Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém při přehrávání videa ze síťového disku  (Přečteno 2070 krát)

nkm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
problém při přehrávání videa ze síťového disku
« kdy: 07 Března 2008, 00:12:26 »
Dobrý den,

mám problém s přehráváním videa (filmů) které mám uložené na síťovém disku (WD MyBook). Síťový disk jsem si připojil přez Místa - Síť - Síť Windows atd. dal jsem uložit přihlašovací údaje a přidal jsem si ho do záložek. Pokud si film stáhnu do počítače přehraje se v pořádku. Pokud ho ale spustím přímo z síťového disku stane se, že totem(xine) začne ukladat video do vyrovnávací paměti pak pustí film a ten jede tak 9 sekund a zase následuje ukládání (cca 15 sekund) pak zase 9 sekund přehrává a tak pořád dokola. Původně jsem si myslel, že za celý problém může WiFi (2,4 GHz) přez kterou jsem k disku připojen (mám ho v jiné budově), ale pak jsem si pustil video na notebooku ve Win a přehravani bylo v pohodě i přez síť. Nevím jestli je problém v nastavení totemu (ale nenašel jsem v nastavení nic co by mi pomohlo) nebo v připojení disku. Ale v budově kde mám ten MyBook mám další počítač ten je s diskem spojen kabelovou sítí (10/100). Tento počítač je zprovozněn přesně stejným způsobem jako ten první ale tam jede vše v pohodě. Na obou počítačích používám Ubuntu 7.10.

Stejný problém je i když při použití totemu (gstreamer)
jiné přehrávače (mplayer, kafeine, atd me odmítly video uplně přehrát)

Po zprovoznění druhého počítače jsem si myslel, že to prostě nedává ta WiFi, ale poté co jsem video v pohodě spustil a přehrál ve winkách (a notes je připojen přez další wifi, ta první zajišťuje spojení dvou budov a v každe ja pak další wifi síť pro připojení notebooků) jsem zase na začátku.

Pokud někoho napadá co s timto problémem poraďte prosím.

PS: pokud jsem to popsal moc složitě tak se omlouvám :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: problém při přehrávání videa ze síťového disku
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2008, 08:17:09 »
Zkuste vzdálený zdroj lokálně připojit tj.

nainstalovat potřebný balík
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install smbfs

vytvořit lokální přípojný bod
Kód: [Vybrat]
sudo mkdir /media/samba

a připojit
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t cifs -o iocharset=utf8 //ipadresa/zdroj /media/samba

Potřebné náležitosti si upravte dle vaší situace
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nkm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: problém při přehrávání videa ze síťového disku
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2008, 09:12:52 »
a připojit
Kód: [Vybrat]
sudo mount -t cifs -o iocharset=utf8 //ipadresa/zdroj /media/samba


připojil jsem čast disku která je volně přístupná (PUBLIC) ale ta na které mám filmy je chráněná uživatelským jménem a heslem a nechce se mi připojit. Potřeboval bych ještě poradit jak upravit ten mount zapis a taky jak nastavit prava pro zapis.

jinak vyzkousel jsem z připojeneho PUBLICu přehrát video a jede dobře, už jen dořešit ty prava a přihlašení a bude to uplně SUPER :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: problém při přehrávání videa ze síťového disku
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2008, 11:56:10 »
Už se to tu řešilo mnohokrát a přečíst si
Kód: [Vybrat]
man mount
by také neuškodilo:

Kód: [Vybrat]
sudo mount -t cifs -o iocharset=utf8,user=uzivatel,pass=heslo,domain=domena //ipadresa/zdroj /media/samba
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Qackosh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
    • http://www.qackosh.unas.cz
Re: problém při přehrávání videa ze síťového disku
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2008, 15:59:05 »
jen poznamka - mel jsem ten samy problem s kaffeine totem atd. ale mplayer mi to zvlada bez problemu vic sem neresil

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.