Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co s "přeběhlíky" od MS?  (Přečteno 32770 krát)

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #100 kdy: 30 Dubna 2008, 18:10:01 »
ale vzdyt o tom to je, ne? co to je za OS, ktery dovoli nejakemu ovladaci pristupovat k zarizeni takovym zpusobem, ze ohrozi cely chod systemu? pokud je spatne napsany ovladac, a to je drtiva vetsina ovladacu, tak proste zpusobi pad systemu. no a co. pokud by MS pracoval s ovladaci a potazmo s periferiemi na jine "vrstve", bude to o necem uplne jinem. v tom pripade chyba ovladace zpusobi nefunkcnost konkretniho HW, ale NIKDY neohrozi chod celeho systemu jako celku... nicmene pokud si vzpominam, tak Vista uz aspon zcasti zacala s podobnym konceptem pracovat...
Hmm, když je něco špatně s ovladačem na Windows, může za to Windows, ale když je špatný/nefunkční ovladač na Linuxu, může za to výrobce, který linux dostatečně nepodporuje.

Nyní asi budeme muset poslat stížnost výrobcům tlačítek reset a power, protože s příchodem 8.04 si mnoho uživatelů začalo stěžovat, že se jim místo vypnutí/restartu sekne systém a jediná pomoc je tvrdý reset ;D
ale ja nic takovyho netvrdim ;D
jen jsem konstatoval pravdu... ovladace na HW jsou stejne nekvalitni ve Windows i v Linuxu, rekl bych... no... vite sami jak to je :)
ale Win proste s ovladaci pracuji na "sebedestruktivni" urovni, misto aby si je "drzely od tela"...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #101 kdy: 30 Dubna 2008, 21:44:43 »
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
Zlinšujem je! A hodíme neska na hranici místo čarodějnic! :D
To ne.. na ty musime bejt hodny.. ale ty co zustanou..  ;)

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #102 kdy: 30 Dubna 2008, 23:12:47 »
Kdyz uz si tady tak procitam nektere temata tak hned k prvnimu prizpevku tar.gz bz atd. proc neexistuje v linuxu neco jako automaticky kompilator pro 64bit a treba 32 bit a kdyz uz by se zavedli nejake standardy tak by se to v uvozovkach mohlo jako ve win pouzivat jako setup popripade by kompilator precetl a rozpoznal co ma s rozbalenym tarem udelat aby z nej vytvoril ten spravny deb balicek uz jsem nejaky cas v ubuntu a nejak jsem jeste nepochopil jak se tar ma instalovat protoze mi prijde ze pokazde je to tak trochu jinak podaril se mi zatim jeden nainstalovat a to uz ted nevim jak se mi to podarilo. v navodu je obecny popis a konci to slovy pokracujte dle instrukci v readme nebo neco podobneho. prijde mi to stupidni ze jde instalovat DEB a tar se musi rozbalit vytvorit balicek a pak nainstalovat. ti co budou prechazet na linux se nebudou smatrat v nejakem souboru ktery je navic v AJ aby zjsitili co maji dal delat to je odradi je pravda ze je hodne v repozitarich ale taky ne vsechno.
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #103 kdy: 01 Května 2008, 10:10:05 »
Znám lidi, který jedou na WIN XP 4-5 let bez reinstalace a jsou v pohodě.

tak to gratuluju :) me vydrzi widle dlouho, jen kdyz si tam chodim vecer zahrat (teda krome vist.. ty sly do kytek i pri tom vecernim hrani :)) s XP takovy problem nemam ale pokud by me meli vydrzet 5 let tak bych tam mohl mit jen par programu, nic neinstalovat a na web chodit snad jen na email. :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

qUAKER

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #104 kdy: 01 Května 2008, 10:21:16 »
mě windowsy vydrží vždycky tak 3 roky a pak reinstal
minule se mi zhroutily když jsem připojil nový HDD :D hehe BSOD
na Ubuntu se v Xfce automaticky připojil při každém startu na plochu :) ani není třeba fstab upravovat

