Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co s "přeběhlíky" od MS?  (Přečteno 32750 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #25 kdy: 24 Dubna 2008, 16:39:36 »
eugenio nic proti ale kdyby si misto zakladani takovejhle vlaken se radsi venoval vlaknum kde skutecne o neco  jde napriklad nekomu poradit tak udelas vic uzitku nez skody.. placat umi kazdej a hadam ze ty si byl linux profesional hned od narozeni
Nemám nic proti hloupým dotazům, ale všechno má svou mez - když narazím na nově založené vlákno a vidím tam, jak nějaký BFU má s Ubuntu 20 problémů typu nejde tohle a nejde tamto, a současně vím, že těchto 20 problémů je podrobně řešeno v HOWTO - Po instalaci ... (asi jsem byl nějaký divný, ale tohle byl de facto první thread, do kterého jsem na fóru zabrousil). A nemám na mylsi dotazy týkající se 3D, compizu či nějakých "advanced" věcí.

Jen tak naokraj - zase tolik vláken nezakládám. Toto je, myslím, desáté vlákno, které jsem za rok a půl s linuxem založil. Nejsem žádný linux guru, ale při práci s Ubuntu jsem narazil na desítky (možná stovky) problémů, problémků a nejasností, které se mi podařilo překonat pomocí fóra, wiki nebo googlu vyřešit. A kdybys měl pocit, že jenom plácám, tak projdi svoje vlákna, myslím, že jsem i tobě minimálně jednou zkoušel poradit.

Na jednu stranu, každý uživatel Ubuntu/Linuxu dobrý, ale všeho s mírou. Lepší jeden, co má zájem, než 50 takových, co přišli na Ubuntu, protože jim prestaly chodit XP/Visty a budou akorát říkat "Ubuntu toho neumí ani 1/10 toho, co Windows" jenom proto, že nejsou schopni používat google.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #26 kdy: 24 Dubna 2008, 17:20:15 »
Ja jsem jeden z tech BFU - prebehlik od brezna. Nebo spis se snazim prebehnout, ale nejak to nejde :( Jsem taky jeden z tech, co se tady pta hodne. Ale co chci rict k tehle diskusi je nasledujici: od Win chci pryc uz delsi dobu, ale na kazdy dotaz na ruznych forech jsem narazel na neochotu zkusenych uzivatelu odpovidat. Tady na foru o Ubuntu je to o dost jine, poprve jsem se setkal opravdu s komunitou ochotnou pomoct zacatecnikum (pokud je to i jinde, tak se omlouvam dotcenym). Myslim/doufam, ze takovych BFU, jako mel na mysli Eugenio zase tolik neni. Takze si myslim, ze by byla skoda opustit tu filosofii, kterou tohle forum ma, protoze si myslim, ze to je prave jeden z duvodu, ktery lidi k Ubuntu pritahne. Chapu, ze Vas nebavi resit porad stejne dotazy a mate "nas" obcas plne zuby, ale obcas bohuzel ani Wiki a Google nepomuzou :( a taky si myslim, ze docela hodne novacku je Vam docela vdecnych za pomoc. Me osobne by system bez Luisiaha, Rincewinda a spousty dalsich proste nejel aspon tak, jak jede ted,  nedokonale, ale jede :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #27 kdy: 24 Dubna 2008, 18:27:08 »
Tak už jsem vychladl, naistaloval jsem si 8.04 a jsem konečně spokojen. I s výsledkem jednoho nejmenovaného fora (odkaz od EuGenia :) ) Ne nemyslím, že by zde lidé nechtěli odpovídat, že by to někomu vadilo i když ty dotazy se točí stále dokola, alespoň můj případ - mě to víceméně baví pokud od tazatele vidím chuť se něco novému naučit, ať již nakonec se mu bude zdát win lepší a vrátí se zpět - to je jen o volbě. Z mého hlediska, za dobu co jsem zde na foru jsem narazil jen na dva přispěvatele, kteří mě hnuli žlučí. U ostatních se stačilo zmínit, že existuje wiki, hledání na foru, aniž by je člověk nutil k hledání a častokrát sami si něco našli a nejenom čekali až jim to člověk vysvětlí bod po bodě. To pak i člověk rád poradí a vysvětli detailně co a jak. Řekl bych za poslední dva dny bych podobného přispěvatele označil ubuntu lukyho - dostalo se mu pár odpovědí a sám napsal, že si dál bude hledat, ať furt neotravuje (nebo tak nějak) a snad druhý den již sám pomohl v nějakém theardu s programování. To je něco úplně jiného. :)

