Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Microsoft předvedl Počítač 50+  (Přečteno 6234 krát)

dejv608

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Microsoft předvedl Počítač 50+
« kdy: 22 Dubna 2008, 22:09:00 »
http://www.novinky.cz/clanek/138259-na-cesky-trh-prichazeji-pocitace-pro-seniory.html

Zdravím, co si o tomto projektu myslíte?

Na můj vkus je to pro důchodce příliš drahé a operační systém je také nevhodný.

Co se pokusit vydat podobný PC, ale levnější a s Linuxem?
Přenosný budget: ASUS X51L, T2370, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel IGP X3100 (DX10, na IGP (s novýma driverama) drtivý výkon), wifi atheros b/g, BT. WinXPSP3 + Kubuntu HH.1. Na notebook za 10k vč. DPH, proč ne ;) A má pořádný šasi.

qUAKER

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2008, 22:20:57 »
lol co si ten microsoft nevymyslí.. ::) hlavně když narvou visty kam se to dá

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2008, 22:21:24 »
To je teda opravdu uzpůsobené. Tohle jsem doma pro rodiče udělal taky a nechci za to 17 klacků. velký ikony a odkazy na často používané funkce...WOW.
nejvíc se mi líbí komentář pod tou fotkou:
Citace
Seniorka Helena Volavková na úterní konferenci povídala o svých zkušenostech s počítačem.
je to jak ze starých týdeníků co se vysílaly za komančů  ;D úderné, výstižné...

dejv608

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2008, 22:23:25 »
Právě to mne přimělo k nápadu, vytvořit vlastní sérii PC (která budou levnější. O HODNĚ) s *buntu. Do 10 tisíc s velkým LCD displejem, není problém (na kramekcz.com jsem viděl 22 LCDčko WS za 2500 vč. DPH, nový, se zárukou. Uplně ideální. Ale myslím si, že by stačila i 19ka WS)
« Poslední změna: 22 Dubna 2008, 22:25:32 od dejv608 »
Přenosný budget: ASUS X51L, T2370, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel IGP X3100 (DX10, na IGP (s novýma driverama) drtivý výkon), wifi atheros b/g, BT. WinXPSP3 + Kubuntu HH.1. Na notebook za 10k vč. DPH, proč ne ;) A má pořádný šasi.

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2008, 22:26:16 »
Toto je typický príklad toho že Windows sa používa aj na miestach kde by Linux dosiahol možno lepšie výsledky.  Počítač pre starších a menej zdatných občanov by sa napríklad s Ubuntu dal spraviť tak isto ako s Vistou, stačí nejaký screenlet a ikony na ploche trochu natiahnuť. Problém je že komunita si nemôže dovoliť také masívne kampane ako MS, taktiež školenia a podpora by boli asi problém pretože to by musel niekto obetovať svoj čas a peniaze.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

qUAKER

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2008, 22:29:34 »
dejv608: Dnes nový PC bez OS seženeš i za 8000.. nechápu proč Microsoft vymyslel tenhle zbytečný projekt, když je to úplně normální PC s Vistama a úpravama provedenýma během 5 minut..

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2008, 22:32:47 »
dejv608: Dnes nový PC bez OS seženeš i za 8000.. nechápu proč Microsoft vymyslel tenhle zbytečný projekt, když je to úplně normální PC s Vistama a úpravama provedenýma během 5 minut..
že by chtěli vydělat na blbosti lidí?  :D ne to né...

qUAKER

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2008, 22:36:24 »
jojo, to si myslím že chtějí.. xD Microsoft odjakživa vydělává na blbosti lidí(A na tom že krade od konkurence) a kdyby tomu tak nebylo, tak už máme všichni Ubuntu, jiné distro Linuxu nebo jiné UNIX like systémy.. xD

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2008, 22:39:23 »
Na toto by se Linux hodil ideálně. Navíc důchodci většinou nejsou zkažení návyky ve Windows. Upravit nějaké prostředí tak, aby tam měli velké ikony, je taky hračka.

qUAKER

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2008, 22:41:06 »
no jo, ale s tímto přišel Microsoft a od nich nemůžeš nic jiného než Visty čekat

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2008, 22:43:52 »
jojo, to si myslím že chtějí.. xD Microsoft odjakživa vydělává na blbosti lidí(A na tom že krade od konkurence) a kdyby tomu tak nebylo, tak už máme všichni Ubuntu, jiné distro Linuxu nebo jiné UNIX like systémy.. xD
nj, první by přišel Apple s Macem a všichni bychom právě teď seděli před bílýma placatejma počítačema a řešili, kterej antivir je nejlepší  ;D a nějací ujetí pošuci by používali nějakej Windows, na kterej neexistuje software a všechno se nastavuje strašně složitě  ;D

qUAKER

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #11 kdy: 22 Dubna 2008, 22:46:18 »
Bill ví, jak by to bylo..důležité je jak je to teď a důležité je situaci změnit ;D ;D

existpierre

  • Host
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #12 kdy: 22 Dubna 2008, 22:53:53 »
Billovi je to uz v podstate asi aj jedno :D

