Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: naprogramování ntb tlačítek IBM  (Přečteno 1950 krát)

honorguard

  • Host
naprogramování ntb tlačítek IBM
« kdy: 25 Března 2008, 13:19:31 »
Hoj,
mám ntb Lenovo R61i. Tenhle pc obsahuje několik IBM talčítek (používají se v kombinaci s kláveskou fn).
Nevítě někdo jak je naprogramovat? Funguje mi třeba zobrazení stavu baterie, ale nefunguje mi třeba ztmavení displaye a ty ostatní. Hiberna ce možná nefunguje protože není nakonfigurovaná. To jsem zahlédl na wiki. Nevítě někdo jak na to?
Díky všem
///EDIT:
Slibuji že potom udělám na své ntb návod na wiki :-)
« Poslední změna: 25 Března 2008, 13:25:58 od honorguard »

Lukasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: naprogramování ntb tlačítek IBM
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2008, 20:57:16 »
MNo já osobně používám pro svojí Toshibu Keytouch editor a keytouch máš tam možnost přiřadit jednotlivým kombinacím kláves fn+cosi jejich funkce.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: naprogramování ntb tlačítek IBM
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2008, 17:11:04 »
Se ztmavování a zesvětlováním je trochu problém, v návodu na můj T61 zde, píšou, že je třeba se přepnout do terminálu (např. ctrl+alt+F1), tam klavásy pro zesvětlování a ztmavování fungují a pak zpět do grafiky (alt+F7).
Kubuntu forever :-)

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: naprogramování ntb tlačítek IBM
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2008, 00:08:25 »
no acpi_listen posilaji nejaky keykody.. tak si myslim ze by se to mohlo dat nastavit v /etc/acpi s xbacklight -set cislo akorat v Ubuntu mi to s Intelem jelo out of box :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.