Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]  (Přečteno 8948 krát)

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« kdy: 25 Června 2007, 10:15:51 »
Dobrý den,
plánuji koupi notebooku s rozhranním ethernet, ale také s Wi-fi. Nikdy jsem wi-fi nepoužíval a rád bych někdy využil (například někde v kavárně, kde mají wi-fi připojení zadarmo). Prostě se mi jedná o to, zda se systém připojí automaticky do wi-fi, nebo to musím ručně přepnout. Jo a budu tam mít Ubuntu 7.04 (Gnome).

Předem děkuji za odpověď.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 18:57:19 od Anna Taliánová »
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2007, 11:39:20 »
Ubuntu 7.04 obsahuje v zakladni instalaci programek Network Manager, ktery by ti mel zobrazit vsechny dostupne wifi site. Po prvnim uspesnem prihlaseni k dane siti se ti pak pripojuje automaticky hned po startu. V tomto programu jde take jednoduse prepinat mezi wifi sitemi a mezi kabelem.

Pri koupi notebooku bych doporucoval si zjistit, aby byla wifi karta mela podporu hned v jadre, aby nebyly problemy s jejim zprovoznenim. Doporucuju prohledat forum a zjistit si neco i o vsech dalsich hardwarovych zarizeni v notebooku.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

anicka

  • Host
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2007, 12:16:12 »
Citace: pgp
Dobrý den,
plánuji koupi notebooku s rozhranním ethernet, ale také s Wi-fi. Nikdy jsem wi-fi nepoužíval a rád bych někdy využil (například někde v kavárně, kde mají wi-fi připojení zadarmo). Prostě se mi jedná o to, zda se systém připojí automaticky do wi-fi, nebo to musím ručně přepnout. Jo a budu tam mít Ubuntu 7.04 (Gnome).

Předem děkuji za odpověď.
Možná by Vám mohla pomoci česká Wiki Ubuntu - Jak na Internet ...?

gargy2002

  • Host
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2007, 14:31:06 »
Doporucu koupit neco s chipsetem od Intelu, Wifi by mela mit chipset Intel take, ovladace jsou primo v ubuntu. Graficka karta je nejlepsi nVidia, ovladace jsou v repozitarich, ci automatixu, takze take bez problemu. Co se tyce znacek, tak Acer a Asus nebrat. Podle problemu na forech to nejsou spolehlive stroje a Acer jsem uz vyzkousel, takze nedoporucuju. Pry jsou slusne IBM Lenovo, Fujitsu Siemens a jeste dalsi. Ja jsem s tou Toshibou maximalne spokojeny. Nekde tady na foru je vlakno, kde je to podrobnejsi.
Co se tyce zapinani wifi, tak je nejlepsi mit zaplou wifi manualne porad a po prihlaseni do systemu jste automaticky na netu. Doporucil bych jeste neco, kde je manualni switch na wifi, ne klavesa, nekdy byva problem je fyzicky zapnout a jsou s tim dalsi problemy, tak se vyplati priplatit o par korun vice a koupit neco co bude bezproblemove...:)

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #4 kdy: 27 Června 2007, 11:26:06 »
Jedná se o tento notebook:
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/3296-superakce-compaq-evo-n620c.html

Ale jak koukám, tak koukám, tak už u něj nemají wi-fi... ale měli jí tam...
Jinak pokud jde o grafiku, tak jí nastavuji pomoví ENVY, což je naprosto bezproblémové.

A pokud jde o tu wi-fitu si seženu (viděl jsem jí tam na vlastní oči připojenou).