Pavlinaxx

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #28 kdy: 24 Dubna 2008, 18:36:08 »
Luisah: Začínám přemýšlet, jak ti dát pořádnou adrenalinovou bombu :-) "Asi se vrátím k milovaným Windows, jsou skvělé, jedinečné a mohu za ně platit. Za to dostávám neutuchající dobrý pocit jak jsem přispěla rozvoji bohatsví jedné firmy a hlavně jak jsem podpořila i spoustu dalších firem dodávajících mi skvělý software zdokonalující nějaké občasné chybičky OS (viry, trojany apod.) To ten LINUX je úplně na ho..o - nemám možnost ho spoustavně odvirovávat, nemohu pořádně defragmentovat a to už ani nemluvím o tom, že to hnusné Ubuntu mě nutí přemýšlet. Ti divní lidé tady jsou ochotni poradit a zadarmo..... No fuj!!! Kam by to takhle došlo!!!!  ;D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #29 kdy: 24 Dubna 2008, 18:44:22 »
Luisah: Začínám přemýšlet, jak ti dát pořádnou adrenalinovou bombu :-) "Asi se vrátím k milovaným Windows, jsou skvělé, jedinečné a mohu za ně platit. Za to dostávám neutuchající dobrý pocit jak jsem přispěla rozvoji bohatsví jedné firmy a hlavně jak jsem podpořila i spoustu dalších firem dodávajících mi skvělý software zdokonalující nějaké občasné chybičky OS (viry, trojany apod.) To ten LINUX je úplně na ho..o - nemám možnost ho spoustavně odvirovávat, nemohu pořádně defragmentovat a to už ani nemluvím o tom, že to hnusné Ubuntu mě nutí přemýšlet. Ti divní lidé tady jsou ochotni poradit a zadarmo..... No fuj!!! Kam by to takhle došlo!!!!  ;D

No a ten virus a antivir by nesli spustit cez wine? Nech aj linuxaci z toho nieco maju. :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

kukide

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 178
    • Cafescope
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #30 kdy: 24 Dubna 2008, 18:45:24 »
Podle mě tady se trochu zapomíná na to se dívat jaký mají nováčci vztah a znalosti okolo PC. Spousta těch uživatelů, kdysi dostali nainstalovanej komp a občas když něco nešlo tak se to pokusily opravit a jak je známo v XP klikáním. A co si budem říkat tak ktomu moc velké znalosti nepotřebujete.
Když si vemu sebe tak jsem před nějakým časem přešel na Ubuntu z XP a musím Vám říc že třeba Grub pro mě byl něco úplně nového. Pár dní, pár článků a pár problému s Grubem mi teprve dali pochopit co to vlastně je a co to dělá. Dost ale pochybuji že běžný uživatel XP, který přejde na linux pod hrozbou zčernání obrazovky bude chtít číst to co jsem si přečetl já a hlavně bude tomu rozumět? Přečte si akorát jak je to jednoduché nainstalovat(a upozornění o zálohách dat neveme vpotaz) a pak jako můj jeden francouzký kamarád, který u mě viděl Ubuntu a moc se mu líbila kostka to nainstaluje (dokonce správně) a protože je hrrr tak už netuší jak zpět do původních windows ahned si myslí, že je něco špatně a pustí se hned do všemožných reistalací a pokusů. Nakonec to vzdal, a přeinstaloval celej komp zpět na XP... :-\
Myslím že kdyby tušil co je Grub tak by se nic nestalo. Copak uživatel XP ví co je MBR?

