna 2009, 18:06:11 »
Nj... když se tazatel trefí do blbé nálady... jsme jen lidi.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #79 kdy: 31 Srpna 2009, 18:07:21 »
Nj... když se tazatel trefí do blbé nálady... jsme jen lidi.

Taky mívám blbou náladu, ale tak neodpovídám!!!

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #80 kdy: 31 Srpna 2009, 19:49:27 »
Ale zato BBM tak odpovídá nehledě na náladu ;D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #81 kdy: 31 Srpna 2009, 20:17:41 »
Ale zato BBM tak odpovídá nehledě na náladu ;D

Produktivní to člověk  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

qUAKER

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #82 kdy: 01 Září 2009, 18:14:30 »
Ale zato BBM tak odpovídá nehledě na náladu ;D

zase musíš uznat, že má až příliš často pravdu :D

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #83 kdy: 01 Září 2009, 18:43:27 »
to nepopiram ;D
ale uz konec off topicu  ;)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Zweistein

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #84 kdy: 08 Září 2009, 22:12:41 »
Podle mně je problém hlavně v tom přechodu. První dojem dělá hodně, a když si někdo na zkoušku nainstaluje Ubuntu přes WUBI, tak než to Ubuntu naladí, naláduje vším potřebným a než ho vůbec pochopí, tak si radši řekne "brrr, to radši ty windows". Já vím, když překousne začátek, je Ubuntu vynikající systém, já, když jsem přecházel, jsem to vydržel jen proto, že jsem tak paličatý a prostě jsem si řekl, že je mít budu, ale teď děkuju Bohu za to spásné znamení, nainstalovat Ubuntu :D Na tomhle by se mělo zapracovat - dát do základní instalace třeba nějaký skript "First Boot", kterej by nainstaloval Wine i s dxd9 knihovnama (při přechodu bude alespoň ze začátku určitě potřeba), kdyby měl uživatel ATI grafiku, nainstalovalo by to fglrx ovladač atd. a pak tam dát ještě něco jako je "Prohlídka systému Windows XP" - nějakej jednoduchej, stručnej a líbivej (<=první dojem dělá hodně) návod s hodně ilustracema, aby uživatel všechno viděl.
Teď jen sehnat nějakého vlivného člověka, co by dokázal zařídit, aby se to v základní instalaci objevilo :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #85 kdy: 09 Září 2009, 08:10:01 »
Mě by přišlo milé, kdyby prodejci počítačů, kteří je prodávají s Linuxem k nim vždy dodávali DVD i tištěnou knihu.

Užitečné by mi přišlo, kdyby každý, kdo marně hledá nějaký soft pro Linux (například účetnictví (Money, Pohoda), bankovnictví (e-Banka), grafický (Nikon Capture) apod.) se ihned obrátil na výrobce požadovaného softwaru a poptával Linuxovou verzi. Klidně opakovaně. Tito výrobci často žijí ve svém světě, kde existuje jen jeden systém a pár bláznů s Macama.
« Poslední změna: 09 Září 2009, 08:16:19 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #86 kdy: 09 Září 2009, 12:38:32 »
Podle mně je problém hlavně v tom přechodu. První dojem dělá hodně, a když si někdo na zkoušku nainstaluje Ubuntu přes WUBI, tak než to Ubuntu naladí, naláduje vším potřebným a než ho vůbec pochopí, tak si radši řekne "brrr, to radši ty windows". Já vím, když překousne začátek, je Ubuntu vynikající systém, já, když jsem přecházel, jsem to vydržel jen proto, že jsem tak paličatý a prostě jsem si řekl, že je mít budu, ale teď děkuju Bohu za to spásné znamení, nainstalovat Ubuntu :D Na tomhle by se mělo zapracovat - dát do základní instalace třeba nějaký skript "First Boot", kterej by nainstaloval Wine i s dxd9 knihovnama (při přechodu bude alespoň ze začátku určitě potřeba), kdyby měl uživatel ATI grafiku, nainstalovalo by to fglrx ovladač atd. a pak tam dát ještě něco jako je "Prohlídka systému Windows XP" - nějakej jednoduchej, stručnej a líbivej (<=první dojem dělá hodně) návod s hodně ilustracema, aby uživatel všechno viděl.
Teď jen sehnat nějakého vlivného člověka, co by dokázal zařídit, aby se to v základní instalaci objevilo :)
A čo tak hodiť sem nejaké navrhy....možno by sa niečo z toho vybralo
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

Zweistein

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #87 kdy: 09 Září 2009, 17:48:47 »
...dát do základní instalace třeba nějaký skript "First Boot", kterej by nainstaloval Wine i s dxd9 knihovnama (při přechodu bude alespoň ze začátku určitě potřeba), kdyby měl uživatel ATI grafiku, nainstalovalo by to fglrx ovladač atd. a pak tam dát ještě něco jako je "Prohlídka systému Windows XP" - nějakej jednoduchej, stručnej a líbivej (<=první dojem dělá hodně) návod s hodně ilustracema, aby uživatel všechno viděl...