Jinak si myslím, že už jsem si na svém stolním počítači dost zaexperimentoval, tak snad už nic nepokazím, při instalaci na ten noťas...
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2007, 11:44:39 »
Mockrát děkuji za doporuční značky Toshiba, vypadá to, že do ní půjdu;-)
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/7343-toshiba-satellite-l100.html
Teď jsem si prohlížel všechno zboží, co tam mají a vybral jsem si... Doufám, že budu také spokojen, jako vy
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

gargy2002

  • Host
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #6 kdy: 29 Června 2007, 01:53:59 »
Citace: pgp
Mockrát děkuji za doporuční značky Toshiba, vypadá to, že do ní půjdu;-)
http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/7343-toshiba-satellite-l100.html
Teď jsem si prohlížel všechno zboží, co tam mají a vybral jsem si... Doufám, že budu také spokojen, jako vy
Pozor na to, dival jsem se na ni a neni spatna, ale doporucoval bych priplatit a videl jsem tam za 14000 o neco lepsi radu s grafickou kartou nVidia. Ta ATI X200 je smrt, ale treba to pojede. No, pokud uz je koupeno, tak at to funguje...:)

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2007, 04:41:49 »
Citace: gargy2002
Ta ATI X200 je smrt
A můžete prosím konkretizovat, jaké mohou nastat komplikace konkrétně s touto grafikou?

A ještě by mě zajímalo konkrétně u ntb Toshiba Satelite L100, kde se nachází vypínač na wi-fi a zda je možné k němu připojit externí anténu.

Předem děkuji.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 18:54:41 od Anna Taliánová »
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

gargy2002

  • Host
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2007, 02:16:01 »
Citace: pgp
Citace: gargy2002
Ta ATI X200 je smrt
A můžete prosím konkretizovat, jaké mohou nastat komplikace konkrétně s touto grafikou?

A ještě by mě zajímalo konkrétně u ntb Toshiba Satelite L100, kde se nachází vypínač na wi-fi a zda je možné k němu připojit externí anténu.

Předem děkuji.
V Ubuntu nema ATI moc dobrou podporu grafickych karet, staci se podivat na problemy s hardware, ale jdou zprovoznit, teda vetsinou.:) Po samotne instalaci systemu je treba instalovat ovladac na konkretni grafickou kartu pc, takze muzou nastat problemy. nVidia ma ovladace v repozitarich, takze je instalace jednodussi a problemy nebyvaji moc casto. Nevim, kde se nachazi vypinac na wifi u daneho laptopu, ale co jsem zatim videl Toshiby, tak to byl vzdy manualni prepinac bud na predni strane, nebo na boku, ja ho mam hned vedle mechaniky, byva tam obvykle i dioda. Wifi je integrovana karta v laptopu, takze pokud ji dany stroj ma, neni treba nejaka externi antena, na co, teda vlastne nevim, jaka externi antena je tady minena....:)
Jeste bych dodal, ze smrt je trochu silne slovo, ale pokud clovek obcas chce zaparit nejakou game, tak by ta karta mela mit nejakej vykon a to se spatnyma driverama asi nebude. Zrovna ted docela zjistuju, ze ta moje nema moc velkej herni potencial...:)
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 18:55:42 od Anna Taliánová »

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2007, 08:33:08 »
Mockrát děkuji. Tou externí anténou jsem myslel, kdybych potřebovat posílit signál - prostě připojit anténu, aby byl větší rozsah wi-fi sítě...
Jinak pokud jde o ovladače, tak s tím bych si moc hlavu nedělal... Na svém stroji mám hned od začátku nainstalovaný prográmek ENVY a kdykoliv nastanou grafické problémy (naposledy po nainstalování nového jádra), tak v terminálu zadám envy -t a světe div se, ono si to všechno udělá naprosto sdamo, jen se mě nakonec zeptá, zda chci přepsat xorg.conf a potom restartovat xserver a běží to... Tento prográmek zatím funguje pro grafiky nVidia (tu teď mám) a ATI.

Jinak pokud jde o tu wi-inu, tak doufám, že již brzy budu moct poreferovat, jak se povedl první čistý start po instalaci... ;-)

A na hry to nepotřebuju... maximálně Wesnoth a ten na tu grafku moc není... Mám to spíš na psaní..
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 18:56:50 od Anna Taliánová »
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

gargy2002

  • Host
Wi-Fi a Ethernet na notebooku
« Odpověď #10 kdy: 06 Července 2007, 01:46:20 »
Tak pokud to funguje, je vse ok. Ta wifi je integrovana na zakladni desce, takze neni videt a navic se k tomu neda nic pripojit. I bez externi anteny chyta signal docela slusne. Mam 96/97% signalu pres celej barak. Windows ma pouze good, nebo very good, excelent jsem nemel jeste nikdy a navic widle moc nepouzivam. Tak hodne zdaru s tou wifi, pokud to neni intel, tak bude instalace slozitejsi..:)

