Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu HH - KDM VS ATI ovladače  (Přečteno 1535 krát)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Kubuntu HH - KDM VS ATI ovladače
« kdy: 24 Dubna 2008, 19:29:58 »
Ahoj. Už jsem to tu psal, ale čakal jsem na finální vydání jestli se to nespraví. Mám Kubuntu 8.04 s KDE3.5.9, istalovaný ATI ovladače (z repizitářů, pak i envy). Když chci laptop vypnout či restartoval xka nebo se jen odhlásit, laptop zamrzne. Bez použití akcelerace je to OK. Nastavil jsem si teď jako výchozí GDM místo KDM a problém zmizel. Bude to nejspíš kombinací ovladačů a KDM či co, stejný problém jsem měl u GG, když jsem instaloval novější ovladače, než verze 7.11. Hleda jsem na netu,ale nic moc jsem nevykoumal, zatím budu používat tedy GDM :-/ Napadá někoho něco co s tím?
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Kubuntu HH - KDM VS ATI ovladače
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2008, 22:27:58 »
Problém potvrzuji z testování na bratrově počítači (WoW jsem mu zprovoznil a Visty mu nejdou díky Legalizaci :)) , pomůže GDM, tak alespoň tak ...
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Kubuntu HH - KDM VS ATI ovladače
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 22:53:57 »
ono nakonec to s GDM není takový problém. Jen start KDE trvá krapet dýl,ale k HH mi funfuje funfuje alespoň suspend jak má, tak nestartuju tak často :) Smůla že po probuzení z disku nefungujou u mě USB, tak ani myš nešlape, tak používám TouchPad:)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Kubuntu HH - KDM VS ATI ovladače
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2008, 23:14:52 »
A proč to uspáváš na disk? Když už, tak suspend :) Blbý je, že pokud bych to chtěl nějak vyladit, ten login screen, tak bych musel natáhnout do systému dost Gnome věcí, takhle to je takový nic moc. Ale když jsem bratrovi udělal z KDE plochy plochu alá Vista, tak je docela spokojenej.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.