Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr balíčků při instalaci  (Přečteno 3643 krát)

Pantáta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Výběr balíčků při instalaci
« kdy: 19 Března 2008, 09:18:52 »
Je v ubuntu nějaká možnost, jak si vybrat instalované programy/balíčky už při instalaci. Při instalaci se mi nainstaluje spousta aplikací, které vůbec nepoužívam a poslední dobou se mi zdá, že ubuntu trošku bobtná a instalují se takové věci jako Tracker apod. Proto po instalaci vždy trávím čas odinstalací těchto aplikací, ale někdy je problém se závislostmi. Je možné si vytvořit instalaci na míru, kde bude jen to, co chci? Přemýšlím, že z tohotu důvodu přejdu na Debian, hlavně když jsem se dozveděl, že v HH ma být v instalaci Automatix.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 19 Března 2008, 09:49:21 »
Není, je to kvůli zjednodušení. Pokud chcete nějaký odstranit, není problém. Autoři spolupracují ss Automatixem, takže pokud bude, mělo by to být OK.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

qUAKER

  • Host
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 19 Března 2008, 09:51:07 »
Vytvořením vlastního LiveCD s programy co používáš se to dá řešit.(nic těžkého, návod na wiki - http://wiki.ubuntu.cz/Vytvo%C5%99en%C3%AD_vlastn%C3%ADho_LiveCD?highlight=%28vlastn%C3%ADho%29%7C%28Vytvo%C5%99en%C3%AD%29%7C%28LiveCD%29 )

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2008, 09:57:41 »
Vlastné liveCD si môžeš vytvoriť pomocou nástria Reconstructor, ale to čo ti zrejme spôsobuje problémy sú závislosti balíku ubuntu-desktop, ktoré sú fakt divné. Teoreticky ho môžeš odinštalovať, je to len metabalík, ale programy, kt. boli nainštalované len ako závislosti (takže dosť veľká časť systému), neviem či ich nevezme so sebou.
Na "odpoptnanie môžeš použiť apt-get autoremove (odstráni nepotrebné balíky) a apt-get clean (odstráni deb súbory, kt. sa stiahli na nainštalovanie a už sú nepotrebné.

A ešte ka Automatixu: tiež sa ho bojím ako čwrt kríža, bude to prvá vec čo odinštalujem.

Pantáta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #4 kdy: 19 Března 2008, 10:44:54 »
Ten Reconstruktor vypadá dobře, vyzkouším. Děkuji za tip.

honorguard

  • Host
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2008, 23:59:46 »
O Automatixu jsem jen četl na wiki že se nemá instalovat a používat... To je jako v základu systému!?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2008, 07:41:05 »
O Automatixu jsem jen četl na wiki že se nemá instalovat a používat... To je jako v základu systému!?
Někde proběhla nějaká taková informace, že snad v 8.10 by měl být, ale přijde mi to jako debilita...

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2008, 21:15:01 »
Ja som to počul tak, že vývojári Ubuntu to dali dokopy s vývojármi Automatixu, vylepšili ho a zbezpečnili a teraz bude v HH v základnej výbave :(

honorguard

  • Host
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2008, 21:35:56 »
No v tom případě by to byla první věc co bych odinstaloval... I za cenu že bych při instalaci strávil 1:30 h navíc. Ale nsad se mi sem neprobojuje při upgrade...
Nebo si to snad rozmyslej, když uviděj že to lidi budou mazat...

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #9 kdy: 25 Března 2008, 08:29:25 »
Ubuntu je distro najmä pre začiatočníkov, ktorí nebudú tráviť hodiny odstraňovaním Automatixu, najmä ak bude medzi závislosťami pre ubuntu-desktop, takže myslím že až toľko ľudí to zas mazať nebude aby sa vývojári uvedomili...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Výběr balíčků při instalaci
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2008, 08:45:41 »
No v tom případě by to byla první věc co bych odinstaloval... I za cenu že bych při instalaci strávil 1:30 h navíc. Ale nsad se mi sem neprobojuje při upgrade...
Nebo si to snad rozmyslej, když uviděj že to lidi budou mazat...
A preco? Pokial ten Automatix uz bude zosuladeny s celym systemom a nebude robit neplechu, tak preco ho nepouzivat? MintInstall, Automatix...to je trend, ktory sa nezastavi. Teraz mame na vyber apt-get, pridat/odstranit, synaptic...a Automatix. Co si myslite, ktora s tychto moznosti sa bude najviac pozdavat novacikom prechadzajucim od windows ???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.