Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co s "přeběhlíky" od MS?  (Přečteno 32740 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Co s "přeběhlíky" od MS?
« kdy: 24 Dubna 2008, 10:35:10 »
Zdravím všechny pravidelné návštěvníky fóra.

Jak víte, MS chce zatemnit digitální svět těm, co mu za jeho OS nezaplatili. Domnívám se, že to přinese Linuxu (tedy i Ubuntu) nezanedbatelný počet nových uživatelů. Bohužel, většina z nich bude z kategorie BFU, kteří budou brát Ubuntu jako "Windows zadarmo" - tj, budou chtít aby Ubuntu vypadalo, chovalo se a dělalo vše stejně jako Visty/XPčka. Těmto lidem je někdy docela těžké konstruktivně poradit (např. po příspěvku "Ubuntu je naprd, protože Pidgin nepodporuje xStatusy", nebo "zkoušel jsem si stáhnout nový a český Firefox, je tam pouze verze bez instalátoru (*tg.rz), vidím tam adresář "FIREFOX", ten otevřu a klikám na hezkou ikonku firefoxu a nic se neděje, můžu na všechno klikat jako blázen a nic se neotevře"). Velká část z nich určitě plácne nějaký dotaz na fórum, aniž by před tím zkusila vyhledávat (fórum, wiki, google).

Nemá přeci cenu odpovídat na každou stupidní, špatně položenou a 100x na fóru zodpovězenou otázku. Na druhou stranu, jsou to potenciální budoucí uživatelé Ubuntu/Linuxu, a každý takový se cení.

Tímto vláknem jsem chtěl započít diskuzi těch návštěvníků fóra o nějakém citlivém (ale ne časově a psychicky vyčerpávajícím) přístupu k těmto "windowsy zdefotrmovaným" Ubuntu novicům.

První možné otázky k řešení: 1) Založit pro tyto přeběhlíky na fóru speciální sekci? 2) Sepsat a vystavit někde "Průvodce přechodem, aneb co má Ubuntu s Windows stejné a v čem se liší?
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

existpierre

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2008, 10:39:09 »
myslim ze na wiki je toho dost a niekde som aj videl clanok, ubuntu nie je windows, kde su popisane rozdiely. Bude to pre nich  tazke, ale zacat treba, a hlavne, ak ma o ten OS niekto zaujem, tak sa mu bude venovat hlbsie. Viem ze pre niekoho je jednoduchsie najprv napisat do fora bez toho aby hladal na googli/forach/wiki etc. Kategoria pre uplnych zaciatocnikov bola zrusena, co si myslim ze v tejto dobe asi nebol dobry napad, sice aj ked, obecna podpora a toto mali k sebe velmi blizko(preto sa to zrejme aj spojilo).
« Poslední změna: 24 Dubna 2008, 10:42:03 od existpierre »

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2008, 10:43:05 »
a predtim tu nebyli?
a predtim jsme nebyli?

ja si myslim ze "prebehlicke" obdobi si prozil kazdy takze to bude porad stejne :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2008, 10:49:03 »
myslim ze na wiki je toho dost a niekde som aj videl clanok, ubuntu nie je windows, kde su popisane rozdiely. Bude to pre nich  tazke, ale zacat treba, a hlavne, ak ma o ten OS niekto zaujem, tak sa mu bude venovat hlbsie. Viem ze pre niekoho je jednoduchsie najprv napisat do fora bez toho aby hladal na googli/forach/wiki etc. Kategoria pre uplnych zaciatocnikov bola zrusena, co si myslim ze v tejto dobe asi nebol dobry napad, sice aj ked, obecna podpora a toto mali k sebe velmi blizko(preto sa to zrejme aj spojilo).
Kdyžtak sem postněte nějaký odkaz, třebas by stálo za to udělat pro ně (pro první orientaci) nějaký rozcestník ...
a predtim tu nebyli?
a predtim jsme nebyli?

ja si myslim ze "prebehlicke" obdobi si prozil kazdy takze to bude porad stejne :-)
Samozřejmě, já jsem taky přeběhlík (k přeběhnutí došlo 20.12.2006). Jenom si myslí, že nás čeká zvýšený nápor přeběhlíků s opravdu stupidními dotazy (zrovna před chvíli jsem četl vlákno, kde zakladateli vadilo, že se mu 4x nepodařilo nainstalovat Ubuntu z DesktopCD-AMD64, že s tím strávil 9hodin a pak že se mu to povedlo z AlternateCD a že XP měl nainstalované za 90minut - nakonec z něj vylezlo, že to instaloval na Celeronu 400Mhz se 128MB RAM)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2008, 10:52:00 »
Možná že nějaký základní extrablbovzdorný dokument (windows není linux, instaluje se z repozitářů, ne z netu, nedělejte pod rootem, je to blbost, antiviry netřeba, nejsou písmenka abcd....) by nebyl od věci.

