Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladače tiskárny  (Přečteno 2243 krát)

lamalam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
ovladače tiskárny
« kdy: 20 Března 2008, 15:01:16 »
Zajímalo by mě, jestli lze zprovoznit ovladače tiskárny dělané pro windows pomocí emulátoru wine. Zvažuji koupi tiskárny kyocera fs-720, která nemá ovladače pro linux.

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: ovladače tiskárny
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2008, 17:36:19 »
dle tohoto: http://www.linuxquestions.org/questions/ubuntu-63/wine-and-printer-driver-529118/ se drivery ve wine chovaji jinak nez ve windows. kyocera FS-720 je GDI a tudiz zatim (a jeste asi nadlouho) windows-only. zvazil bych jinou tiskarnu (model), abych nebyl v budoucnu vazan na jeden OS ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: ovladače tiskárny
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2008, 17:38:29 »
1) Wine není emulátor
Kód: [Vybrat]
Is Wine an emulator? There seems to be an argument.

When users think of an emulator, they tend to think of things like Super Nintendo emulators or virtualization software.
This is the wrong way to think about Wine - Wine runs Windows applications in essentially the same way Windows does.
There is no inherent loss of speed due to "emulation" when using Wine, nor is there a need to open Wine before running your application.

2)
Ne, nelze - ale lehce jsem googloval a našel jsem, že stačí použít ovladače vyšší řady (920+)
Nicméně bych tomu moc nevěřil. To tvrzení nebylo podložené.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: ovladače tiskárny
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2008, 18:05:49 »
take jsem cetl o driverech pod 920, ale to uz je hodne velke MOZNA a neofiko ... mit uz ji koupenou, tak to zkusim, ale pred koupi bych to videl jako jasny signal *nekupovat*
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.