Možná by jste se vyvarovaly takovýchto dotazů kdyby na wiky existoval něco co nebude jen o linuxe ale hlavně o počítačích obecně.

Pavlinaxx

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #31 kdy: 24 Dubna 2008, 18:49:50 »

Copak uživatel XP ví co je MBR?


Já jsem lama a poslušně hlásím, že to nevím také  ;D

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #32 kdy: 24 Dubna 2008, 19:00:38 »
Zdá sa mi dosť nevhodné zovšeobecnovať pojem: Uživatel Windowsu.  Veď každý je iný: programátori , hráči, sekretárky, uživatelia ktorý ani nevedia čo používajú , atď. Takže je ťažké nájsť nejakú konkrétnu stratégiu pre prechod na Linux, niekto potrebuje len jednoduchý prehliadač internetu iný zas vývojové nástroje. Nazývať niekoho kto používa Windows klikačom ktorý hľadá: Next - Next - Next je dosť neobjektívne pretože je hromada ľudí ktorý idú na veci logicky ale majú strach že pri prechode na Linux nebudú mať k dispozícií to na čo sú zvyknutý.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #33 kdy: 24 Dubna 2008, 19:09:11 »
Luisah: Začínám přemýšlet, jak ti dát pořádnou adrenalinovou bombu :-) "Asi se vrátím k milovaným Windows, jsou skvělé, jedinečné a mohu za ně platit. Za to dostávám neutuchající dobrý pocit jak jsem přispěla rozvoji bohatsví jedné firmy a hlavně jak jsem podpořila i spoustu dalších firem dodávajících mi skvělý software zdokonalující nějaké občasné chybičky OS (viry, trojany apod.) To ten LINUX je úplně na ho..o - nemám možnost ho spoustavně odvirovávat, nemohu pořádně defragmentovat a to už ani nemluvím o tom, že to hnusné Ubuntu mě nutí přemýšlet. Ti divní lidé tady jsou ochotni poradit a zadarmo..... No fuj!!! Kam by to takhle došlo!!!!  ;D
Pavlinaxx: Nedráždi hada bosou nohou :D

honorguard

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #34 kdy: 24 Dubna 2008, 20:34:20 »
Neviděl bych to tak že najednou přejde 1 000 000 milion uživatelů a už vůbec ne že všichni budou mít blbé otázky...
Určitě bych nepočítal s tím že přejdou hráči počítačových her.
Lidé co dělají s pc jen jednoduché věci přejdou za podmínek že se u nich někdo doma staví, nainstaluje jim systém i s alternativními aplikacemi, vysvětlí co a jak a dál to nebudou řešit. Rozhodně bych nečekal že takoví lidé budou něco hledat na wiki.

Když jsem konvertoval já vůbec jsem netušil co na wiki je... Vídal jsem ten nápis wiki nahoře na tlačítku... Jednou jsem byl u otce a strašně jsem se nudil a wiki otevřel... hned jak jsem přijel domů tak přišli úpravy systému, instalace programů a zejména her. Nemůžete hned po windowsácích chtít aby všechno znali. Nevím jak ostatní ale mých prvních pár dotazů bylo stupidních. I jeden z mých posledních dotazů (ke zvukovce v HH) byl strašně stupidní protože stačilo 25 vteřin zkoumat co dělají klávesové zkratky v kmixu.

