Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prostorový zvuk ze sterea [vyřešeno]  (Přečteno 2912 krát)

On

• Stálý člen
  • **
    • Operační systémy
Prostorový zvuk ze sterea [vyřešeno]
« kdy: 02 Února 2008, 13:05:21 »
Na wikině jsem našel postup, jak přinutit udělat ze sterea prostorový zvuk, http://wiki.ubuntu.cz/Prostorov%C3%BD_zvuk, bohužel jsem to nerozjel...nevěděl by někdo, kde může být ještě chyba? Mám integrovanou zvukovku Realtek na desce Asus M2A-VM HDMI a ve stereu funguje v pořádku. Ve Winech se to muselo změnit v softu, který byl k desce dodán, tady ale netuším...
« Poslední změna: 07 Dubna 2008, 19:19:16 od Martin 'Želva' Malý »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

existpierre

• Host
Re: Prostorový zvuk ze sterea
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2008, 14:57:48 »
A dal si dvojklik na ikonku repraka hore v pravo, dal predvolby a pridal si tam prislusne polozky, ako su front, surround, center, LFE, side ?

po pridani by mali byt ztlmene, tak ich daj naplno

On

• Stálý člen
  • **
    • Operační systémy
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2008, 09:34:24 »
No, mám zvukovky dvě, jednu do slotu PCI, druhou integrovanou,  v tom prvním případě se zvukovka chová jako 5.1 a reproduktory LFE,center,surround i front mi to k zaškrtnutí nabízí, bohužel tato zvukovka je hardwarově špatná, tak i nemůžu používat. Ta integrovaná je taky 5.1, ale chová se jako stereo.Má 3 zdířky, jednu klasickou, jako stereo zvuk, ostatní dvě zdířky slouží jako audio a mikrofonní vstup. Tyto dvě zdiřky se ve win softwarově změnily tak, že se chovaly jako audio výstup. Nevím nevím, jestli v Linuxu bude možné bez ovladačů od výrobce tyto dvě zdířky přinutit, aby se jako výstupy chovaly.
« Poslední změna: 03 Února 2008, 09:38:08 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10

Tomáš Pikálek

• Závislák
    • Tomáš Pikálek
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2008, 09:41:37 »
V nastavení hlasitosti zvolte nastavení a vyberte všechny volby, co tam jsou. Možná se vám pak v nastavení hlasitosti objeví záložka Možnosti, kde by se to mohlo dát nastavit.

On

• Stálý člen
  • **
    • Operační systémy
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2008, 10:28:22 »
Bohužel :( zaškrtnul jsem vše, ale nic dalšího tam není...je tam stále audio vstup a mikrofonní vstup...to dokud z tama nezmizí, tak budou tyto zdířky aktivní jako vstupy :(

pokee

• Návštěvník
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2008, 18:36:29 »
Čaues, tady je finální řešení:
doplnit v /etc/modprobe.d/alsa-base souboru toto:
options snd-hda-intel model=6stack-dig

jako root a pak rebootnout, najednou přibudou všechny kanály (před tím tam byly jen sluchadla)

pak je vše ok (nezapomeňte na hlasitost, defaultně je to stažené na min :D )

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.