Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení demaximalizace okna  (Přečteno 1852 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Nastavení demaximalizace okna
« kdy: 07 Března 2008, 00:38:29 »
Ahoj,
vadí mi už poměrně dlouhou dobu jedna maličkost.
Když mam maximalizované okno a dám demaximalizovat (prostřední z trojce vpravo nahoře), tak okno zůstane skoro stejné jako by bylo maximalizované. Nepamatuje si poslední demaximalizovanou velikost a dost mi to vadí...

Jak nastavím, aby se mi okno při demaximalizaci nastavilo na určitou optimální menší velikost (menší obdélníkové okýnko)?
« Poslední změna: 12 Března 2008, 02:17:52 od Anna Taliánová »

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2008, 09:57:58 »
Jedna z možností je -
při otevřeném FF kliknu na prostřední v trojci v pravo nahoře tak, aby byl nastavený menší rozměr. Potom dole v rožku kliknu a přidržením myšítkem si nastavím rozměr jaký chci. Lze si i v horní části určit místo, kde to chci mít. Pokud obraz "odlepím" od spodního panelu, pamatuje si to i po dalším spuštění FF.

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2008, 10:10:45 »
člověk: aha ale když používám maximalizovaný stav, tak už si to nepamatuje? Protože ten demax používám na střídačku s maximalkou zobrazením.

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2008, 11:19:59 »
Maximalizovaný stav nepoužívám, ale nyní jsem to vyzkošel zavřít maximalitované a po opětném spuštění si to pamatovalo maximalizovaný stav. Takže problém nevidím pokud jsem dotaz správně pochopil.
Také je jedna z možností to dát do základního nastavení, že se v domovské složce dá zobrazit skryté soubory a tam se vymaže např.  ".mozila" ,ale pozor zmiznou veškerá nastavení na mozile která byla obsluhou provedena !

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2008, 13:28:43 »
Ne de mi o to, že když spustim třeba firefox a pomatuje si maximalizování, tak se to zobrazí maximalizované, což je v pohodě. Ale když pak dám demaximalizovat, tak si to nepomatuje poslední používanou demaximalizaci z minulích spuštění a demaximalizace je roztáhnutá jako maximalizace a to mě natom štve, je to takové nepřirozené a nepraktické.... :-/ (+ neni to řekl bych jenom u firefoxu ale odle mě to je okením managerem gnome)

Proto mě zajímá, jestli se to dá někde nějak nastavit nebo kde se tyto věci nastavují... defaultně třeba když bych dal demaximalizaci u čehokoliv, tak aby to automaticky najelo v 640/480 uprostřed obrazovky.. případně s posunem pokud už tam něco je nebo tak..

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2008, 13:44:01 »
Maximalizovaný stav nepoužívám, ale nyní jsem to vyzkošel zavřít maximalitované a po opětném spuštění si to pamatovalo maximalizovaný stav. Takže problém nevidím pokud jsem dotaz správně pochopil.
Také je jedna z možností to dát do základního nastavení, že se v domovské složce dá zobrazit skryté soubory a tam se vymaže např.  ".mozila" ,ale pozor zmiznou veškerá nastavení na mozile která byla obsluhou provedena !

To bych nedělal. V konfiguračních souborech se afaik neukládá nastavení oken. Spíš bych zkusil okno otevřít, demaximalizovat (případně), nastavit si velikost a zavřít. Při přístím otevřením by měla být velikost stejná jako při posledním zavření.
Bohužel nevím, jestli v GNOME je možnost pevně nastavit parametry okna jako v KDE (resp. kwin), kde pravým tlačítkem kliknu na titulkový pruh okna a vyberu Pokročilé>Speciální nastavení okna a tam si to nastavím.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Re: Nastavení demaximalizace okna.
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2008, 15:02:39 »
Výše uvedený problém takto úspěšně řeším a to často po návštěvě dcery. Musím ale nastavený obraz vždy odlepit od spodního panelu, jinak to nefunguje. Když je něco dokonale rozhašené, řeším to druhou možností a zatím též úspěšně.
Požívám ubuntu 7.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.