Tiez si myslim, ze na takyto projekt je linux ako stvoreny. Ked uz na linuxe dokaze pracovat moja sestra bez toho, aby sa mi behom 30 minut zrutil cely system, tak to naozaj dokaze hocikto. A to uz je co povedat :) Skoro po kazdej navsteve mojej sestry som musel reinstalovavat widle :D

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2008, 00:21:49 »
Achjo, zase mi někdo stihl zveřejnit podnikatelský záměr, než jsem to udělal já. Asi mi koukají do počítače, vážně :) U lidí 50+ je velký potenciál, počítače nemají a chuť naučit se to tam je.

Pochopitelně to mělo být postavené na (K)Ubuntu ... a levnější.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

dejv608

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2008, 09:00:01 »
Kačer: Půjdem do toho spolu? :D Můžu sehnat reprezentativní vzorek důchodců, jejich ja domov důchodců mám výhled z baráku a cestu dlouhou 150m :)
Přenosný budget: ASUS X51L, T2370, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel IGP X3100 (DX10, na IGP (s novýma driverama) drtivý výkon), wifi atheros b/g, BT. WinXPSP3 + Kubuntu HH.1. Na notebook za 10k vč. DPH, proč ne ;) A má pořádný šasi.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #15 kdy: 23 Dubna 2008, 09:04:31 »
jojo.... kdyz se to poda "vite kolik usetrite na novinach?" tak na to musi kazdy duchodce slyset :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

dejv608

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #16 kdy: 23 Dubna 2008, 09:28:00 »
jou jou  :) tož mně tak napadá, že pro důchodce by stačil třeba celeron(nebo nejlevnější dvoujádro), alespoň 512MB ram(i když... giga je optimum, ať se tam vleze pár aplikací), 80GB HDD a grafika nvidia za tři kila (i když tam může nastat problém s licencí na ovladače, žeyo..) Spolu s LCD displejem se do těch 10 tisíc musíme vlézt i kdybychom nechtěli. Pro ně by byla vhodná nějaká pěkná, moderní bedna, aby to měli jako kus techniky (třeba něco ve smyxslu Barebone by bylo ideální). Ideální ovládací prostředí by byl Easy desktop ze Xandrosu nějak převedený na Ubuntu, který spojí jednoduchost konfigurace a stabilitu podobnou Debianu. Co chtít více?

A následně na to důchodce nalákat ve stylu: můžete si číst noviny, komunikovat s vnoučaty, tento počítač šetří peníze za elektřinu a drahý software, můžete se dívat na videa a následně srovnání:

Microsoftí operační systém stojí minimálně 2000Kč z ceny počítače. Náš operační systém Ubuntu nestojí z ceny počítače ani jediný haléř. Lidé jej zdarma vyvíjejí pro jiné lidi za dodržení co nejpřísnějších pravidel na jednoduchost ovládání, stabilitu a kvalitu. Prověřeno důchodci™
Přenosný budget: ASUS X51L, T2370, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel IGP X3100 (DX10, na IGP (s novýma driverama) drtivý výkon), wifi atheros b/g, BT. WinXPSP3 + Kubuntu HH.1. Na notebook za 10k vč. DPH, proč ne ;) A má pořádný šasi.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #17 kdy: 23 Dubna 2008, 17:20:23 »
Prověřeno důchodci, to je dobrý slogan ... ten bych fakt nechtěl :)
Měl jsem v plánu trochu komplexnější projekt prodeje počítačů, kdybych neměl co na práci, tak to začnu vážně realizovat, takhle bych neměl čas. Jestliže bys měl zájem o dokument, kde mám projekt v základech rozepsaný, tak ho můžu poslat. Jako aktivita pro málo nezaměstnaného studenta VŠ v Praze myslím ideální :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

dejv608

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #18 kdy: 24 Dubna 2008, 14:27:15 »
Jop, mám zájem. Mohl bys mi to prosím hodit na mail? Případně jsem dostupný na jabberu nebo ICQ.
Přenosný budget: ASUS X51L, T2370, 1GB RAM, 160GB HDD, Intel IGP X3100 (DX10, na IGP (s novýma driverama) drtivý výkon), wifi atheros b/g, BT. WinXPSP3 + Kubuntu HH.1. Na notebook za 10k vč. DPH, proč ne ;) A má pořádný šasi.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Microsoft předvedl Počítač 50+
« Odpověď #19 kdy: 24 Dubna 2008, 14:38:00 »
Kdyžtak bych také rád s něčím pomohl, pokud tu je něco, s čím bych mohl pomoci.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.