Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu ano nebo ne  (Přečteno 13715 krát)

cmeldas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #50 kdy: 20 Dubna 2008, 22:25:35 »
Já měl (sice pevnej pc) celeron 600mhz ram 256mb a xubuntu jelo v pohodě, dvd jsem si pouštěl v pohodě (mplayer), na net jsem taky lozil a jelo to no problems

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #51 kdy: 23 Dubna 2008, 16:22:54 »
Nyní mám na svém Nbooku (Celeron 1,2GHz, 256 RAM, grafika 8MB? - teď nevím) Ubuntu. Všechno chodí v pohodě, jen mi přijde, že je takové lenivé, proto bych se chtěl zeptat, pokud si stáhnu grafické prostředí xfce, tak z toho budu mít Xubuntu? Hodně jsem četl, že Gnome je hodně rozežrané na paměť.

A jak je to s přepínáním grafického rozhraní? Při startu se vybírá v Grubu nebo až někdy dýl?

Díky moc za radu
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #52 kdy: 23 Dubna 2008, 16:27:59 »
Nyní mám na svém Nbooku (Celeron 1,2GHz, 256 RAM, grafika 8MB? - teď nevím) Ubuntu. Všechno chodí v pohodě, jen mi přijde, že je takové lenivé, proto bych se chtěl zeptat, pokud si stáhnu grafické prostředí xfce, tak z toho budu mít Xubuntu? Hodně jsem četl, že Gnome je hodně rozežrané na paměť.

A jak je to s přepínáním grafického rozhraní? Při startu se vybírá v Grubu nebo až někdy dýl?

Díky moc za radu
Ano Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu se od sebe liší pouze grafickým prostředím Gnome/KDE/XFCE. Po stažení metabalíku xubuntu-desktop (?? nejsem si teď z hlavy jist) budete mít v logovací obrazovce přes menu Možnosti možnost volby sezení - můžete si potom nastavit XFCE jako výchozí. (tj. v grubu se nic nemění!)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #53 kdy: 23 Dubna 2008, 16:33:25 »
Citace
Ano Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu se od sebe liší pouze grafickým prostředím Gnome/KDE/XFCE. Po stažení metabalíku xubuntu-desktop (?? nejsem si teď z hlavy jist) budete mít v logovací obrazovce přes menu Možnosti možnost volby sezení - můžete si potom nastavit XFCE jako výchozí. (tj. v grubu se nic nemění!)

Diky moc, ááá tak to vyzkouším. Myslím, že to bude dobrá úleva pro HW.
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #54 kdy: 23 Dubna 2008, 16:39:43 »
Diky moc, ááá tak to vyzkouším. Myslím, že to bude dobrá úleva pro HW.

Jako jinou, pro hardware celkem přívětivou alternativou je prý Fluxbox.

EDIT: Fluxbox + Gentoo propagoval můj bývalý spolubydlící z koleje
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Xubuntu ano nebo ne
« Odpověď #55 kdy: 23 Dubna 2008, 16:46:50 »
No já zkusím Xfce a uvidím. Jak jsem koukal na nějaké screenshoty, tak vypadá podobně jako Ubuntu. To se mi líbí:-)
Ono se nedá říct, že by na mém PC bylo Ubuntu nějak hodně pomalé, po startu mi zabírá cca 84MB RAM, ale občas to má krušné chvilky, kdy chvíli nereaguje a větráček funí jako o závod. Ale nakonec to vždycky rozdýchá a já neztratím rozdělanou práci. V tomhle má linux nad WIN výhodu, ve WIN když má něco slabší chvilku, tak se můžu rozloučit z rozdělanou prací a potom mám už jen na výběr, zda chci odeslat informaci o chybě:-)
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.