Ale - běžný "switcher" si to najde i tak (první stránka wiki - průvodce instalací, co po instalaci....) a ti, na které narážíš jsou takoví ignoranti, že  by nepomohlo ani kdybys jim to vygravíroval na sklo monitoru...

Mimochodem, naprosto drtivá většina lidí které znám, co přešli na linux, měla windows legálně.

Takže bych až tak velký příliv nečekal - buď najdou crack, nebo Microsoftu tu daň zaplatí a budou mít dobrý pocit, že torrentí s legálním systémem :)

existpierre

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2008, 10:56:36 »
trebars toto http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20z%20Windows%20na%20Ubuntu a toto

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0

a celkovo wiki, na nej je vlastne vsetko potrebne pre uplneho zaciatocnika. Tiez som zacinal s takymi dotazmi, ale rychlo ma tu nasmerovali, aby som najprv hladal a potom sa pytal ;)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2008, 11:01:31 »
trebars toto http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20z%20Windows%20na%20Ubuntu a toto

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0

a celkovo wiki, na nej je vlastne vsetko potrebne pre uplneho zaciatocnika. Tiez som zacinal s takymi dotazmi, ale rychlo ma tu nasmerovali, aby som najprv hladal a potom sa pytal ;)

Máte pravdu, odkazů je poměrně dost, ale občas je trošku težké na ně narazit - třebas o tom prvním jsem nevěděl, a to jsem si myslel, že jsem "probrousil" celou wiki. Taky mám pocit, že bychom suchým přesměrováním kamsi a doporučením nastudovat cosi některé potencionální ubunťáky znechutit a odradit.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2008, 11:09:43 »
Máte pravdu, odkazů je poměrně dost, ale občas je trošku težké na ně narazit - třebas o tom prvním jsem nevěděl, a to jsem si myslel, že jsem "probrousil" celou wiki. Taky mám pocit, že bychom suchým přesměrováním kamsi a doporučením nastudovat cosi některé potencionální ubunťáky znechutit a odradit.

neni nic lehciho nez je navest.. jsou zacatecnici a takovy na ne musime brat ohled ;-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2008, 11:21:10 »
neni nic lehciho nez je navest.. jsou zacatecnici a takovy na ne musime brat ohled ;-)
Pravda, když někdo napíše "Nevím, jak udělat to a to, poraďte," tak mu velice rád poradím, nebo ho přesměruju na vlákno kde se to (vy)řešilo.

Ale když mi někdo napíše "Proč to nefunguje? Ve winech to fungovalo!" a ještě připojí "To ubuntu je nějaký divný/nedodělaný/nekvalitní", tak mám co dělat, abych nebyl sprostý.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #9 kdy: 24 Dubna 2008, 11:23:46 »
Ale když mi někdo napíše "Proč to nefunguje? Ve winech to fungovalo!" a ještě připojí "To ubuntu je nějaký divný/nedodělaný/nekvalitní", tak mám co dělat, abych nebyl sprostý.

polknout a neodpovidat.. nekdo z ostatnich mu to rad vysvetli :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #10 kdy: 24 Dubna 2008, 11:30:02 »
Nemyslím si, že by bylo správné udělat pro nováčky nějakou svojí sekci ve fóru s tím, ať se tam ptají na co chtějí, ale jen ať nezahlcují ostatní sekce svými začátečnickými dotazy. Teď jsem si všimnul, že Sekce "Konverzace pro úplné začátečníky" byla přesunuta do Obecné podpory a hodnotím to jako dobrý krok.
Já jsem také stále začátečník a vždy jsem si cenil, že jsou tady lidi, kteří dokáží odpovědět i na nejtupější dotaz začátečníků a to je pro české Ubuntu ta největší vizitka.

Ale zase je pravda, že kolikrát se najde uživatel, z jehož dotazu je zřejmé, že ve fóru nepoužil funkci "hledat" a wiki neví, co je. Možná by nebylo špatné při zakládání nového dotazu dát tam takový dotaz: "Doopravdy jsi na fóru nenarazil na podobný problém?" nebo "Zkusil jsi podobný problém vyhledat na foru nebo ve wiki?" Třeba by to někoho trklo, že něco takového může zkusit ;D
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #11 kdy: 24 Dubna 2008, 11:59:56 »
Možná jsem to viděl příliš černě, ale je to tenthel týden už asi třetí příspěvek podobný tomuto: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21721.0. Asi jsem dostal trochu hrůzu z toho, že nám teď na fórum zabrousí více takovýchto.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #12 kdy: 24 Dubna 2008, 12:04:12 »
Nemyslím si, že by bylo správné udělat pro nováčky nějakou svojí sekci ve fóru s tím, ať se tam ptají na co chtějí, ale jen ať nezahlcují ostatní sekce svými začátečnickými dotazy. Teď jsem si všimnul, že Sekce "Konverzace pro úplné začátečníky" byla přesunuta do Obecné podpory a hodnotím to jako dobrý krok.
Já jsem také stále začátečník a vždy jsem si cenil, že jsou tady lidi, kteří dokáží odpovědět i na nejtupější dotaz začátečníků a to je pro české Ubuntu ta největší vizitka.