Takže já to vidím prostě tak že někteří se párkrát hloupě zeptají, než se otlučou a potom už budou hledat a podle mě někteří i radit....
Ohledně lidí kteří by říkaly že windows to uměl bych jim akorát pořád odepisoval "Tak si nainstaluj windows" protože to je vážně o nervy a myslím že takoví lidé můžou jen uškodit...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #35 kdy: 24 Dubna 2008, 20:57:12 »
Nevim uz ve ktere debate se resila ta kontrola legalnich win. ze strany MS - ale to je v podstate fuk. Me spis napadla jeste jina a hrozivejsi varianta te kontroly. A de o ty nove prebehliky. Kazdemu totiz musi byt jasne, ze najednou (pokud ta kontrola skutecne odhali co ma) bude spousta lidi hledat zachranu v linuxu. Vcera jsem se na to dival na TV Markiza.... No a to "presedlani" musi byt prece jasne i MS. Nechce se mi teda verit, ze by se jen tak smirili s tim, ze jim najednou k linuxu prebehne statisice uzivatelu - mozna melony???
Nevim jestli nekoho uz napadla takova varianta, ze ta pripravovana akce muze mit 2 stranky...Co kdyz budou nejenom odhaleni nelegalni uzivatele, ale taky linux pozna svuj prvni vazny virus, rozeslany MS ve stejne dobe, ktery odradi odhalence presedlat na GNU a radsi svoli zakoupeni leg. SW ??? Proste me nejde do hlavy, ze by se s tim odlivem MS jen tak smiril...Jako muzete se chechtat, ja si treba pustil fantazii na spacir, ale...   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #36 kdy: 24 Dubna 2008, 21:02:21 »
Ohledně lidí kteří by říkaly že windows to uměl bych jim akorát pořád odepisoval "Tak si nainstaluj windows"

no na windowse ide nieco ine a na linuxe zase nieco ine..
az teraz vidim ako je to na windowse s niektorymi vecami biedne. Minule som v robote skoro rozkopal PC ked pri cerstvo nainstalovanom OS mrzol potentovany outlook pritom nic zlozite som mu nedal urobit, akurat stiahnut postu z exchange.
Potom kolega robil kopiu VMWare a ten sprosty windows obom priradil rovnaku IP a ani na to neupozornil. Potom sme sa cudovali, ze sa nam po uprave servisov na jednom systeme kazia tie na druhom. Samozrejme musel nasledovat obnova zo zalohy a cely proces nanovo. A podobnych hluposti je ovela viac.
Co sa tyka aplikacii, tak na linuxe je plno skvelych aplikacii, ktore pouzivam a na windowse som ich chcel no nemohol som ich zohnat lebo bolo za ne potrebne platit. Z tych mnoha spomeniem hlavne Visio. Potom MySQL, ktore na Windowse z mne neznamych pricin neslo rozchodit. Tu som zasiel do synapticu a za par sekund to bolo.
Vzdal som sa hrania hier a to je asi tak vsetko.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #37 kdy: 24 Dubna 2008, 21:10:29 »
Nevim jestli nekoho uz napadla takova varianta, ze ta pripravovana akce muze mit 2 stranky...Co kdyz budou nejenom odhaleni nelegalni uzivatele, ale taky linux pozna svuj prvni vazny virus, rozeslany MS ve stejne dobe, ktery odradi odhalence presedlat na GNU a radsi svoli zakoupeni leg. SW ???

nevim nevim jestli by v MS vubec umeli neco tak slozityho jako je virus naprogramovat... ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #38 kdy: 24 Dubna 2008, 21:17:44 »
Nevim jestli nekoho uz napadla takova varianta, ze ta pripravovana akce muze mit 2 stranky...Co kdyz budou nejenom odhaleni nelegalni uzivatele, ale taky linux pozna svuj prvni vazny virus, rozeslany MS ve stejne dobe, ktery odradi odhalence presedlat na GNU a radsi svoli zakoupeni leg. SW ???

nevim nevim jestli by v MS vubec umeli neco tak slozityho jako je virus naprogramovat... ;D
Vyznívá se to sice dost paranoidně, ale když se nad tím zamyslím, něco to do sebe má. Koneckonců MS nemusí umět lautr nic, což více než často dokazuje, ale může si dovolit koupit prakticky cokoli.
Ale to už příliš vyznívá jak filmový scénář, i když...
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #39 kdy: 24 Dubna 2008, 21:19:03 »
Určitě bych nepočítal s tím že přejdou hráči počítačových her.

