Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus EEE a Ubuntu  (Přečteno 30137 krát)

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #50 kdy: 22 Září 2008, 11:05:25 »
To s tebou souhlasím...níže jsem psal, k čemu já soudím, že se netbooky dají použít...Já tím spíš chtěl říct, že za půl roku se toho v segmentu netbooků stalo hodně a za dalších půl roku (jak píše stet) tady toho bude ještě víc. Snad každý den čtu, že další a další výrobci budou mít své netbooky.

To jo, ale aby ten vývoj pokračoval, musí to někdo kupovat :) ..ale máš pravdu, že to jde neskutečně dopředu..

dneska mi snad přijde eee pc 1000h - okamzitě z něj vyndavám 80GB disk a prodávám alespoň za 500kč :) koupim do Eeevžena (Eeevžen, lovec žen..) 320GB disk - cca 1700Kč- a jsem na ceně o něco málo (cca o 100kč) vyšší, než stojí 160GB verze Asus eee pc 1000H.

Trochu mě zklamalo zjištění, že na rozdíl od Mivvy, u Eeevžena je Ubuntu zatim pouhou znouzectností.
« Poslední změna: 22 Září 2008, 11:19:09 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #51 kdy: 23 Září 2008, 08:24:55 »
okamzitě z něj vyndavám 80GB disk a prodávám alespoň za 500kč :)

Tu osmdesátku bych koupil, napiš co to je a jaká je cena...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #52 kdy: 23 Září 2008, 09:54:26 »

Tu osmdesátku bych koupil, napiš co to je a jaká je cena...
[/quote]

Nezlob se, ale budu to prodávat na Aukru. Je to pro obě strany bezpečnější obchod. Ne že bych ti nevěřil...
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #53 kdy: 23 Září 2008, 10:09:01 »

Tu osmdesátku bych koupil, napiš co to je a jaká je cena...

Nezlob se, ale budu to prodávat na Aukru. Je to pro obě strany bezpečnější obchod. Ne že bych ti nevěřil...
[/quote]

Aukro je bezpečnější? Aukro nemám rád, neosobní jednání svádí některé lidi k nečestnému jednání. Vždy, když jsem něco kupoval na inzerát, domluvil jsem se alespoň telefonicky a nejlépe na osobním předání. Pokud to nešlo, nechal sjem si to poslat na dobírku. Není v tom jediné nebezpečí, které by nebylo na aukru.
Xubuntu 12.04

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #54 kdy: 23 Září 2008, 13:56:39 »
Na Aukru se můžes snadno podívat, kolik ten člověk prodal, popř. kouplil (bez problemů) nějaký zboží a většina prodejců,  co tam je, hledí na svý dobrý aukrovský jméno, protože ví, že by si v případě reklamace už nemuseli škrtnout... no a když u prodejce vidíš, že nemá jedinej negativní komentář ač prodal 1500 kusů čehosi, neni důvod se bát.. ale to bezpečí kupujícího je vykoupeno tím, že musí platit předem na účet. To je zas pojistka pro pordejce. Je to prostě v pohodě :)
« Poslední změna: 23 Září 2008, 14:00:03 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #55 kdy: 23 Září 2008, 15:18:22 »
Na Aukru se můžes snadno podívat, kolik ten člověk prodal, popř. kouplil (bez problemů) nějaký zboží a většina prodejců,  co tam je, hledí na svý dobrý aukrovský jméno, protože ví, že by si v případě reklamace už nemuseli škrtnout... no a když u prodejce vidíš, že nemá jedinej negativní komentář ač prodal 1500 kusů čehosi, neni důvod se bát.. ale to bezpečí kupujícího je vykoupeno tím, že musí platit předem na účet. To je zas pojistka pro pordejce. Je to prostě v pohodě :)

Ne, nic nenahradí osobní jednání. Moje přítelkyně si už přes aukro chtěla koupit věcí od bezúhoných jmen a hle, doteď nic nepřišlo. Naštěstí nebyla nutná ta tebou vychvalovaná platba předem na účet a ona zvolila dobírku. Někomu je třeba fuk, že si už neškrtne, hlavně že hlupák poslal předem prachy a nazdar. Nedělám si iluze o svědomí lidí na aukru, mnohdy se tam objevují věci podezřelé, které by ses nikomu z ruky do ruky prodat neodvážil , ale co, hodí to na aukro a třeba se nějakej blbec najde. Dneska často lidé jednají slušně jen z nutnosti, aby jim za to někdo něco neudělal (třeba policie).

