Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus EEE a Ubuntu  (Přečteno 30071 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Asus EEE a Ubuntu
« kdy: 04 Března 2008, 14:44:29 »

Asus EEE (http://www.asuseee.eu) se prodává s GNU/Linux Xandros. Píšou, že se tam dá nainstalovat i starý OS (WXP), má to SSD disk 8GB. Nemáte někdo zkušenosti, zda tam běží Ubuntu? Docela mě tato hračka láká, tím spíš, že se dá ve světě sehnat za 150-200 USD...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

qUAKER

  • Host
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2008, 15:39:01 »
Xandros myslim vychazi z Ubuntu, tak Ubuntu by na tom melo jet bez problemu ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2008, 15:50:46 »
Xandros myslim vychazi z Ubuntu, tak Ubuntu by na tom melo jet bez problemu ;)
To si právě myslím taky, ale znáš to, instalace bez CD, HW, apod... kdyby s tím někdo měl zkušenosti... sem s nimi...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2008, 15:57:50 »
Někde jsem četl, že na netu existují návody, jak na Asus EEE dostat Ubuntu. Ale možná by se více šiklo Xubuntu (podívej se do posledního čísla Ubuntu týdeníku, tam je odkaz na recenzi EEE s Xubuntu)

Jinak se mi EEE taky velmi zamlouvá. Jelikož každý den dojíždím do práce vlakem, taková mašinka na tahání v batohu byla tak akorát :) Uvidíme, kdy to příjde na český trh. Ale jak to tady v Česku znám, bude o mnoho dražší než v zahraničí :(
« Poslední změna: 04 Března 2008, 16:04:58 od Jirka125 »
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Rezza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2008, 20:51:35 »

Asus EEE (http://www.asuseee.eu) se prodává s GNU/Linux Xandros. Píšou, že se tam dá nainstalovat i starý OS (WXP), má to SSD disk 8GB. Nemáte někdo zkušenosti, zda tam běží Ubuntu? Docela mě tato hračka láká, tím spíš, že se dá ve světě sehnat za 150-200 USD...

Existuje eeeXbuntu - obsahuje vsechny ovladace, primo pro eeecko delany... Defaultni Xandros je dobry v rychlosti a vyladenosti, ale ma slabsi repozitare... Jinak prave ted delam cestinu pro Easy mode, ktery me uchvatil, bude se dat najit tady http://forum.mujeee.cz/viewtopic.php?f=6&t=35.

Za 150-200 dolaru bych ho bral, nejaky bazarovy kousek?

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 21:51:37 »
Mám pocit, že ho kamarádka teď kupovala .. za osm tisíc. Distribuovala to nějaká pražská firma, jestli se nepletu...
Have you tried turning it off and on again?

Rezza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2008, 22:09:47 »
Mám pocit, že ho kamarádka teď kupovala .. za osm tisíc. Distribuovala to nějaká pražská firma, jestli se nepletu...

Jo, osm bez dane pro 4G v bile barve, ten mam :) Dela je CZC, i4wifi a gsmobil. Aspon podle toho jak naskakuji a mizi na CZC, tak se celkem prodavaji. Neni se cemu divit.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2008, 07:07:12 »
Kdo je chytrý, tak si počká, až se objeví oficiální (neanglické) verze a nějaká konkurence, protože teprve pak půjdou všechny tyhle Eee-like věci dolů a ušetří na tom zákazník... Firmy jen využívají toho, že se o Eee tolik mluví a že nemá konkurenci - proto stojí to, co stojí...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2008, 08:22:16 »
Kdo je chytrý, tak si počká, až se objeví oficiální (neanglické) verze a nějaká konkurence, protože teprve pak půjdou všechny tyhle Eee-like věci dolů a ušetří na tom zákazník... Firmy jen využívají toho, že se o Eee tolik mluví a že nemá konkurenci - proto stojí to, co stojí...

No já četl na idnesu, že počeštěná verze od Asusu (klávesnice, OS) se má také pohybovat kolem 8tis a proto se nepředpokládá, že to tady v těchto končinách bude mít takový úspěch, jako v zahraničí >:(

Připadá mi jako výhodnější koupě např. HP 530, kde cena se nejlevnějšího Nbooku bez OS pohybuje okolo 10tis (a má to dvd mechaniku, HD,...) Ale kdyby se EEE měl nakonec prodávat za ceny jako v zahraničí, vážně bych o tom uvažoval ;D
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2008, 08:27:40 »
No já bych za tu hračku víc jak 200 USD nedal (a dá se sehnat) a to jen tehdy, kdyby mi tam běželo český Ubuntu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2008, 08:52:08 »
o tejto hracke rozmyslam aj ja, lebo by som chcel daco na vysku len neviem ci to bude spravne riesenie.
« Poslední změna: 05 Března 2008, 08:56:53 od fester-182 »
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2008, 08:55:25 »
Navíc je taky třeba myslet na to, že to není zrovna stroj na psaní... klávesnice je bestiálně malá... Za ty peníze ani náhodou...vlastně je to takové malinko větší pda...:-)
Have you tried turning it off and on again?