TOHLE jsou návrhy... ;)

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #88 kdy: 09 Září 2009, 19:19:51 »
Ano,návrhy na nic.Souhlasím s tím že prohlídka systému (pokud by se dala hned zabít) je dobrý nápad,ale proč asi myslíš že tam wine není v základu?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

corey_cavalera

  • Host
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #89 kdy: 13 Září 2009, 14:36:12 »
Pokud vím, tak v následujícím ubuntu (9.10) bude wine předinstalované a nejen to, ale přímo integrované do systému a jeho částí, čili přizpůsobené..

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #90 kdy: 13 Září 2009, 14:42:47 »
Pokud vím, tak v následujícím ubuntu (9.10) bude wine předinstalované a nejen to, ale přímo integrované do systému a jeho částí, čili přizpůsobené..

To víš o dost víc jak já :) Nějaký zdroj by nebyl?

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #91 kdy: 13 Září 2009, 15:29:41 »
Citace
Pokud vím, tak v následujícím ubuntu (9.10) bude wine předinstalované a nejen to, ale přímo integrované do systému a jeho částí, čili přizpůsobené..

Ohledne integrace wine si spis asi myslel tohle:

Wine Integration in Karmic Koala

Installing and managing Windows/WINE applications in Ubuntu will become significantly easier in Karmic thanks to a new level of integration between the desktop and WINE.

Around 50% of all Ubuntu users currently install Wine, yet Wine does feel very separate to the rest of the desktop - Double-clicking on .exe files is hit and miss, uninstalling Wine applications often doesn’t work and inserting a CD-ROM or DVD-ROM and hoping for autorun.exe to do it’s thing results in a long wait.

As such, Karmic will see “proper” Wine integration throughout the system. This will range from: -

    * Detecting and handling Wine installations – including prompting you to install WINE if not installed and clicking on a Windows application installer.
    * Ability to uninstall Wine applications through Add/Remove* (*‘Ubuntu Software Store’)
    * A gnome control panel for wine applications
    * .exe applications will have a new icon combining their Applications icon and a generic "Windows Program" icon with a Wine logo when viewed in Nautilus.

The menu entries for Wine will be changed as well. No long will you need to go to Applications > Wine > XXX as: -

    * A bookmark for WINE’s virtual C:\ drive is now in the ‘Places’ menu
    * ‘Configure Wine’ is now done through System > Preferences > Wine Apps
    * ‘Uninstall Wine Apps’ combined with ‘Add/Remove’
    * Application shortcuts no longer in ‘Apps > WIne > Programs’ but ‘Apps > Wine’ itself.

For the security conscious, ClamAV – the open source Virus application – will be installed along with WINE to ensure no rouge malware, viruses, etc are installed.
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #92 kdy: 13 Září 2009, 15:56:38 »
Což ale neznamená že tam bude wine předinstalované.
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #93 kdy: 13 Září 2009, 15:58:11 »
Presne tak
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #94 kdy: 13 Září 2009, 16:07:23 »
O tomhle jsem věděl, ale nějak mi tam neseděla ona předinstalovanost a integrovanost do systému.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #95 kdy: 18 Září 2009, 20:18:13 »
Citace
a pak tam dát ještě něco jako je "Prohlídka systému Windows XP" - nějakej jednoduchej, stručnej a líbivej (<=první dojem dělá hodně) návod s hodně ilustracema, aby uživatel všechno viděl...

Něco takovýho je v Linux Mint. Pří prvním spuštění se ukaže průvodce systémem.
Fire's in my soul, steel is on my side

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #96 kdy: 16 Května 2010, 13:50:44 »
něco takovýho by to chtělo, něco co by lidem usnadnilo první start, a vytžvořil bych i ubuntu na dvd které by mohlo být obohacené o nějaké ovladače navíc a možná i nějaký ten repozitář - třeba to co dáváte ke knize bylo by to větší ale já bych to klidně stáhnul
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Rostislav Mikolaš

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #97 kdy: 17 Srpna 2010, 22:21:48 »
Jeden trošičku ulítlý nápad bych měl, ale prosím , nekamenujte mne, upozornil jsem, že je ulítlý ...
Jak jistě víte, velké firmy se snaží oslovit své budoucí zákazníky co jak nejdříve. Vídíme to kolem sebe, profesionální programy za symbolické ceny či zdarma běžně vidíte ve školách. Já bych nezůstával v půli cesty.