Citace
Nezlob se, ale budu to prodávat na Aukru. Je to pro obě strany bezpečnější obchod. Ne že bych ti nevěřil...
Tady vidíš - ne, že bych ti nevěřil, ale nevěřím.
A to jde o pár stovek.

Ještě jsem chtěl dodat, že ty machinace s disky jsou docela zajímavé řešení.
« Poslední změna: 23 Září 2008, 15:20:25 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #56 kdy: 23 Září 2008, 15:48:58 »
Nezlob se, ale budu to prodávat na Aukru. Je to pro obě strany bezpečnější obchod. Ne že bych ti nevěřil...
Jasně, jsem taky rači... dej sem vědět, až to tam dáš. Dík.

Jinak na Aukru i eBay jsem koupil i prodal stovky věcí a v 99% nebyl jediný problém, což o "osobním jednání" říct nemohu... Navíc si nerad zvu různý pošuky, důchodce a kutily domů :-) stejně tak, jako nerad chodím k někomu cizímu do zablešený pracovny :-) o "srazech na stanici metra už vůbec nemluvím.
« Poslední změna: 23 Září 2008, 15:52:25 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

col_boggy

  • Host
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #57 kdy: 23 Září 2008, 15:54:37 »
srazy u metra jsou v pohodě, takhle jsem už sehnal základní desku a dvě grafické karty ;)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #58 kdy: 23 Září 2008, 17:00:03 »
ja si na aukru koupil cely HW co mam v popisu a problem byl jenom s cpu kdy prodejce nekomunikolval a neopovidal na vyzvy o cisle uctu . po tydnu se ozval ze dane cpu jiz nema tak jsem to koupil za podobnou cenu u nekoho jinho ( tez z aukra ... ) . to byl jediny problem co jsem na aukru mel.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Milan Kýček

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #59 kdy: 23 Září 2008, 19:12:21 »
O srazech ve stanici metra nebo osobním předánení nemůže být řeč už jen proto, že nejsem pražák a nehodlám kvůli pár stovkám jezdit za 400 Kč do Prahy.

Taky mam s Aukrem jen dobrý zkušenosti... a to jsem prodával i kupoval.

Compaq, dám ti sem vědět, až to tam hodim. Problém teď je s penězma, takže ten můj dokonalej plán musí chvíli počkat :-) cca měsíc.  Budeš vůbec ještě chtít měsíc starej disk? :)

A abych se trochu vrátil k původnímu tématu- tohle teď píšu na Asusu eee pc 1000H a je to LUXUUS!  ;D vřele doporučuju včem. Ta klávesnice neni od řady 90X vůbec tak malá, jak se píše. Zvykl jsem si za jeden den, jen mi při psaní vadí, že občas zavadim o touchpad a přesune to moje psaní někam jinam :) ale myslim, že se dá při psaní vypínat. Ještě jsem se s nim nestihl pořádně seznámit. Až o něm budu vědět víc, i třeba s ohledem na Ubunutu, hodim to na YouTube.com a hodim sem odkaz.
Zdravim všechny milovníky Eeevženů..
« Poslední změna: 23 Září 2008, 19:35:00 od Milan Kýček »
Asus Eee PC 1000H, 500GB, 2GB RAM

