Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pár otázek - min. konfigurace, spolupráce s win atd.  (Přečteno 3141 krát)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
pár otázek - min. konfigurace, spolupráce s win atd.
« kdy: 28 Května 2008, 14:09:46 »
zdravím.
dostal jsem docela šílenej nápad, ale než to začnu nějak realizovat, chci se poptat. vím že bych si to moh vygooglit, ale teď pár dní mám omezenej přístup k pc, tak kdyby někdo ochotnej poradil a nebo aspoň postnul přímo link kterej pomůže...

ale k věci. máme doma starej notebook (CPU 300 MHz, 32MB Ram) a napadlo mě udělat z něj domácí server na sdílení připojení k netu a na sdílení dokumentů...
1) jaké jsou minimální nároky na server ubuntu¨
2) jde ubuntu server nainstalovat jinak než z cd (na tom notebooku cdrom nefunguje)
3) jak je na tom kompatibilita linux - windows (stačí sdílení souborů), už jsem slyšel a  sambě, ale nikdy jsem to nezkoušel...
4) na tom notebooku je jen jeden síťový konektor, kterým bych do něj přivedl net, jaké jsou možnosti vyvedení síťě z notebooku?

jsou to možná blbé dotazy, ale vážně teď nemám moc času a se síťováním taky moc zkušeností nemám, tak nechci něco podělat...
« Poslední změna: 28 Května 2008, 20:21:44 od Anna Taliánová »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: pár otázek - min. konfigurace, spolupráce s win atd.
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2008, 22:22:46 »
1) Někde jsou přesně specifikované, ale teď to nemůžu najít, nicméně si myslím, že by to ten stroj utáhl
2) Myslím, že pokud to ntb umí, šlo by to z flashky
3) Pokud stačí jen sdílení souborů, pak je opravdu samba to pravé http://wiki.ubuntu.cz/Samba
4) Buď nějaká extension ethernet karta do PCMCIA slotu, nebo wifi

A teď ještě bokem - nemyslím si, že je dobrý nápad dělat z ntb server. Není určen pro nepřetržitý provoz a budou problémy. :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.