Logo Ubuntu má vyloženě vhodný tvar pro dětský dudlíček. Logo je jako květinka, a už jej přímo vidím na první dětské papírové pleně jenž šťastná maminka v rámci propagace Ubuntu obdrží spolu s tímto dudlíkem a instalačním CD ... :) Ostatně i takové malé dětské mýdlo může mít tvar Loga Ubuntu a věřte mi není nad to udělat radost malým dárečkem. A malá kačenka do vaničky by také mohla být podobná malému tučňáčkovi. A chrastítko může být taky podobné logu Ubuntu. A na malém CD s první pohádkou na dobrou noc může děťátko přivítat večerníček jenž má v ruce místo klasických "novin" logo Ubuntu a znělka by mohla být alespoň trošičku podobná té Ubuntí při startu systému.

Obdobně se zapomíná na děti na dětských hřištích, proč nenabídnout takový kolotoč či prolézačku v nenásilném tvaru loga. A co bábovičky ? Tohle logo je úplně úžasné na bábovičky z písku. A proč vlastně nejsou Ubuntí nanuky ? A nějaké brambůrky ? A nudle ? A sýr jenž bude mít profil Ubuntího loga ? A proč nemají tenisky dezén s tímto logem ? A proč nejdeme po chodníku jehož kachličky mají tvar loga ? Proč automobily nemají poklice s tímto logem ?

Dělám si trošku legraci, vím ... ale chtěli jste i trošku ulítlé nápady  ;D     

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #98 kdy: 17 Srpna 2010, 22:31:06 »
Rostislave, nic ve zlém, ale mít C jako mateřský jazyk vede k silné poruše osobnosti ;)

Nicméně koupací kačenka ve tvaru tučňáka je pozoruhodný nápad :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Studnice nápadů
« Odpověď #99 kdy: 17 Srpna 2010, 23:11:35 »
Jeden trošičku ulítlý nápad bych měl, ale prosím , nekamenujte mne, upozornil jsem, že je ulítlý ...
Jak jistě víte, velké firmy se snaží oslovit své budoucí zákazníky co jak nejdříve. Vídíme to kolem sebe, profesionální programy za symbolické ceny či zdarma běžně vidíte ve školách. Já bych nezůstával v půli cesty.

Logo Ubuntu má vyloženě vhodný tvar pro dětský dudlíček. Logo je jako květinka, a už jej přímo vidím na první dětské papírové pleně jenž šťastná maminka v rámci propagace Ubuntu obdrží spolu s tímto dudlíkem a instalačním CD ... :) Ostatně i takové malé dětské mýdlo může mít tvar Loga Ubuntu a věřte mi není nad to udělat radost malým dárečkem. A malá kačenka do vaničky by také mohla být podobná malému tučňáčkovi. A chrastítko může být taky podobné logu Ubuntu. A na malém CD s první pohádkou na dobrou noc může děťátko přivítat večerníček jenž má v ruce místo klasických "novin" logo Ubuntu a znělka by mohla být alespoň trošičku podobná té Ubuntí při startu systému.

Obdobně se zapomíná na děti na dětských hřištích, proč nenabídnout takový kolotoč či prolézačku v nenásilném tvaru loga. A co bábovičky ? Tohle logo je úplně úžasné na bábovičky z písku. A proč vlastně nejsou Ubuntí nanuky ? A nějaké brambůrky ? A nudle ? A sýr jenž bude mít profil Ubuntího loga ? A proč nemají tenisky dezén s tímto logem ? A proč nejdeme po chodníku jehož kachličky mají tvar loga ? Proč automobily nemají poklice s tímto logem ?

Dělám si trošku legraci, vím ... ale chtěli jste i trošku ulítlé nápady  ;D     

Já myslím že logo ubuntu se výborně hodí jako zaměřovač na většinu palných zbraní, v tom je budoucnost. Možná na sebe nepřátelé nebudou střílet, když uvidí, že proti sobě mají taky ubunťáka. A na světě bude konečně mír.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.