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #60 kdy: 23 Září 2008, 21:48:55 »
Hustý, určitě nás informuj, jak to šlape! A ten touchpad by se mohl opravdu vypnout tím, že začneš ťukat na písmenka.
OT (bíle):
Jinak jsem rád, že vám to aukro tak pomáhá a uznávám, že jsem zaujatej. Nějak se mi prostě tyhle neosobní záležitosti, co z nás dělají jen číslo a jméno, nelíbí. Stejně tak nemám rád pípání na poště, kdy si musím vyzvednout pořadovej lístek, atd. Jo, je to praktické, ale... dřív lidi zvládli stát frontu a nepředbíhat, dneska potřebujem ty lístečky. A nejen tohle, že...
Xubuntu 12.04

klaksunek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #61 kdy: 19 Listopadu 2008, 10:40:37 »
Mam Asus EEE 901 a Ubuntu bezi uplne v pohode. Koukam, ze spousta lidi kritizuje malou klavesnici apod. ale uvedomte si, ze tento mini-notebook je hlavne cestovni. Ma dlouhou vydrz baterie, lehky, skladny.
Ubuntu 11.04 Natty Narwhal  64bit (Gnome)
PC - MSI 945 GM3, Intel Core 2 Duo 2.80 GHz, 6 GB RAM DDR2, 250 GB SATA2. UPC.
------------------------------------------- Ubuntu 11.04 (Gnome) PC - Asus EEE 901. ------------------------------------------- klaksunek@jabber.cz

elnino22

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
    • centrala.zapto.org
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #62 kdy: 19 Listopadu 2008, 18:33:34 »
skusal som na Asus EEE ubuntu 8.10. Behalo to docela dobre ale neodporucam pre deti, pretoze sa stane ze aj zamrzne(so zapnutim compizom), potom nevedia co s tym.
Grafika, kamera, sietova karta, bluetooth funguju hned po instalacii. Wifi som neskusal. Nepacilo sa mi akurat to rozlisenie.(dost male) "Niektore hry vo fullscreenu blbli prave koli rozliseniu".
Podla mna to nestoji zato investovat do takeho pc.
PC I : M2A-VM, Athlon 64 X2 4000+, 4GB DDR2 800Mhz, WinFast PX7600 GT TDH Extreme,SkyStar2 Ubuntu
PC II: M2A-VM, Athlon 64 3200+,2GB DDR2 800Mhy, MSI 7300 GT, Ubuntu

JohnDoe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #63 kdy: 20 Listopadu 2008, 10:30:11 »
Ja osobne bych tuhle hracku moc nedoporucoval kupovat nekde v sekaci, aukru, dovozu atp, pokud k tomu nemate dobrou zaruku (ne dobre slovo nejakeho typka z aukra :) ). Je to sice bezvadny na praci v terenu (sedet nejak dlouho bych u toho nechtel :) ), ale je asi hodne poruchovy. Kolega ve firme, kde jim tu a tam pomaham, jich objednal asi 5 a uz 3 prej reklamovali... (s casovym odstupem, tazke nemyslim, ze to byla vadna davka)
Omlouvam se za psani bez hacku a carek, ale s nimi bych to psal jeste zitra :(

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #64 kdy: 02 Prosince 2008, 20:26:43 »
Zdravím.

Blíží se Vánoce a já ukecal u rodičů k Vánocům netbook. Procházím všechny e-shopy a stále nemůžu najít kterej by mi vyhovoval.
Rád bych - 10" ; Intel Atom ; 1GB RAM ; SSD 8Gb a výš ; bez OS ; aby to neyl Acer a do 8000Kč

Jsem slepý nebo opravdu takovej model na trhu není ?