Ani já :)

Ti (bavíme se o těch, kterým windows zhasnou) budou mít tři možnosti:

a) přejít na linux a hrát na konzoli - to pro ně znamená pořízení konzole a v případě neúspěšného "očipování" i her - to je asi nenadchne, zvlášť když obvykle mají dosti peněz ve stávajícm hardwaru

b) přejít na linux a hrát si s linuxem - asi se takoví najdou, ale nebude jich moc...

c) ty dva nebo tři tisíce microsoftu zaplatit a pokračovat ve stávající praxi - vzhledem k tomu, že je to cena herní myši je to asi až tak trápit nebude :)

Hase: až tak fantaskně bych to neviděl :) MS prostě utahuje šrouby, protože ví, že mu na to většina lidí přistoupí...  

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #40 kdy: 24 Dubna 2008, 21:33:45 »
Jeste pred rokem byl Linux v ocich MS "nezajimava" varianta, spis k smichu...za rok se povedomi a dobra reklama urcitych linuxovych dister tak rozsirila, ze uz to musi MS zakonite vadit. Nejen ze se rozsirila reklama, ale zvysuje se clenska zakladna - a to uz je konkurence. " Vcera mi volal kamos z jedne Alpske vesnice u Grenoble, ze k nim do kulturaku prisla nejaka parta kluku a zacala predvadet Ubuntu. Na miste nabizeli taky zdarma instalaci dualbootu na vyskouseni GG. No a pry asi 15 lidi s te vesnice si doneslo notbuky a nechali si to nainstalovat (ta vesnicka je malinka - kdo chce at se podiva do Google - jmenuje se Vasieux en Vercors)
Takove a podobne akce se deji, popularita linuxu rapidne vzrusta, tak je zakonite, ze to uz musi MS cim dal tim vic vadit. Jako su presvedcenej o tom, ze MS je sam vyrobcem ci objednavatelem vsech virusu a svinstev, tak su presvedcenej taky o tom, ze se u nich urcite uz nejakou dobu nejaky team zabiva tim, jak tomu linuxu uskodit a zprovodit ze sveta tu nepohodlnou variantu svobodneho SW. No a mnou vyse uvedene dohady proste plynou z toho.   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #41 kdy: 24 Dubna 2008, 21:37:09 »
Děláte si moc naděje prostě někdo udělá další crack a vše bude pokračovat.

mikes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #42 kdy: 24 Dubna 2008, 22:13:57 »
Jsem přeběhlík asi dva měsíce a přebíhal jsem z legálních windows. Myslím si, že lidi nepřesedlávají z aut na kolo když se zdraží benzín, zavede mýtné nebo parkovací zóny ale když je už nebaví jezdit autem a chtějí zkusit něco novýho. Kuřáci nepřestávají kouřit když se zvýší spotřební daň, ale když jim dojde, že jim smrdí z huby a sípají když jdou do schodů. Na ubuntu - podle mě - lidi přechází kvůli atmosféře kterou to s sebou přináší, kvůli tomu pocitu "Oh my god, we're doing it!", kvůli hrdosti na sebe že se s tím poprali, kvůli pocitu sounáležitosti s komunitou. Aspoň u mě to tak bylo. Díky za tohle fórum i vám všem co mi se vstupem do světa ubuntu pomohli aniž by o tom věděli.

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #43 kdy: 25 Dubna 2008, 14:52:38 »
No.. Nemyslím si, že Microsoftu bude vadit, když jejich OS piráti přestanou používat. Když si to tak vezmeme, co má Microsoft z těch kdo jim krade Office + Windows a další jejich produkty? Myslím že z nich NIC nemá.

