Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: výměna fedory za ubuntu  (Přečteno 1259 krát)

jirkatr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
výměna fedory za ubuntu
« kdy: 14 Dubna 2008, 18:20:29 »
ahoj
překovával jsem komp,a vedle win XP(který bohužel vyžaduje část domácnosti a nehnu s nima) jsem instaloval Ubuntu-přesně podle návodu na wiki. jenže win si sice můžu vybrat při spouštění PC,ale okamžitě nastává modrá smrt,nebo nekonečnej restart :-(  Ubuntu běhalo v poho tak jsem cvičně zkusil (po opětovným formátování a dělení disku) instalovat vedle win  fedoru a vše je ok. jenže já bych radši to Ubuntu,fedora mi nesedí. jde to nějak vyměnit (odistalovat a naistalovat Ubuntu,aniž bych musel znova dělat win? a tak aby to fungovalo? a nebo kde asi mohla bejt chyba,že mi to předtím nechodilo? pokud bych věděl jak na to,tak bych snad i šel do uplně celýho přeinstalování PC.
předem dík

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: výměna fedory za ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2008, 18:23:23 »
Nemohla být chyba v nastavení/instalaci GRUBu? Na prvním místě bych hledal tam.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

jirkatr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: výměna fedory za ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2008, 18:38:33 »
:-( o tom jsem nikde nic nenašel?  to se dělá jak a kde?
nicméně-půjdou nějak ty systémy vyměnit,aniž bych všechno musel znova? nějak využít ten stávající prostor na disku a provést výměnu?

Pavel Půlpán

Re: výměna fedory za ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 14 Dubna 2008, 18:57:04 »
Neměl by být problém. Prostě na tu partícii, kde je teď Fedora nainstaluj Ubuntu. Při instalaci nezapomeň na formátovací flag (té samé partície). Instalátor by sám měl rozpoznat instalaci Windows a přidat ho sám do menu GRUBu.

jirkatr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: výměna fedory za ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14 Dubna 2008, 19:14:38 »
no on to předtím poznal taky a přidal do grub(u), ale jak jsem už psal vejš vždy po volbě win nastala modrá smrt a nezbylo než zase formátovat celej hadr a znova od začátku. možná že to jde nějak v dos(u) napravit,ale v tom se už neorientuju vůbec.

Pavel Půlpán

Re: výměna fedory za ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 14 Dubna 2008, 19:15:51 »
Rozhodně bych to zkusil. Pokuď se BSOD objeví znovu, mrknem na konfig GRUBu a uvidíme, co se dá dělat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.