Btw : měl jste někdo šanci porovnat 8.9" a 10". Protože ASUS EEE PC 900A splňuje všechny požadavky az na ten display
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

col_boggy

  • Host
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #65 kdy: 02 Prosince 2008, 21:42:53 »
Co tě vede k tomu Atomu?  ;)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #66 kdy: 02 Prosince 2008, 22:16:54 »
Tak ono do tech podmínek jsem Atom snad ani dávat nemusel. Ono většina těch NB je Atom. jen nějaký HP má mysím Via a nějaka zelenina tam je taky. Ale přece jen Atom je vyvijen pro tyhle hracky a celery jsem nikdy nemel rad a nikdy mit nebudu.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #67 kdy: 02 Prosince 2008, 23:18:06 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #68 kdy: 03 Prosince 2008, 08:23:05 »
A co tohle. jen je to s OS :(.
http://msi.mironet.cz/msi-u100-wind--intel-166--1gb--80gb--10quot--us-layout--xph-en+dp88555/

Napsal bych jim cvičně mail, že chci do firmy 4, ale jen bez OS... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #69 kdy: 03 Prosince 2008, 20:40:23 »
A co tohle. jen je to s OS :(.
http://msi.mironet.cz/msi-u100-wind--intel-166--1gb--80gb--10quot--us-layout--xph-en+dp88555/

Je dobrej, ten OS bych hold zaplatil ale jediný co mi tam vadí je ten HDD.

Chci to tahat do školy ( Gympl - Kvinta ) takže si asi dovedete představit co se s tím bude dělat. A HDD jsou prý fakt dost náchylný takže bych fakt raději to SSD. A stačilo by mi i těch 16GB ( i 8bych nějak skousl )
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #70 kdy: 03 Prosince 2008, 20:59:05 »
Takže po dlouhý debaťe s kámošem si asi vezmu http://msi.mironet.cz/msi-u100-wind--intel-166--1gb--80gb--10quot--us-layout--xph-en+dp88555/ a časem ( nebo až klekne ) vymním ten disk za SSD
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #71 kdy: 04 Prosince 2008, 08:19:12 »
Takže po dlouhý debaťe s kámošem si asi vezmu http://msi.mironet.cz/msi-u100-wind--intel-166--1gb--80gb--10quot--us-layout--xph-en+dp88555/ a časem ( nebo až klekne ) vymním ten disk za SSD

Škoda, že se platí i Win. Ale můj Compaq jsem koupil podobně s Vistama a za 5 min byly i se všema nápepkama a licencema v koši. Ještě přelepit klávesnici a bude sloužit moc dobře. Já jí prostě popsal fixou.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #72 kdy: 05 Prosince 2008, 10:38:40 »
Tak co, kdo ho má a jak je s ním spokojený?
Slyšel jsem že eee s SSD diskem jsou extra pomalé viz "Elektronický, ale pomalý": http://www.extranotebook.cz/atomovy-asus-eee-pc-901?page=0,3
Co je na tom pravdy? Pomalost je způsobena SSD diskem nebo řadičem? Zkoušel někdo měnit disk?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

col_boggy

  • Host
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #73 kdy: 05 Prosince 2008, 16:17:29 »
Tak co já vím, první SSD byly docela vymatlané.. První, kdo v tomhle uspěl, byl Intel, ale jejich disky jsou (byly? Už jsem v tom delší dobu neaktivní) extrémně drahé, tož nepředpokládám, že by je cpali do notebooku za pár tisíc. Ostatní na tom byly dost zle, ale málokterý hůř, než obyčejné disky --> IMHO je to řadič.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Asus EEE a Ubuntu
« Odpověď #74 kdy: 05 Prosince 2008, 20:00:47 »
teďka jsou SSD dost probírané v prosincovém čísle časopisu Chip. Jsou dobré ale drahé. takže bych tak tipl, že ty co jsou v EEE nebudou zrovna hight-end. jinak kámoš má 901 a je s ním spokojen. když tak se ho zeptám jak je to s jeho rychlostí.

měl bych takovej asi lamáckej dotaz : Kdybych si koupil MSI Wind U100 který je osazen 80GB HDD a jak jsem již psal tak byl bych raději pro SSD vzhledem k jejich odolnosti. tak byl by problém vyměnit ten HDD za SSD ? je mi jasný problém SATA/PATA, veliskoti disku ale jak je to s přívětivostí desek k těmto miláčkům ? Mohl by v tom být problém ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.