honorguard

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #105 kdy: 02 Května 2008, 09:03:40 »
Hele, tak jak jsem říkal že přítelkyně má XP 3 roky a má strašně moc nástrojů kterejma se o to strará... včera jsem se u ní potřeboval kouknout na net a tak jsem si zapnul pc...
než se mi podařilo zapnout Firefox mi od stisku tlačítka na zapnutí pc travlo skoro 9 minut... takže i když se o to staráte tak to jde do hajzlu :D.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #106 kdy: 02 Května 2008, 09:10:53 »
No je to doba nez sa ten Firefox zapne, to je pravda. Je to vsetko sposobene automatickym spustanim aplikacii. Ked mate este antivir, skype, msn...tak to fakt trva. Ja som si to pri winXP radsej vsetko spustal sam (okrem antiviru) a automaticke starty programov som vyrusil: start - spustit - napisat MSconfig - a tam zastavit vsetko, co sa nema spustat automaticky. Ono totiz u Win vacsinou vsetky programy idu do startUpu, takze kazda tlaciaren, fotoaparat atd sa pri starte spusta - SYSTEM NA H:O:V:N:O 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #107 kdy: 02 Května 2008, 09:20:38 »
No to je pravda. 2 Antiviry, spybot, 2x email (seznam a centrum)... prostě šílený, ale já jí do toho radši kecat nebudu.... Každopádně na KUbuntu KDE4 mám taky všechno uložený v sessions, ale ač toho tady taky nemám málo tak mi to nabíhá podle mě rychle....

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #108 kdy: 02 Května 2008, 09:28:10 »
Uz len tie 2 antiviry su pekna volovina, pretoze pokial maju rezidentnu ochranu, tak sa medzi sebou mlatia a nielenze spomaluju pocitac, ale i oslabuju ochranu. Je treba 1 antivir, 1 cistic (AdAware, CCleaner, TuneUp...) a vsetko ostatne spustat rucne podla potreby. No vsak jej to urob podla mojho navodu - bude len rada. Funkciu MSconfig ma viac programov obsahujucich Startup Manager - napr. uz zmienovany CCleaner a TuneUp...Uz skoncim, aby ma niekto nezdrbal, ze tu robim poradnu pre widle.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #109 kdy: 02 Května 2008, 09:31:19 »
Uz len tie 2 antiviry su pekna volovina, pretoze pokial maju rezidentnu ochranu, tak sa medzi sebou mlatia a nielenze spomaluju pocitac, ale i oslabuju ochranu...

Plus ještě vyřazujou funkci virovýho trezoru. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #110 kdy: 02 Května 2008, 09:32:21 »
aaaa prasatko sa zapojilo :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #111 kdy: 02 Května 2008, 09:34:51 »
Prasátko vstalo... :D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #112 kdy: 02 Května 2008, 09:36:41 »
a bylo vcera v ulcich bojovat za prava delnicke tridy? :D :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #113 kdy: 02 Května 2008, 09:38:18 »
Nn... včera si na fotbale uřízlo parádní vostudu! Tak se muselo uklidnit koukáním na golf do dvou ráno! :D

honorguard

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #114 kdy: 02 Května 2008, 09:54:22 »
Já se jí v tom hrabat nechci... radši počkám až se jí to rozsype. Ona pořád na MS bleje, ale pořád říká že Na Linuxu jí vadí že neni kompatibilní s winem a že když si najde nějakej program a hru tak že je na win. O tom že na Linuxu bude mít jiné programy a jiné hry a že je to vlastně lepší alternativa než windows, což je vlastně "inkarnace" operačního systému tak to nechce slyšet...

Jinak s těm a antivirama to má tak že Avast má rezidenci a trezor apod. a občas to projede NODem... mě je to jedno. Radši bych to neproblíral :-)

Smix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #115 kdy: 08 Května 2008, 21:12:38 »
Něco pro přeběhlíky ... ( vytisknout a nalepit )
Main (NB1) : Fujitsu-Siemens 1536 NB Intel CoreDuo 2x1.6 Ghz, ATI Mobility Radeon x1400 256 MB, 1024 MB RAM, 120 GB S-ATA (8.04)
Desktop : Intel Celeron 2,6GHz, ATI Radeon 9600 Sapphire Special FireBlade Edition, 512 MB RAM, 200 GB S-ATA (8:04)
NB2 : Fujitsu-Siemens 2040 NB Intel Pentium M 1.6 GHz, Intel integrated GC, 512 MB RAM, 60 GB (7.10)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.