Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]  (Přečteno 13273 krát)

MM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Gnome vypadající jako XP [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 20 Dubna 2008, 10:31:40 »
Stále tady nezaznělo, která státní instituce pojede na linuxu :o Stejně se mi to nezdá... Také pracuji ve státní správě, ale jsem limitováni speciálními programy (databázemi) pod widle - např. ASPI (www.aspi.cz). Nebo máte někdo zkušenost, že to půjde i pod wine nebo mají vlastní gui linuxové rozhraní? To je u nás kámen úrazu (krom toho, že si někdo namastí kapsu).

Co se týče změny, tak je třeba si uvědomit, že zmiňovaných 160 stanic = min. 160 uživatelů. Bylo by zbytečné a neúčelné takové skupině uživatelů, zpravidla BFU, vysvětlovat, k čemu jsou nové ikonky a nové názvy programů. Když bude vzhled změněn, mohou tupě klikat dál, pracovat jako postaru, de facto se pro ně nic nemění. Krom toho, že jedou na linuxu ;-)


krteczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 02 Června 2008, 16:12:28 »
160 počítačů je rovno ve velké většině 160 uživatelů, kteří o počítačích neví nic, jen to že s ním musí dnes a denně zápasit.
Pro ně je internet ta modrá ikonka s písmenen e.
Tito uživatelé potřebují najít věci na těch místech, kde se to pracně naučili, jinde by je nenašli.
Proto velice dobře chápu pohnutky vedoucí ke skinování ubuntu na vzhled win xp. Známé prostředí, ikdyž s jiným vnitřkem, chovající se tak jak oni očekávájí je základ úspěchu.
Mezi další podmínky bych zařadil už dřívější přechod na Open Office (školení jistě už dávno proběhlo), případně další nutnosti odvíjející se od potřeb daného úřadu (firmy, školy, ...).
Možná budou chvíli mamrat že jim nejde to či ono (nějaké hry na internetu atd.) na to většinou stačí říct že to není náplní jeho práce ;)

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 02 Června 2008, 16:42:11 »
Když se vrátím k prvnímu příspěvku. Škoda, že se tu trochu nerozepsal, protože by mě zajímalo, jaký úřad chce přejít na linux. Vždyť takto velký úřad musí vést svý agendy a u takto velkého úřadu předpokládám, že je povede elektronicky - Účetnictví, Matrika, Spisová služba...Nyní nic, co by fungovalo na linuxu není a nedokážu si představit, že se budou babrat s tím, aby to rozběhali přes Wine...Navíc ČR má s MS podepsaný smlouvy o dodávkách OS pro úřady.
Tohle se mi nezdá...to co by ušetřili na OS by vrazili někomu, kdo jim tuhle sběsilost provede, aby nakonec zjistili, že to byl krok špatným směrem...
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

honorguard

  • Host
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 03 Června 2008, 00:19:39 »
Nejedou náhodou na Linuxu České Dráhy? Já tedy mám tak milion důvodů (to je cca počet hodin co jsem strávil ve stojícím vlaku v Praze v Libni) tuhle firmu nenávidět, ale tuším že v nějakém RSS (snad ABCLinuxu ???) jsem měl zprávičku že kompletně přešli... A jednou když jsem byl na nádraží v Lysé nad Labem... je tam takový malý monitor s příjezdy, a jednou na něm bylo

Grub 1.5 loading

error 5

:D.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 03 Června 2008, 01:06:31 »
Česká pošta údajně kompletně jede na SUSE...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

honorguard

  • Host
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 03 Června 2008, 06:28:41 »
Moje chyba. Česká pošta úplně, České dráhy trošku :)

Vivan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 07 Června 2008, 19:20:22 »
A čo sa stane až sa nejaký inšpektor dozvie že
to nieje XP... začne vymáhať odškodné za "ukradnutý design"? ;D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 08 Června 2008, 09:54:57 »
Ono je to složitý, už několikrát mě napadlo že bych se pokusil u nás na gymplu rozjet aspoň pár pc na linuxu ( asi edubuntu ) ale ono těžko někomu vysvětlím že je to zdarma, naprosto bezpečné a že bych tam nastavil přesně tak aby se ty pc používali k tomu co má. Když obšas přijdu do studovny u nás v škole a vidím ty niší ročníky jak drtí dotu nebo CS tak mě napadá : nebyl by ten linux jedoduší ? Pochybuju že by někdo u nás v škole pustil Warcraft III na linuxu :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

honorguard

  • Host
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #33 kdy: 08 Června 2008, 11:45:09 »
Já mám projekt Ubuntu ve škole rozjetý a věř mi že se to dá. Ale rozhodně ti nedoporučuji Edubuntu. Je to úplně stejné jako Ubuntu, akorát je jiná základní výbava. Problém je v tom že Edubuntu nepřebírá z mě neznámých důvodů některé jazykové lokalizace... Takže radši Ubuntu.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: GNOME vypadající jako Windows XP [vyřešeno]
« Odpověď #34 kdy: 08 Června 2008, 12:08:35 »
to honorguard : diky za motivaci:) problem je v tom ze v skole nemame zadneho dobryho profesora IT kterej by me podporil. spravce site je takej typek co se tam obcas ukaze ... a v skole znam jen jednoho cloveka co dela linux a delat to v volnym case v 2 ... mno nwm. mozna to nekde navrhnu, uvidi se :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.