Tahle "černá smrt" sice zastraší uživatele, ale běžného frantu nenapadne, že existují jiné OS (ani neví co to OS znamená). A proto to většinu lidí donutí si Microsoftí systém koupit, a ne hledat jinou alternativu když si myslí, že Windows je "součást počítače". Většina tedy Windows koupí a z toho už nějaké $ Microsoft mít BUDE. A co ti co přejdou na Linux? Myslím, že Microsoftu to až tak vadit nebude... Stejně z nich nemají ani korunu! Tímto krokem alespoň "velkou" část ovcí donutí si systém za 4000 Kč koupit! Většina se nechá zastrašit navíc pouhopouhou zprávou co vysílala Nova (zase jejich IT "odborníci" prokázali svoji vědomosti....)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

existpierre

  • Host
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #44 kdy: 25 Dubna 2008, 14:57:03 »
Kde sa da ta reklama pozriet online? ja TV velmi nepozeravam.

dakujem

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #45 kdy: 25 Dubna 2008, 15:05:14 »
Kde sa da ta reklama pozriet online? ja TV velmi nepozeravam.

dakujem
otvor www.markiza.sk klukni na archiv a su to spravy z utorka myslim
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #46 kdy: 25 Dubna 2008, 15:14:00 »
No.. Nemyslím si, že Microsoftu bude vadit, když jejich OS piráti přestanou používat. Když si to tak vezmeme, co má Microsoft z těch kdo jim krade Office + Windows a další jejich produkty? Myslím že z nich NIC nemá.

Tahle "černá smrt" sice zastraší uživatele, ale běžného frantu nenapadne, že existují jiné OS (ani neví co to OS znamená). A proto to většinu lidí donutí si Microsoftí systém koupit, a ne hledat jinou alternativu když si myslí, že Windows je "součást počítače". Většina tedy Windows koupí a z toho už nějaké $ Microsoft mít BUDE. A co ti co přejdou na Linux? Myslím, že Microsoftu to až tak vadit nebude... Stejně z nich nemají ani korunu! Tímto krokem alespoň "velkou" část ovcí donutí si systém za 4000 Kč koupit! Většina se nechá zastrašit navíc pouhopouhou zprávou co vysílala Nova (zase jejich IT "odborníci" prokázali svoji vědomosti....)
Ja si vobec nemyslim, ze MS by bolo jedno, keby milony ludi presli na linux - aj ked to boli doteraz len "cierny uzivatelia". Ide tu totiz aj o obecne povedomie o linuxe ako takom a to by sa pri tom prilive rapidne zvysilo. Takto by bola informovana naozaj uplne cela populacia o kladoch a zaporoch linuxu - a to uz by pre MS nebola taka sranda...Takze zastavam nazor, ze pre MS su prijatelnejsi pirati ich systemu, ako uzivatelia ineho, konkurencneho systemu.
Samozrejme si aj ja myslim, ze to co vbezi v telke atd je len BUBUBU a ze to vacsinu ludi zastrasi...ale co ked nie? Niesom vobec odbornik na internet a jeho moznosti, tak to neviem fundovane posudit - co vsetko je cez ten net mozne urobit.   
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #47 kdy: 25 Dubna 2008, 15:16:51 »
ono jde taky o to, ze lidi, kteri si zvyknou na pouzivani WIN, pak tezce prechazi jinam...
napr. proc se studentum toleruje masivni pouzivani kradenych CAD programu? protoze az skonci skolu, tak je proste budou pouzivat dal - ale vetsinou uz legalni...

nicmene pokud zacnou byt windows "nedobytne" pro piraty, tak spousta lidi si s windows proste ani nezacne, rovnou pujdou po nejake alternative... samozrejme to nebudou vsichni... nebude to ani pulka... ale kdyz prejde jeden, ten nekdy ukaze ubuntu peti kamaradum, a dva si je nainstaluji... kazdy z nich potom ukaze ubuntu dalsim peti kamaradum...

no jo... kdyby to bylo tak jednoduchy...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #48 kdy: 25 Dubna 2008, 15:19:51 »
tak me napadlo... win XP uz stejne nestahuji prakticky zadnou aktualizaci... nestaci proste zakazat aktualizace? :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co s "přeběhlíky" od MS?
« Odpověď #49 kdy: 25 Dubna 2008, 15:25:23 »
tak me napadlo... win XP uz stejne nestahuji prakticky zadnou aktualizaci... nestaci proste zakazat aktualizace? :)
no a hned budu mat  vsetkych piratov :D Povedz mi, preco by niekto s ofic. widlami vypinal aktualizacie ???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.