Ale zase je pravda, že kolikrát se najde uživatel, z jehož dotazu je zřejmé, že ve fóru nepoužil funkci "hledat" a wiki neví, co je. Možná by nebylo špatné při zakládání nového dotazu dát tam takový dotaz: "Doopravdy jsi na fóru nenarazil na podobný problém?" nebo "Zkusil jsi podobný problém vyhledat na foru nebo ve wiki?" Třeba by to někoho trklo, že něco takového může zkusit ;D
Presne s tymto suhlasim. Ubuntu a toto forum bolo je a dufam ze aj vzdy ostane tolerantne k zaciatocnikom, vzdy ked sa hovori a pise o ubuntu vyzdvihuje sa podpora na fore a prijemne  neurazajuce pristupovanie k nim
Samozrejme je to niekedy tazke ak sa objavia naraz dva alebo tri podobne zaciatocnicke dotazy ale predsa kto na to nema nervy nemusi odpovedat. Vzdy sa najde niekto co odpovie alebo da odkaz a navedie ho na riesenie. Musime si uvedomit ze zaciatocnik sa nevyzna ani v terminologii pouzivanej v linuxe a aj ked vie riesenie z win. a tu sa to len vola inak je z toho vedla.
Cize moja vyzva je ostanme taky aky sme a nemenme dobre meno tomuto foru.
« Poslední změna: 24 Dubna 2008, 17:14:18 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

honorguard

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #13 kdy: 24 Dubna 2008, 12:06:02 »
Já osobně si myslím že každý musí nějak začít a většinou je to stupidní dotaz na foru... Třeba ty mé titlukové pruhy u oken v compizu...
Ale myslím že když tenhle OS začne někoho zajímat a bavit (jako většinu z nás), tak si myslím že s dotazy rychle zase skončí...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #14 kdy: 24 Dubna 2008, 12:14:52 »
Možná jsem to viděl příliš černě, ale je to tenthel týden už asi třetí příspěvek podobný tomuto: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21721.0. Asi jsem dostal trochu hrůzu z toho, že nám teď na fórum zabrousí více takovýchto.
Tak teď mě vilítl adrenalin až do nebes.
reapear: S tím, že jsme na 99% všichni přeběhlíci nezbývá než souhlasit, ale vidím tu jeden podstatný rozdíl. My co jsme přeběhli, ne kvůli tomu, že by nás vyděsila reklama toho, že jednou pustíme PC a máme smůlu, ale proto, že nás tento OS zajímá a nebo jsme byli znechuceni prací ve win (častokrát obojí dohromady). Co z toho vyplívá? Sami se snažíme a když už nevím (zapomenem) tak se zeptáme. U některých viz. odkaz EuGenio to může být tím (nechci říkat o tazateli, že to je tak - pokud ne tak se předem omlouvám), jenom aby jim ty win nezčernali a měli legální win (Ubuntu). U těchto pak bude problém, že když jim nepůjde postup v Ubuntu tak ubuntu je přímo na hov...
Samozřejmě neříkám těmto nováčkům nepomoci, ale pokud si začnou vylévat srdíčko, že jim tohle nejde a tamto a tamto a win a to a tak a do prde... a nejsou si schopný ani prolézt wiki a forum, když jim na to dáme odkaz a zeptaj se znovu na to samé jen jinak. Promiňte, tak to končím. Pokud napíšou, alespoň že hledali, že našli a nerozumí tomuto a tomuto, tak se dá pochopit, že těch nových věcí je moc a že když vyřeší jednu, že narazí na další tak se zeptají - to chápu.
Proto si myslím, těmto nováčkům pomoci, chvíli to trpět a když to přesáhne nějakou mez - zavřít krám

nasr... luisah
« Poslední změna: 24 Dubna 2008, 12:18:29 od luisah »

Pavelp

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #15 kdy: 24 Dubna 2008, 12:16:16 »
Aj jajaj jajaja jaj.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #16 kdy: 24 Dubna 2008, 12:19:42 »
ani prolézt wiki a forum

protoze na windows neco jako wiki nebylo a neni :) a for je pomalu :) [kdyz nepocitam flamezive :D]
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #17 kdy: 24 Dubna 2008, 12:22:04 »
ani prolézt wiki a forum

protoze na windows neco jako wiki nebylo a neni :) a for je pomalu :) [kdyz nepocitam flamezive :D]
Pokud člověk někdy nějakou knihu četl a ví co je obsah knihy a je znalí klikání z win tak dokáže i pročítat wiki a posléze snad není problém se zeptat, že tomu z wiki nerozuměl tečka.

