Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přehrávač videa [vyřešeno]  (Přečteno 1513 krát)

hrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Přehrávač videa [vyřešeno]
« kdy: 19 Dubna 2008, 02:46:34 »
Mam VLC media player, ktery mi necte titulky u filmu. Pritom nazev videosouboru avi je stejny jako titulku srt. Titulky mam zapnuty. Proc to nejde?
Totem neprecte DVD, protoze mu neco chybi - nema vhodny zasuvny modul. Mam nainstalovane vsechny gstreamer baliky, ktere mi byly doporuceny. Presto to nebeha.
VLC neumi nacist DVD automaticky potom co ho vlozim do mechaniky. Mam to tak nastavene ve Vymennych zarizenich a mediich ( polozka v Systemu a Sprave). V prikazove radce mam vxvlc.
Jde mi jen o to, abych mel jenom jeden funkcni program na prehravani videa a nemusel pouzivat dva nebo snad i vic. Nejsem pocitacovej nadsenec a kdyz si chci pustit film, chci to udelat jednim kliknutim.
« Poslední změna: 19 Dubna 2008, 20:35:13 od Pavel Půlpán »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Prehravac videa
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2008, 08:25:21 »
Jako příkaz k tomu VLC dejte toto:
vlc dvd://
případně pokud to stále nepojede:
vlc dvd:///dev/dvd

Ohledně Totemu:
http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty
(balíky ubuntu-restricted-extras a libdvdcss2)

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Prehravac videa
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2008, 09:05:55 »
Totem neprecte DVD, protoze mu neco chybi - nema vhodny zasuvny modul. Mam nainstalovane vsechny gstreamer baliky, ktere mi byly doporuceny. Presto to nebeha.

Mno mě u Totemu taky nic nejede, modulů a pluginů jsem nainstil plnou pr*el a nic, tak jsem šel do VLC a GMPlayeru, ale mám problém, aby to přečet třeba VLC musím to prvně spustit v GMPlayeru, kde je fialová obrazovka, pak VLC jede. Když aby to jelo v GMPlayeru, tak blbě přehrát ve VLC s fialovou obrazovkou.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Prehravac videa
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2008, 09:10:07 »
Nastavte si u VLC kodovani. Nez sem to nastavil, tak mi titulky taky nejely. Je to v: nastaveni-nastaveni-vstup/kodeky-ostatni kodeky-titulky. V "kodovani titulku" nastavte CP1250.

hrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Prehravac videa
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2008, 20:24:38 »
Problem vyresen. VLC prehrava automaticky DVD a titulky funguji. Dekuju.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.