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2008, 01:31:01 »
po upgrade na 7.10 jsem v network manageru nevidel wifi. po zadaní iwconfig se mi v terminalu vypsalo:
Citace
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.
mam integrovanou wifi na svem notebooku a to : Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG. u ubuntu 7.04 se instalace wifi provedla bez problemu.nemate s tim nekdo zkusenosti.
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

gargy2002

  • Host
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2008, 14:10:36 »
po upgrade na 7.10 jsem v network manageru nevidel wifi. po zadaní iwconfig se mi v terminalu vypsalo:
Citace
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.
mam integrovanou wifi na svem notebooku a to : Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG. u ubuntu 7.04 se instalace wifi provedla bez problemu.nemate s tim nekdo zkusenosti.

Je mozne, ze se behem upgrade nenainstaloval restricted drivers manager, kterej se stara o nesvobodne ovladace na wifi(mam tu samou wifi a jedu na nem) a grafiku(taktez funguju na nesvobodnem ovladaci nVidia).  Mrknete se do Synaptiku a nainstalujte ten restricted drivers manager rucne, urcite to zahlasi, co to bude potrebovat doinstalovat, ci zaktualizovat..
Uz to tady kdosi resil a mam pocit, ze musel aktualizovat linux-restricted-modules(popripade instalovat)...

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 26 Února 2008, 23:22:22 »
po upgrade na 7.10 jsem v network manageru nevidel wifi. po zadaní iwconfig se mi v terminalu vypsalo:
Citace
lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.
mam integrovanou wifi na svem notebooku a to : Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG. u ubuntu 7.04 se instalace wifi provedla bez problemu.nemate s tim nekdo zkusenosti.

Je mozne, ze se behem upgrade nenainstaloval restricted drivers manager, kterej se stara o nesvobodne ovladace na wifi(mam tu samou wifi a jedu na nem) a grafiku(taktez funguju na nesvobodnem ovladaci nVidia).  Mrknete se do Synaptiku a nainstalujte ten restricted drivers manager rucne, urcite to zahlasi, co to bude potrebovat doinstalovat, ci zaktualizovat..
Uz to tady kdosi resil a mam pocit, ze musel aktualizovat linux-restricted-modules(popripade instalovat)...
restricted manadger mam nainstalovany. Ve spravci nesvobodnych ovladacu mam i iw3945 "povoleno" ,ale jeho stav je "nepouzivano" tak nevim kde je chyba
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

Reddy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 02 Března 2008, 11:47:03 »
Mám trochu offtopic dotaz, ale nechtělo se  mi kvůli takové blbosti zakládat nové téma. Máte někdo zkušenosti s tím, že wi-fi sítě normálně vidím, když na jednu kliknu, vyskočí dialog na zadání klíče, ale když ho zadám, objeví se ikona, že se jko připojuje, ale nikdy se nepodaří připojit, ikona prostě po chvíli zmizí a nic.

slon100

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 04 Března 2008, 12:06:56 »
Mám trochu offtopic dotaz, ale nechtělo se  mi kvůli takové blbosti zakládat nové téma. Máte někdo zkušenosti s tím, že wi-fi sítě normálně vidím, když na jednu kliknu, vyskočí dialog na zadání klíče, ale když ho zadám, objeví se ikona, že se jko připojuje, ale nikdy se nepodaří připojit, ikona prostě po chvíli zmizí a nic.
           
 No mám úplně stejný problém...Acer Extensa 5220.  :( Navíc když přepnu na ruční nastavení, a dám změnit na bezdrát, tak mi zmizí i vyhledané sítě a ikona na liště zobrazuje pouze síťové připojení...

Reddy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Wi-Fi a ethernet na notebooku [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2008, 21:26:58 »
Přesně tak - extensa 5220. Vypadá to, že ovladače pro wi-fi fungují jen částečně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.