EDIT: repear  - tomu rozumím, ale pokud jsi četl celý příspěvek, měl jsem tam napsaný, i to že když člověk dá odkaz přímo na wiki - pak už stačí jen klikat a pročítat a poté se ptát na nejasnosti
« Poslední změna: 24 Dubna 2008, 12:29:29 od luisah »

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #18 kdy: 24 Dubna 2008, 12:26:08 »
Pokud člověk někdy nějakou knihu četl a ví co je obsah knihy a je znalí klikání z win tak dokáže i pročítat wiki a posléze snad není problém se zeptat, že tomu z wiki nerozuměl tečka.
ale tu jde o to ze oni ani nevi ze nejaka wiki existuje a co vse je tam :) proto je dobre je ze zacatku nasmerovat a pomoct jim a zachovat chladnou hlavu :) popr. jim vysvetlit ze linux neni windows :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #19 kdy: 24 Dubna 2008, 12:26:34 »
Mě by se líbil takovej rozcestnickej banner od moderátora...když mi stoupne adrenalin, nahlásím to moderátorům, ať mu ho do příspěvku, nebo do podpisu přidělí...nebo okýnko vyhledávat s komentářem... ;D
prostý user
...selským rozumem...

wam]Spider007

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #20 kdy: 24 Dubna 2008, 15:49:32 »
"Windows zadarmo". Podla mna to tak vobec nie je. Pretoze vacsina ludi co ma Windows sa boji ist na linux prave preto, ze vedia, ze to nie je "Windows zadarmo".
Keby to tak bolo tak ho skusa ovela viac ludi.

existpierre

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #21 kdy: 24 Dubna 2008, 15:54:40 »
Napriklad pre baby by bol linux ako stvoreny, brat/otec ho zalohuju tak sa neboja, ze im  ho znici, baby len kukaju videa, pozeraju obrazky a su na pokec a inych takych zoznamovacich serveroch, obcas daco writnu. Proste pre ne idealne ;D

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #22 kdy: 24 Dubna 2008, 16:02:47 »
Já osobně jsem "přeběhl" letos v lednu. A musím uznat, že opravdu z malicherných důvodů. Nyní, po určité době, s větším rozhledem (Copyleft, Richard Stallman, svobodný software obecně) bych už neměnil a jsem skutečně rád, že jsem se rozhoupal ke změně.

A jak postupně čím dál víc zjišťuji o světě okolo sebe, docházím k názoru, že každý důvod proč opustit MS je dobrý - tedy abych tu jen neplkal, tak k věci:
  • Na samotném začátku mi úplně nejvíc pomohlo toto: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18192.0 , díky čemuž jsem se vyhnul většině opravdu zbytečných dotazů
  • další pomoc byla rámečku "Hledat"
  • a úplně nejvíc mě motivoval samotný zájem o něco nové, pěkné a "morálně na úrovni" (i to byl velice důležitý faktor, proč se nenechat odradit prvními několika problémky)

Tedy "přeběhlíci" by sami měli chtít něco lepšího sami pro sebe a své okolí. Pokud u nich nebude opravdový zájem, vy kdož radíte se dočkáte akorát "mně to nefunguje, co "tam" přesně a "kam" mám napsat, je to složité a k ničemu, raději se vrátím k W."
Takže jediné co zbývá je chovat se ke všem stále stejně otevřeně a mile jako doposud - tím se pro dobrou věc získají skutečně upřímní lidé se zájmem.

A true pubertální uživatelé mohou přejít třeba na své Ego s pocitem že přece jen žijí v úžasném ekosystému plném života a Linux byl jen evoluční omyl...
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

ubuntu luky

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #23 kdy: 24 Dubna 2008, 16:09:13 »
eugenio nic proti ale kdyby si misto zakladani takovejhle vlaken se radsi venoval vlaknum kde skutecne o neco  jde napriklad nekomu poradit tak udelas vic uzitku nez skody.. placat umi kazdej a hadam ze ty si byl linux profesional hned od narozeni

Pavlinaxx

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #24 kdy: 24 Dubna 2008, 16:21:49 »
Jántaky přeběhla začátkem roku z Woken.... a díky vstřícnosti lidiček tady jsem překonala první těžkosti a neznalosti a nyní už jsem dokonce ukecala a přeinstalovala na Ubuntu zhruba 10 počítačů.

Je to vše jen o tom zda se ten dotyčný chce či nechce učit něco nového.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.