Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu jde spustit jenom v recovery modu  (Přečteno 1735 krát)

Mireczek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Ubuntu jde spustit jenom v recovery modu
« kdy: 05 Února 2008, 11:39:23 »
Zdravím, mám problém s počítačem. Něco je někde hardwarově špatně, počítač je nestabilní, často padá, za poslední měsíc se mi už dvakrát stalo že se mi kompletně zhroutily win XP a musel jsem je reinstalovat. Ubuntu na tom bylo zatím vždycky líp než widle, bývali stabilnější a nedocházelo k žádným ztrátám dat :o)))
Až do včerejška :o(
Včera mi po zamrznutí a po restartu už Ubuntu nenaběhly. Při bootování se objeví ten obrázek stavu spouštění systému (říká se tomu myslím usplash) a když doběhne až na konec, v počítači se ozve podivný zvuk (něco jako když by se najednou zastavil cd-rom nebo snad i harddisk, je to takové cvaknutí) na monitoru bliká kurzor, jdou psát znaky ale nic to nedělá.
Při spouštění do recovery modu to při bootování vypíše jeden fail (failed to access '/dev/disk/by-uuid/mocmocčísel': no such file or directory  mount:speciální zařízení /dev/disk/by-uuid/jináčísla neexistuje), ale mám dojem že se mi tenhle fail zobrazoval i dříve, takže to možná nemá spojitost.
Po spuštění GDM a přihlášení mi to zahlásí Failed to initialize HAL! Ale opět nevím jestli to že se mi automaticky nemountuju zařízení má spojitost s tím že mi nenabootuje systém do normálního používání.

Takže jestli někdo tušíte co s tím, nebo alespoň víte který výpisy bych měl dodat aby se s tím něco dalo udělat budu vám vděčný. Jsem si dost jistej že s počítačem jako takovým je něco špatně(tipuju to na motherboard, protože grafika byla měněná,zdroj jsem vyměnil a paměti jsem testoval celou noc). Mám už objednanej novej počítač, takže časem nebudu závislej na tomhle, ale zatím bych se ho ještě pokusil nějak oživit, jestli by to šlo :o))))
« Poslední změna: 22 Dubna 2008, 15:49:38 od Anna Taliánová »

Skeletonix

  • Host
Re: Ubuntu jde spustit jenom v recovery modu
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2008, 11:55:08 »
kdyz se to zasekne na tom "splashscreenu" tak stisknete ctr+alt+F1, mel by se zobrzit 1. konzole a na ni vycist na cem to stoji ... jeste bych se koukl do /etc/fstab jestli vsechno souhlasi
« Poslední změna: 22 Dubna 2008, 15:48:14 od Anna Taliánová »

jaho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
    • Tvorba internetových stránek a fotografování
Re: Ubuntu jde spustit jenom v recovery modu
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2008, 14:05:07 »
Taky jsem měl špatnou základní desku a PC se sekalo čím dál tím častěji. Nakonec jsem si pořídil jinou desku a PC běhá 2x rychleji.
PC1: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 4.5TB + 240GB SSD; Gigabyte Nvidia GT 440 - 1GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
PC2: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 2TB + 480GB SSD; Ati HD 6570 - 2GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
....ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.