Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi  (Přečteno 3480 krát)

escaper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« kdy: 09 Července 2008, 22:10:42 »
Potřebuju se rychle přepínat mezi jedntlivými wifi sítěmi. Zatím se mi to nedaří. Naíše mi že je připojený ale nedostanu přidělenou IP adresu z DHCP serveru i když je na používanou wifi karu vytvořen statický záznam na vysílači. Tento záznam je vytvořený když byl NB provozován na WinXP ale to by nemělo vadit protože záznam je fixovaní na MAC adresu. Neexistuje nějaká jednoduchý prográmek?

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #1 kdy: 10 Července 2008, 08:48:48 »
skus wicd
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

usobak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2008, 09:23:14 »
nemáte někdo návod na instalaci wicd? našel jsem jeden na internetu ale moc mi to nepomohlo, k wifi se nemůžu připojit.
FSC V5505, C2D T8100 (2x 2.1GHz, 800MHz, 45nm), 2x 2GB DDR II, 320 GB HDD, Windows 7 64b

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2008, 10:18:13 »
NM- neboli network manager zvládá bez problémů přecházet mezi sítěmi.... a pokud mají sítě DHCP, neměl by s ním být žádný problém, stačí mít wifi nastavenou v cestovním módu.

usobak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #4 kdy: 10 Července 2008, 11:41:39 »
mám FSC V5505 a problém je v tom že NM mi blbne s klíčema k síti. připojím se s ním asi tak jednou ze třiceti pokusů. Uložím v něm klíč k wifi a následne dám zobrazit a zobrazí se mi jinej tak z tohoto důvodu mě zajíma wicd.
FSC V5505, C2D T8100 (2x 2.1GHz, 800MHz, 45nm), 2x 2GB DDR II, 320 GB HDD, Windows 7 64b

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2008, 14:11:02 »
mám FSC V5505 a problém je v tom že NM mi blbne s klíčema k síti. připojím se s ním asi tak jednou ze třiceti pokusů. Uložím v něm klíč k wifi a následne dám zobrazit a zobrazí se mi jinej tak z tohoto důvodu mě zajíma wicd.
Dej si tuhle lajnu do zdroju..
deb http://apt.wicd.net gutsy extras
Tim gutsy si nelam hlavu, nevim proc, ale kdyz ho prepisu na hardy, tak se zase zmeni na gutsy. Pak ho normalne nainstalujes pres Synaptic..

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2008, 14:23:49 »
mám FSC V5505 a problém je v tom že NM mi blbne s klíčema k síti. připojím se s ním asi tak jednou ze třiceti pokusů. Uložím v něm klíč k wifi a následne dám zobrazit a zobrazí se mi jinej tak z tohoto důvodu mě zajíma wicd.

jaké máte problémy s klíčema v NM? používám WPA2 -Enterprise, WEP i WPA heslo a zatím jsem s NM na 8.04 neměl problém. Do klíčenky se klíče bez problémů uloží, log NM je perfektní, dá se v něm dost věcí vyčíst, myslím, že by jste nm neměl zavrhovat.... jinak přes nm-editor lze sítě prohlédnout, takže spíše bych se juknul tam...

escaper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #7 kdy: 10 Července 2008, 19:14:11 »
nainstaloval jsem wicd a krom toho zue mi to odinstalovalo vse od ovladani site se mi nepodarilo nastavit jakoukoli bezdratovou sit. Je moznost jak to vratit do puvodniho stavu?

escaper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #8 kdy: 10 Července 2008, 20:00:31 »
tak uz jsem problem opravil takze dal pokracuje problem s rychlym prepinanim mezi sitemi

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Rychlé přepínání mezi WIFI sítěmi
« Odpověď #9 kdy: 11 Července 2008, 02:05:48 »
nainstaloval jsem wicd a krom toho zue mi to odinstalovalo vse od ovladani site se mi nepodarilo nastavit jakoukoli bezdratovou sit. Je moznost jak to vratit do puvodniho stavu?
Co to znamena nepodarilo nastavit?? Kdyz to nainstalujes, tak si jeste musis pridat do sezeni wicd(je to na te home strance programu), aby se ti spoustela ikona wicd s system tray. V aplikacich/internet je pak moznost spustit wicd klasicky a tam si nastavit co je potreba....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.