JohnyN

  • Host
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 05 Března 2008, 09:11:45 »
Ja si myslím, že za 8 či 9 tisíc je ten ASUS až príliš drahý. Ak prihodíte nejaku tisícku českých korun, môžte si kúpiť starší BENQ, ale s 80GB HDD, 512 MB RAM a Celeronom. Myslím, že ten ASUS je príliš drahý, na to, že je to iba "lacný PC".

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 05 Března 2008, 09:14:49 »
Asus EEE  je skor
Citace
takové malinko větší pda...:-)
ako uz spominal jirihuf
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 05 Března 2008, 09:21:36 »
http://code.google.com/p/eee-ubuntu-support/

Instalaci ubuntu by nemělo nic bránit, je to obyčejné PC, tzn. buď přes externí mechaniku, nebo přes síť. Nicméně je otázka, jestli to má smysl, ten xandros tam je taky překopaný debian, navíc šitý tomu stroji na míru, zejména co se týče uživatelského rozhraní - na 7 palcovém displeji by asi standartní gnome moc použitelné nebylo. Zdrojáky k asusem upraveným modulům jádra už jsou taky přístupné, takže by tam mělo jít úplně cokoli :)

BTW, někde jsem viděl obrázek Eee s běžícím OS X - chudáci skalní jabkaři, ty to muselo trošku rozhodit :)

http://uneasysilence.com/archive/2007/11/12654/

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 05 Března 2008, 10:24:56 »
Navíc je taky třeba myslet na to, že to není zrovna stroj na psaní... klávesnice je bestiálně malá... Za ty peníze ani náhodou...vlastně je to takové malinko větší pda...:-)
aj ku klávesnici sa vyjadrujú v tejto video recenzii.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Rezza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 05 Března 2008, 22:42:46 »
Tak na tom linku uz je ted za 250 dolaru, jeste ma skoro cely den drazby a dalsich 50 liber postovne, takze uz ted je za cenu pres 300 dolaru a urcite se vysplha vys :) Navic je to 4G Surf, bez webkamery (to tak nevadi), ale hlavne se slabsi baterkou. Pak staci na celnici rypavy celnik a buch, cena je nekde uplne jinde :D

Ale hlavne tu nekteri lidi nepochopili o co jde! Hlavne o velikost - zadny podobne velky notas se za tuto cenu neda sehnat a jen tak brzo to nebude! Te konkurence ala Everex CloudBox jsou zatim stroje o x trid niz. Klavesnice je mala, ale da se na ni pekne psat, LCD mohlo byt vetsi, ale ne za cenu vetsiho sasi jak se stalo u 9 palcove verze.

Ad. cestina - uz na ni pracuji, prosim o pomocnou ruku komunitu, na tom webu vsichni jedou na win :( http://forum.mujeee.cz/viewtopic.php?f=6&t=35 Nechapu proc, ale je to tak...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 06 Března 2008, 08:06:44 »
Tak na tom linku uz je ted za 250 dolaru, jeste ma skoro cely den drazby a dalsich 50 liber postovne, takze uz ted je za cenu pres 300 dolaru a urcite se vysplha vys :) Navic je to 4G Surf, bez webkamery (to tak nevadi), ale hlavne se slabsi baterkou. Pak staci na celnici rypavy celnik a buch, cena je nekde uplne jinde :D

Ad. cestina - uz na ni pracuji, prosim o pomocnou ruku komunitu, na tom webu vsichni jedou na win :( http://forum.mujeee.cz/viewtopic.php?f=6&t=35 Nechapu proc, ale je to tak...

Na této aukci možná ne, ale dá se sehnat levně. Na ebay jsem nakoupil desitky věcí z celého světa a celník rýpal jednou a musel jsem zaplatit clo a DPH (dodnes nevím proč DPH).

Proč tam všichni cpou Win též nechápu, asi proto, že lidi prostě všude častěji cpou starý OS.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 03 Července 2008, 13:49:01 »
Asus EEE  je skor
Citace
takové malinko větší pda...:-)
ako uz spominal jirihuf

Jako vydrz skoro 10 hodin me teda opravdu laka ::)
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 03 Července 2008, 14:22:24 »
A má to někdo? Já o tom stále uvažuji....

Navíc 199 liber je dnes 6000 Kč. Mají ho téměř všude, například zde:

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-WHITE-ASUS-Eee-PC-701-4GB-512MB-RAM-WiFi_W0QQitemZ320269504352QQcmdZViewItem?hash=item320269504352&_trkparms=39%3A1%7C65%3A2&_trksid=p3286.c0.m14
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 03 Července 2008, 14:39:49 »
Jak se tak koukám, tak se dá sehnat za 200 euro, což je 5000 Kč.

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=120277196619

 a i jinde...

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #23 kdy: 03 Července 2008, 16:41:57 »
Docela se mi zalíbil netbook od MSI
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Notebooky\10%22

Je to mnohem více použitelný než EEE s malým displajem. Tohle má 10 palců, procesor Intel Atom, HD 80GB. Ale myslím si, že pokud si člověk ještě chvíli počká, tak se na trhnu vyloupne takových netbooků, že si člověk bude moct dobře vybírat :)
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #24 kdy: 03 Července 2008, 16:48:47 »
Ten displej je fakt lepší, ale už to není pocket bez HDD, už je to prostě notebook, kterej bude klasicky dlouho nabíhat, když spadne do vody, nebpůjde ani po vysušení a po roce nevydrží déle než půl hodiny na baterku...

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.