Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opera - prehravani videa na webech  (Přečteno 6332 krát)

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Opera - prehravani videa na webech
« kdy: 04 Února 2008, 11:38:07 »
Ahoj, nedokázal jsem rozchodit přehrávání videa na webech v Opeře (např. archiv Česká Televize, wmv i real). Dřív mi to jakž takž šlo alespoň v Konqeroru (jen pro wmv) a Firefoxu (jen pro real), ale po různých pokusech o rozchození už i toto nechodí :)

Předpokládám, že je pouze potřeba nainstalovat vhodný plugin a v Nástroje -> Nastavení -> Pokročilé -> Obsah -> "Nastavit zásuvné moduly" k nim vybrat správné cesty. Jenže, laboroval jsem s kdečím, ale stejně mi to pořád nechodí, výpis zásuvných modulů vypadá takto:
http://smitlik.wz.cz/opera_zasuvne_mod.png

Možná je problém v tom, že jich tam mám nainstalovaných příliš moc a navzájem se ruší. Ale řekne mi někdo které jsou ty správné/nejlepší - které tam mám nechat a které odstranit ?

Taky by mě zajímalo, jak se v Opeře dají jednotlivé pluginy jednodušeji deaktivovat/aktivovat (zatím jsem to dělal poněkud neprakticky odinstalováním/nainstalováním pluginů z celého systému, což zase nepříjemně ovlivňuje ostatní aplikace používající tyto moduly. A taky jak nastavit, aby jednotlivé formáty videa používaly různé pluginy. Dokonce už v tom mám takovej hokej, že má Opera se pokouší otevřít některé PNG obrázky pomocí XINE !!! ...samozřejmě neúspěšně a nevím jak jí to rozmluvit.

Jde v Opeře nějak navolit přehrávání třeba ve VLC ? To mi přehrává spolehlivě skoro všechno. Nějaký VLC plugin ?

Ubuntu 7.10, Opera9.25
« Poslední změna: 04 Února 2008, 15:06:23 od Anna Taliánová »

nettezzaumana

  • Host
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2008, 11:47:58 »
leda rucne v tools->preferences->advanced->plugin-options  // ps. mam to in english, takze kdybys to nemohl najit, spust operu aka ::
LANG=en_US.utf8 opera //;D

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2008, 12:21:29 »
haha :) :) - cestu k "nastavení pluginů", kterou uvádíš (v ENG) samozřejmě znám, a v původním příspěvku ji zmiňuji (v CZE) ve druhém odstavci... to je to samé.
Problém ale je - jak to mám "ručně" nastavit. Zde lze nastavit pouze cesty k pluginům, ale ne jednotlivě - načtou se a použijí veškeré pluginy z navolených adresářů = pěknej zmatek. Mám jich tam desítky(viz obrázek), a stejně to nefunguje a nezjistil jsem, kde přiřadit jednotlivé pluginy jednotlivým formátům...

PLEASE HELP ...je to v podstatě jediná věc, kvůli níž jsem leckde (např. u rodičů) nedokázal prosadit používání Ubuntu namísto kradených Woken. Jejich reakce: "neumí to přehrát archiv televize... tak je to asi nějakej zmetek" mě nenechá v klidu :)
« Poslední změna: 04 Února 2008, 15:05:46 od Anna Taliánová »

Skeletonix

  • Host
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2008, 12:00:58 »
firefox + mplayer plugin prehraje "vse" :P

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2008, 12:04:40 »
firefox + mplayer plugin prehraje "vse" :P

Mě ne, se streamovanejma videama mam taky problém...

nettezzaumana

  • Host
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2008, 19:20:35 »
obavam se, ze pokud jsi si v tom udelal nejakej zasadni chliv, neni jine cesty, nez si to nastavit dle moznosti rucne.

zdravi ntz

KloBass

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2008, 22:17:18 »
samozrejme existuje jednoduche reseni :)
staci vygooglit a sthnout popr pomoci alien programku prevest instalacky pokud nechces kompilovat
jde o dva programky - gnome-mplayer & gecko-mediaplayer -> http://dekorte.homeip.net/download/gnome-mplayer/ tady se proklikej nainstaluj oboji a pak jde  vsechno pekne i v opere :) popr mi napis pomuzu rozbehat

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2008, 11:59:07 »
KloBass: gnome-mplayer (smplayer) máš i v Synapticu - nemusíš ho tedy stahovat a kompilovat.

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #8 kdy: 03 Března 2008, 14:46:50 »
KloBass: díky za víru že to půjde, ale stejně sem narazil na problém
- gnome-mplayer se mi podařilo nainstalit jen ve verzi 0.5.0 (0.5.4 co jsem načel v DEB má problém s libc6 a nemám odvahu tuto knihovnu přepisovat kvůli jiným závislostem)
- gecko-mediaplayer jsem v DEB nalezl jen 0.5.4 (nechce se jí za gnome-mplayer 0.5.0) a jiná (kompatibilní s 0.5.0) se mi nepovedla převést z RPM ani pomocí alienu

Stejně ani nechápu, kde bych to v Opeře naklikal - jak píšu výše, Opera v tomto ohledu moc voleb nenabízí...

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #9 kdy: 04 Března 2008, 20:19:20 »
Stáhněte si beta2 verzi opery 9.5 a bude to v pohodě. Někde na fóru najdete podrobnosti, dělal jsem to před pár dny. Šlape jak standard opera, tak i videa.

Vivan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2008, 11:06:52 »
Ubuntu Kubuntu, Xubuntu majú tento problem pre licenčnú politiku.

Pre tú licenčnú politiku sa automaticky neinštaluje kompletná podpora multimedí.
To potom diskredituje Linux, ako tu napísal smitlik ľudia povedia:
"neumí to přehrát archiv televize... tak je to asi nějakej zmetek".

Ubuntu má dobre udržiavané repozitáre, čo z neho robí No1.Linux, ale táto
multimedia-politika ho degraduje a je možné že na nej napokon krachne.

V niektorých distribúciách sa celá multimedia podpora inštaluje automaticky
a dokonca aj s kodekmi.

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: Opera - prehravani videa na webech
« Odpověď #11 kdy: 13 Března 2008, 18:44:09 »
Do tohohle vlákna sem eště nespal, že plugin do firefoxe mediaplayerconnectivity téměř vše řeší? Fakt jo.(Aspoň mě)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.