Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automute a dalsi  (Přečteno 1067 krát)

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Automute a dalsi
« kdy: 25 Března 2008, 14:23:03 »
Dobry den,
pred tydnem jsem nainstaloval Ubuntu Gutsy Gibbon a ted celim rade komplikaci.
1. Pri pripojeni sluchatek se reproduktory meho notebooku automaticky neztlumi - hraji taky. Vyresila by to instalace jineho ovladace? V nastaveni jsem nenasel nic, co by mohlo mit s timhle cokoli spolecneho.
2. Ve Firefoxu mam prapodivne klavesove zkratky. Napr. backspace funguje jako pageup a ne tlacitko zpet. Dival jsem se do napovedy, kde jsem zjistil, ze mam jako zpet nastaveno ALT + sipka vlevo. Jak to ale prenastavit? Krome backspacu se zvlastne chova napr. sipka dolu, ktera funguje jako end.
3. Lze vytvaret zastupce na plose pro ruzne casto pouzivane prikazy v bashi?
4. Nejde mi spustit gui panel pro XAMPP. Objevi se tato hlaska:
Kód: [Vybrat]
Traceback (most recent call last):
  File "xampp-control-panel.py", line 21, in <module>
    import gtk
  File "/var/lib/python-support/python2.5/gtk-2.0/gtk/__init__.py", line 48, in <module>
    from gtk import _gtk
ImportError: /usr/lib/libcairo.so.2: undefined symbol: FT_GlyphSlot_Embolden

Netusi nekdo, co za tim je?
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Automute a dalsi
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2008, 14:35:56 »
1. v nastaveniach zvukoveho mixera. Neviem ake mate prostredie ci kde/gnome/xfce, ale niekde to najdete, ked kliknete na repraku ovladania hlasitosti a je to Headphone Jack Sense. Je to v prepinacoch.
2. vo Firefoxi ako adresu dajte about:config, a treba nastastavit browser.backspace_action na 0
3. neviem
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Automute a dalsi
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2008, 14:43:16 »
Dekuji.
1. Mam gnome a ALSA Mixer, ve kterem bohuzel zadna polozka Headphone Jack Sense neni. Je resenim nainstalovat jiny ovladac?
2. Reseni funguje. Ale musel bych takto prenastavit vsechno (napr. chovani sipky doli jako end). V napovede mam nastaveni "ve stylu emacs". Neexistuje hromadna uprava zpet na standardni chovani (zkratky)?
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.