Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux  (Přečteno 2931 krát)

golfin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
  • je jedno co děláme, dělejme to pořádně
Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux
« kdy: 18 Března 2008, 22:29:49 »
Dobrý den. Protože jsem v oblasti linuxu absolutní začátečník, rád bych se proto poradil. Nyní řeším, jakým způsobem se dá spouštět aplikace sphere. To je emulátor serveru, ke kterému se připojují hráči svým clientem pro hru ultima online. Na webu http://prerelease.sphereserver.net/ je k dizpozici verze pro linux. Ovšem jak sem se dočetl zdena ubuntu, linux nemá koncovky exe a spustitelný příznak se nastavuje. Ale jak sem to tak zkoušel, tak ani pod wine, ani v linuxu samotném se mi spustit sphereserver nepodařilo. Pokud by někdo z přítomných měl nějakou zkušennost, pomohlo by mi to. Děkuji.
golfin

Bernard Williams

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Santiaco.cz
Re: Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2008, 16:10:48 »
Zdravím, sice je to tak trochu OT, ale také jsem hráčem Ultimy Online a zajímalo by mě, protože jsem to zatím nezkoušel, jak Ultima Online běží pod wine spolu s dalšíma podpůrnými programy (UOMap, Yoko atp). Dík
ASUS NB F3E, Intel Core 2 Duo T5450, 15.4" WXGA, int. graf. karta Intel GMA X3100, 2GB RAM, HD 250GB.
Debian 5 "Lenny" + Windows 7
 Santiaco.cz | Maturitní tabla

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2008, 16:23:05 »
Spusťte to z příkazové řádky. Pokud budou chyby, vypíše je to. Např. pro CAllOfDuty2:
Citace
wine ~/.wine/drive_c/Program\ Files/Activision/Call\ of\ Duty\ 2/CoD2MP_s.exe

Používejte doplňování textu!

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

golfin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
  • je jedno co děláme, dělejme to pořádně
Re: Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2008, 07:56:31 »
Na ubuntu ultima funguje normálně stejně jako pod okny. Jen například pořádně nejde spustit pro ML verzi Razor. UoEasy funguje výborně a mapa podle referencí taktéž. Patchování ultimy z originu funguje taky, jen se při tom nesmí sahat na jiné programy spolupracující s UO, či samotnou UO, dokud patch neukončí práci. Občas někdo nahlásí, že mu nefunguje nějaká činnost. Na andárii je hráč, kterému v linuxu nejdou zavírat dveře od domů, ovšem to může být zapříčiněno jiným systémem dveří, který tento šard má.
« Poslední změna: 20 Března 2008, 07:58:44 od golfin »
golfin

Krux

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Emulátor Sphere pro Ultimu Online - verze pro linux
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2008, 22:55:27 »
Právě jsem zkoušel hrát pod ubuntu 8.04 ultimu na serveru Dark Paradise. Normální klient funguje, dokonce sem zkoušel i yoko injektion, ale ten správně nepracuje - neobjeví se tabulka maker, skriptů a pod. Zajímalo by mě, zda existuje nějaký jiný program, kterým bych mohl tvořit makra, případně jak rozjet yoko injektion?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.